Skocz do zawartości

Popiersia jan-kol


jan-kol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie. Jak zapowiadałem postanowiłem spróbować sił w malowaniu popiersi żywicznych. Póki co pomalowałem 8 popiersi, jednak mogę zaprezentować tylko 3 z nich, gdyż tylko do nich mam na razie cokoliki. Następne czekają na ekspozycję.

Zaznaczam, że nie jestem ekspertem w malowaniu popiersi-jestem modelarzem kolejowym, więc proszę nie bądźcie zbyt surowi:)

 

Na pierwszy rzut U-boat Commander z Young Miniatures.

 

IMG_8563_zpsc628be72.jpg

 

IMG_8560_zpsb568db55.jpg

 

IMG_8561_zps82e2cf65.jpg

 

IMG_8562_zpsb405e73d.jpg

 

 

Następnie Viksoe Warrior z Romeo Models

 

IMG_8513_zpsca5ed12d.jpg

 

IMG_8512_zpsc34eb24c.jpg

 

IMG_8500_zps5faceff3.jpg

 

IMG_8511_zps086d8169.jpg

 

 

No i jakby nie było-Waćpan Jan Onufry Zagłoba

 

IMG_8495_zps79666777.jpg

 

IMG_8493_zps9a473636.jpg

 

IMG_8494_zpse81b7c67.jpg

 

IMG_8492_zpsc56411f9.jpg

 

 

Kolejność wykonywania od dołu do góry:)

Tabliczki to mój wymysł-trawionka z mosiądzu z podtrawioną grafiką mojego projektu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne malowania (co prawda Zagłoba nie odpowiada opisowi w Potopie, ale figurka jaka jest, taka jest).

Nie ma gdzieś popiersi kolejarskich? Jakiś maszynista, konduktor, palacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne figurki, masz rękę człowieku

Zmieniłbym tylko kolor włosów u Wojownika bo zlewa się z kolorem futra.

Onufry Zagłoba przemawia do mnie najbardziej

Może zamieścisz jakiś warsztat z malowania kolejnej figurki ?

Myślę, że po tym co pokazałeś znalazłoby się wielu chętnych (w tym i ja) na "podpatrywanie" Twojego warsztatu.

Pozdrawiam

Maxim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cieszę się:) Warsztat-prosta sprawa: najpierw przygotowanie odlewu, podkład i malowanie generalnie Andreą. Kurtkę skórzaną podwodniaka pomalowałem akurat najpierw czarnym podkładem, a później rozjaśnienia i przyciemnienia zrobiłem czarną farbą olejną Abteilung. A tak to generalnie cierpliwość i rozwodnione farby Andrea i nakładanie wielu warstw farby, choć czasem zdarza mi się użyć metody "suchego pędzla".

Ciężko mi robić fotki z postępów prac, bo jak już się wezmę do malowania to po prostu ciurkiem jak nakręcony by jak najszybciej skończyć i cieszyć się widokiem.

 

Co do wojownika to zgadzam się, troche zbyt się zlewa...

 

Wkrótce odbiorę kolejne cokoliki od "podstawkipodemodele" to zrobię zdjecia następnych popiersi, które leżą i czekają na ekspozycję.

 

A ogólnie to ze wzgl. na modele kolejowe i dodatkowo powrót za nastawnik lokomotywy-tym razem w PKP Cargo-mam absolutnie mało czasu na robienie czegoś dla siebie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak malujesz popiersia nie będąc ekspertem, to co będzie gdy tym ekspertem się staniesz? Kapitalne wszystkie trzy, ale podwodniak WYMIATA !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki. Nie wiem co będzie, czas pokaże, a może będzie coraz gorzej ?

 

Póki co dostałem zamówione cokoliki. Z tego względu mogę pokazać kolejne popiersia. Miłego oglądania

 

IMG_8590_zps7764a36c.jpg

 

IMG_8592_zpsf0fa36aa.jpg

 

IMG_8593_zpse696a18e.jpg

 

IMG_8594_zpsffb6fe47.jpg

 

IMG_8595_zps1551aa00.jpg

 

 

 

 

 

IMG_8600_zpseef40a9b.jpg

 

IMG_8596_zps8ae08330.jpg

 

IMG_8597_zps30035943.jpg

 

IMG_8598_zps5bcb71a1.jpg

 

IMG_8599_zps9c694e56.jpg

 

 

 

 

IMG_8601_zpsa90b437c.jpg

 

IMG_8602_zps7981e9cb.jpg

 

IMG_8603_zps6999cc29.jpg

 

IMG_8604_zps6af2f7ba.jpg

 

IMG_8605_zpse559fd9c.jpg

 

 

 

 

 

IMG_8606_zpsf290d5bb.jpg

 

IMG_8607_zps265da654.jpg

 

IMG_8609_zpscb871554.jpg

 

IMG_8610_zps12287ec3.jpg

 

IMG_8611_zps2bcc6fa3.jpg

 

IMG_8612_zps0ff52c44.jpg

 

 

 

 

IMG_8613_zpsac887337.jpg

 

IMG_8614_zps71f6f072.jpg

 

IMG_8615_zps45bbfdfe.jpg

 

IMG_8616_zps4920ef0e.jpg

 

IMG_8617_zpsb62f7925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalejesz, panie. Jedynie poprawiłbym na przyszłość malowanie dystynkcji na kołnierzu i naramiennikach. A strzelec alpejski trochę przypomina Daniela Craiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Super! Bardzo ładnie malujesz! Przyjemnie jest oglądać - a może udało by ci się jakiś warsztat założyć? Na pewno zebrałbyś pokaźną widownię!

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim. Będę nad tym myślał, bo ze mną jest z reguły tak, że jak sobie przypomnę o warsztacie, to mam już model prawie skończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Popiersia wspaniałe, malowanie wręcz perfekcyjne, rozpływam sie ogladając. Tylko jedna sylwetka mimo naprawdę doskonałego malowania popsuła mi radość ogladania dość nieładnym błędem merytorycznym. I może to troche musztarda po obiedzie bo wątek jest stary ale osoby które będą rzeźbic podobny temat unikną wpadek.

 

Gebirgsjager, tak wyglądaja naramienniki podoficera tej formacji- images?q=tbn:ANd9GcRU-UPVtnCwpN5NHrO6fHWAhXOiGapoB00mkuK1NOi3y93bxPbBlA

 

images?q=tbn:ANd9GcQMAyOKyw0-BCANqnS-1B2J8jJRscrlUgJcmmJi-NlpQaW_CaGm

 

Drugi błąd tej figury wynika juz z ignorancji producenta. Zmiłuj się bosze ale haki wspinaczkowe jak do wspinaczki to przy pasie głównym lub od biedy biodrowym plecaka a jeżeli nie potrzebne to w plecaku. Tak to by się dyndały, obijały o niepotrzebnym hałasie nie wspomnę, i nie są to fantasmagorie, odsyłam do międzynarodowego projektu rekonstrukcyjnego "Projekt Edelweiss".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.