Skocz do zawartości

Kompresor fabryczny (pytania i odpowiedzi...)


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się pochwale... zacząłem robić z lodówkowego kompresorka ale gdzies po drodze za 100 zl wpadło mi w ręce takie coś:

6320ad3896c4611a.jpg

jest to po części samoróbka (jako praca dyplomowa na politechnice). Facetowi marnowało się to w piwnicy jakies 20 lat. Silnik i wyłącznik ciśnieniowy są ustawione na prąd trójfazowy ale w poniedziałek będzie dostosowany na jednofazowy. Sprzęt działa wyśmienicie ale potrzebuje opieki medycznej w postaci założenia nowej uszczelki w zbiorniku (50 litrów), usunięcia rdzy i nałożenia farby oraz co bardzo ważne... nie ma reduktora (na szczęście znajdzie się jakiś na warsztacie u wujka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

No, od razu lepiej.

 

Na zdjeciach zestawik przezentuje sie calkiem sympatycznie. Kompresor bardzo przypomina nasze rodzime MA-1000, tylko ma jeszcze manometr (dodatkowy bonus) i zeberka na cylindrze - moze nie bedzie sie tak grzal jak MA-1000. Jak juz, to bierz ten pierwszy zestaw, bo tam dostaniesz dwa aerografy. Na zdjeciu wygladaja tak troche Paashe'o-podobnie, wiec moze da sie cos z nich wykrzesac, tak jak z aerografow Iwato-podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory majek za te posty ale nie spie po nocach bo sie zastanawiam co kupic zeby bylo dobrze :P a nie moge sobie pozwolic na np zwroty itp bo mieszkam w irlandii :P wiec musze miec wszystko zapiete na ostatni guzik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,3 bara jest za niskie. Ja maluje na 1.7-2,5.

 

Z tego co wiem Tornado miał taki kompresorek PARI i nie narzekał

 

Ja posiadam "kompresor" Pari Boy i trochę części już nim pomalowałem. Cisnienie które kumuluje się w aerografie jest wystarczające, oczywiście jeśli posiada się aerograf ze zbiorniczkiem grawitacynjym. Ja posiadam pseudo Iwatę i z połączeniu z tym kompresorem malowanie jest bynajmniej zadawalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do koksika750:

ten kompresor przypomina mi wyglądem as 18 do kupienia w polsce (ok 270zł) natomiast aerograf z bocznym zbiornikiem to piwata (koszt ok. 120 - 130 na allegro) ten z dolnym zbiornikiem to dobry egzemplarz do malowania dużych powierzchni (gdy nie oszczędza się na farbie) skala 1:25? żartując. nie polecam. Kompresor as 18 jest trochę bardziej wydajny od ma-1000. wszystko znajdziesz w necie. a piszę bo kupiłem ostatnio taki kompresor (klon) jak na zdjęciu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

parametry: ciśnienie 60 psi i stop. przy włączonym aerogr. piwata (dwufunkcyjny z regulacją -0,25) ciśnieenie = 27 psi. przy pracy z wyprawką = 25 psi. praca bardzo cicha. wydajność o. 23-25 l / m. jest naprawdę dobry. użytkowanie: ok3 m-c.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ze zbiorniczkiem bocznym =ok (ocena 4+) mi nie odpowiada umiejscowienie zbiorniczka (proponowałbym coś ala AB-1004)

natomiast aero z dolnym zbiornikiem jest mało efektywny (musisz więcej farby wlać aby zadziałał), i nie jest precyzyjny. (ocena 3+). Zaznaczam, że to jest tylko moja subiektywna ocena. Jest na tym forum cała rzesza modelarzy, która może moją wypowiedź podważyć i to dosłownie bo praktyką.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem kompresor ma-1000. Malowałem nim i było wszystko OK. W pewnym momencie usłyszałem trzesk. Urwał się łeb śruby. Teraz nie wiem co zrobić, czy wysłać do serwisu czy samemu to zrobić. I czy jak to sam zrobie czy nie strace gwarancji.

 

img0012iu3.th.jpg

 

Jest to ta długa śruba ze 15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam i przepraszam, ze odgrzewam temat.

Nurtuje mnie jedno pytanie. Czy przy kopmresorach fabrycznych (tzn nie "lodowkowych) bez zbiornika dodatkowego (np taki jaki ma zamiar zakupic Koksik750) jest odczuwalne pulsowanie powietrza, i jezeli tak to czy to bardzo przeszkazda. I z tym zwiazane natepne pytanie. Czy zbiorniki zbiorcze sluza tylko do zbierania powietrza i tym samym "oszczedzania" kompresora, czy takze do niwelowania owego pulsowania powietrza i bardziej plynnej pracy.

Pozdrawiam Przemas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.