Skocz do zawartości

Kompresor fabryczny (pytania i odpowiedzi...)


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

Przy odpowiednio dlugim przewodzie (chociazby tym "boa" dostarczanym wraz z kompresorem) pulsowanie jest w zasadzie nie odczuwalne. Odczuwalne jest natomiast inne zjawisko. Otoz kompresor wylacza sie w momencie, gdy cisnienie w ukladzie wzrosnie do 3 bar, tak? Cisnienie robocze, przy wydajnosci 17 l/min, i dlawieniu calego ukladu, o czym pisalem wczesniej, spada do ok. 1,5 bara. W momencie, gdy zaczynamy malowac, w pierwszej chwili na dysze podawane jest cisnienie poczatkowe 3 bary, Dopiero po kilkudziesieciu milisekundach stabilizuje sie na poziomie roboczym. Niby te ulamki sekund to niewiele, ale na poczatek dostajemy wiekszy strumien farby, co przy precyzyjnym malowaniu moze byc upierdliwe. Zbiornik w duzym stopniu niweluje ten problem, chociaz tez nie do konca. Ale przynajmniej nie jest to uciazliwe. Ten skok cisnienia nie jest taki adczuwalny (energia rozprasza sie na wiekszej powierzchni naczynia/zbiornika, ktre wypelnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Wczoraj kupiłem kompresor ma-1000. Malowałem nim i było wszystko OK. W pewnym momencie usłyszałem trzesk. Urwał się łeb śruby. Teraz nie wiem co zrobić, czy wysłać do serwisu czy samemu to zrobić. I czy jak to sam zrobie czy nie strace gwarancji.

 

img0012iu3.th.jpg

 

Jest to ta długa śruba ze 15 cm.

 

Miałem to samo tylko że mój jeszcze przestał pompować powietrze.

Kompresor oddałem i na naprawe czekałem miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Potrzebuję kupić kompresor do malowania aerografem. Wymagania techniczne - ciśnienie potrzebne do malowania 2,2 - 2,5 atm , przydał by się też jakiś zbiornik wyrównawczy, no i praca musi być w miarę cicha.

Może macie jakieś propozycje lub linki do takiego sprzętu. Wiem, że najlepiej by było agregat lodówkowy, ale nie chcę się bawić w Słodowego...., wolałbym gotowca:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym, ale obawiam się że może nie "pociągnąć" mojego aerografu ( mam Revella Student ISB 550) dolne zasysanie farby. Instrukcja przewiduje ciśnienie 2,2 atm. ale ja używałem go przy 2,5 i dopiero dawało efekty. W opisach w/w kompresora na różnych stronach w necie, spotkałem się z max ciśnieniem podawanym jako 2 do 3 atm a nawet 3,3 bary to jest ok 3,2 atm. Stąd obawy, że może nie dygnąć .... W instrukcji dodatkowo wyczytałem, że włącznik ciśnieniowy załącza się przy spadku ciśnienia do 2 atm a następnie wyłącza się przy 3. Skoro mi potrzeba 2,5 boję się że mogą następować skoki. Oczywiście mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli rzeczywiscie potrzebujesz cisnienia 2,5 bara do Twojego aerografu to ten kompresorek Ma1000, z odpowiednio dlugim przewodem powietrznym powinien dac rade. Oczywiscie te 2,5 bara bedziesz mial zagwarantowane tylko w pracy ciaglej kompresora. Przerwa w malowaniu (zamkniecie zaworu pistoletu) spowoduje wylaczenia kompresora przy 3 barach w ukladzie. Przy ponownym uruchomieniu pistoletu bedziesz mial faze przejsciowa (czyli cos jakby skok lub fala), ktora bedzie jednak stosunkowow krotka (mala ilosc zgromadzonego powietrza). Przy aerografie dwufunkcyjnym nie powinno to byc zbyt uciazliwe bo i tak mozesz poczekac z farba do uzyskania odpowiedniego cisnienia w ukladzie. Takie sa moje ogolne przypuszczenia, bo moj Revel dzialal podobnie, ale pracowalem z mniejszym cisnieniem (miedzy 1,5-2 bar).

Nie wiem jaki glosny jest ten kompresorek. Sam mialem kiedys Revell Delta membranowy kompresor, glosnosc 60dB. Ostatnio wymienilem go na kompresor na bazie agregatu lodowkowego ok. 40dB. Roznica jest kolosalna. Oczywiscie glosnosc jest parametrem subiektywnie odbieranym. Dla jednego 60dB jest ok. Dla innego to lokomotywa.

35-40dB to na pewno cicho.

 

Jesli rola Slodowego Ci nie odpowiada to pozostaje jeszcze kwestia finansowo-lokalowo. Finanse, czyli jesli masz kupe kasy to profikompresorkow powyzej za ok. 1000-1500 Zl nie brakuje.

 

http://hawid.com.pl/aerografy_kompresory-c-18_86.html

 

Zalety: cichutkie (jak lodowka(, wydajne, stosunkowo niezawodne

Wady: cena

 

Jesli masz garaz, duza piwnice itp to kompressor z jakiejs Castoramy, z 24 l zbiornikiem bylby tez ok. Nie polecam jednak takiego aby stal w bezposrednim sasiedztwie (bardzo glosny), czyli np w mieszkaniu .

 

Polecam tez zajrzec tu i zapytac. Podobno mozna kupic cos od innego "Slodowego":

http://free4web.pl/3/2,85710,228311,4865672,3,Thread.html;jsessionid=2B35843F92324DC51E44CA6ADBFAD99A

 

Moze cena bedzie ciekwasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dotychczas stosowałem kompresor tłoczkowy suchy z 30L zbiornikiem. Stał piętro niżej w garażu. Do mieszkania miałem dociągnięty włącznik elektryczny i szybkozłączkę pneumatyczną. Niestety w związku z faktem, że teściowa wciąż żyje zmuszony zostałem zmienić lokum. W "nowym" odgłos imitujący start F-14 no nie jest teges .. mile słyszany...

Te kompresorki w cenie powyżej 1000 zł ... chym fajne , ale patrz wyżej - nowe lokum wiąże się z niebagatelnym kredytem ... a kredyt się znowu nie teges z kompresorkiem za ponad 1000...

Pozostaje mi jednak nadzieja ostatnim linku i nad nim popracuję

Tak czy siak wielkie dzięki za linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcialem zakladac nowegp tematu, nie znalazlem nic o tym kompresorze na forum wiec pytam tutaj, nie znam sie kompletnie na tym..

wiec czy taki kompresor

nada sie do aero ??

 

http://www.kinzo.info.pl/1209-31L437-Kompresor-olejowy.html

 

mam aerograf ab1004 ze zbiorniczkiem grawitacyjnym

 

prosilbym o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadac, to sie nada. Tylko bedziesz musial powalczyc z cisnieniem, bo 8 bar to zdecydowanie za duzo. Wchodzi wiec w gre regulacja presostatu (o ile ten standardowy ma taka mozliwosc) albo redukcja/dlawienie przeplywu.

Ponad to, musze Cie ostrzec, ze tego typu kompresory sa raczej glosne i nie nadaja sie do stosowania w warunkach domowych. Hmm... Tzn. nadaja sie, pod warunkiem, ze mieszkasz sam lub masz baaaardzo wyrozumiala rodzine/wspollokatorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisal Majek to bedzie glosne ustrojstwo. Zwykle maja cos ok 100dB!

To jest naprawde glosno. Konieczny garaz albo piwnica.

Jesli na wyjsciu zbiornika bedzie regulator cisnienia(a z tego zo widze to jest) to napakowany do 8bar 24litrowy zbiornik to fajna sprawa. Wylacznik cisnienia zalaczy sie gdzies okolo 4 bar, wiec bedziesz mial ok 90litrow powietrza do wypsikania zanim kompresor zaskoczy ponownie.

To ok. 4 - 5min. ciaglego malowania. Lepiej nie trzeba. No, chyba ze wylacznik ma mniejsza histereze i wlacza juz przy np. 6 barach. Wtedy masz ok. 2-3 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady, jednak go nie kupie. Odwiedzilem sklep modelarski i chcialem zamowic mini ma 1000, ale cena mnie powalila 340zl... )

wiec nie duzo sie zastanawiajac zamowilem na stronce narzedzia.pl

za270... ) i bedzie git..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...narzedzia.pl za 270...

No to miałeś szczęście bo już za 270zł to go tam nie ma.

Są za 300zł plus 15zł za UPS-a.

---

Na początku tego tematu kolega napisał o dospawaniu do butli po gazie "czegśtam".

Czy ktoś chce zobaczyć swój mózg na ścianie?

Tobie kolego się udało, inny najwyżej powiększy grono aniołków.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ktoto37 - tez poczekam. Znasz jeszcze jakies szczegoly tej nowej wersji ?

 

Pozdr.

Pawel

Nic więcej mi sprzedawca nie powiedział bo chyba sam nie wiedział dokładniej. Za 2 tygodnie zadzwonię do nich, może coś więcej się da dowiedzieć.

 

ja mam angielska lepsza wersje ma1000 i jestem bardzo zadowolony

Co to za wersja na rynek angielski? Czym się różni, jaka cena i czy jest jeszcze do kupienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.