Skocz do zawartości

Kompresor fabryczny (pytania i odpowiedzi...)


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie nie będe zakładał nowego tematu bo po co czy taki zestawik chodzi mi bardziej o kompresor dobrze by współpracował.

http://www.allegro.pl/item338199697_kompresor_mini_pt_350_aerograf_.html

 

http://www.allegro.pl/item341278113_aerograf_profesjonalny_0_3mm_gwar_.html

i czy w tym areografie można zmiejszać strumień np.żeby malować bardzo

duże powieszchnie albo cienkie linie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aerograf jest ok. Ma spust dwufunkcyjny - naciskajac spust, regulujesz ilosc powietrza (w praktyce tylko na zasadzie "leci/nie leci") a cofajac go (odciagajac do tylu) regulujesz strumien farby (otwarcie dyszy). Pokretelko na koncu umozliwia ustawienie maksymalneo otwarcia. Np. mozesz sobie ustawic zderzak na "pol gwizdka" albo na cieniutka kreseczke i wiecej dyszy nie otworzysz. Bardzo ulatwia sprawe szczegolnie przy precyzyjniejszym malowaniu. Nie ma obawy, ze Ci paluch drgnie i poleci wiekszy strumien.

 

Co do kompresorka, to sie nie wypowiadam, bo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak. Do modelu MA 1000 (czyli do poprzednika) dolaczany byl taki fajny zwiniety spiralnie wezyk, wiec prawdopodobnie do tego tez jest dolaczony. Chociaz reki sobie uciac nie dam. Najlepiej zapytaj sprzedawcy na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Mam problem z podłączeniem aero do kompresora. otóż posiadam wężyk z końcówką o średnicy 12 mm. Niestety, wyjście kompresora ma 9 mm.Jaką muszę kupić przejściówkę? Bo producent sprężarki podaje , że to jest 1/8 cala, a przecież 25.4 mm/8=3.175 mm. Proszę, pomóżcie, bo ja jestem całkowicie zielony, a T-64 nie czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti_nez

Trochę nie rozumiem ale moze tak:

Na kompresorze masz końcówke szybkozłaczki, tak?

Do tego potrzebujesz podłaczyc aero, tak?

Aero podłaczysz węzykiem srednicy 4mm dalej potrzebujesz szybkozłaczkę na te 4mm kompatybilną z szybkozłaczką kompresora.

 

Ja takie rzeczy załatwiam na Wale Miedzeszyńskim. Nie pamiętam numeru ale to drugi budynek po prawej stronie jadąc od Centrum (okolice ul. Romantycznej) Mają wszelkiej masci i rodzaju węze techniczne, pneumatyczne hydrauliczne i wszelkie dupersznyty do nich potrzebne.

Następne miejsce to ul Czecha - czyli wylot na Lublin, Terespol. Jakieś 300m przed ul Kajki tyle ze tym razem po lewej stronie (blisko kładki). Na szyldzie firmy cos o "spręzonym powietrzu" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co radzi Ari, a wiec wizyte u specjalisty, to najlepsze rozwiazanie. Unikniesz w ten sposob ewntualnej wpadki.

A Twoj problem z tym 1/8" spotkalem juz w wielu dyskusjach, rowniez na innych forach. Problem polega na zbyt dowolnym poslugiwaniem sie oznaczeniami norm. Rozni importerzy, handlowcy itp. zapominaja np. podac ze chodzi o G 1/8", a nie np. o W 1/8".

A to sa dwie rozne sprawy. Czesto napisane jest 1/8", a golym okiem widac, ze nie sa to 3,175mm.

Z tego co napisales Marti_nez to chyba potrzebujesz redukcje 1/4" na 1/8" (pisownia falszywa, ale chyba popularna).

Ale tak jak pisalem, lepiej skontaktowac sie ze specami.

 

I zajrzyj sobie tu:

http://www.gewinde-normen.de/whitworth-rohrgewinde.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak. Do modelu MA 1000 (czyli do poprzednika) dolaczany byl taki fajny zwiniety spiralnie wezyk, wiec prawdopodobnie do tego tez jest dolaczony. Chociaz reki sobie uciac nie dam. Najlepiej zapytaj sprzedawcy na Allegro.

Pozwole sobie zauwazyc ze ten wezyk moim zdaniem jest cholernie wkurzajacy. Co prawda mam MA-2000 ale wydaje mi sie ze wezyk jest ten sam. A denerwuje mnie dlatego ze ciagle musze odkreac aero od kompresora gdyz waz jest piekielnie sztywny i nawet na stojaku aero niemal z niego spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli szukasz dobrego kompresora to polecam takie cudeńko :

f80958b6dd5e9cdb.jpg

 

Cichy, wydajny, spory zapas mocy, regulacja ciśnienia, regulacja temperatury przy której załącza się wentylator chłodzący. Jedyna wada to niemała cena, ale sądzę, że posłuży długie lata bo wykonanie prima sort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wydzielić temat.

Arkady, a nie lepiej może poświęcić parę wieczorów na skompletowanie elementów do zrobienia kompresora z agregatu lodówkowego? Niezawodność, przy firmowym agregacie jest znacznie większa niż tych wszystkich "suchych" pompek, a i kultura pracy jak się wstawi reduktory i odwadniacze jest większa. No i zero hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reggy

Arkady, a nie lepiej może poświęcić parę wieczorów na skompletowanie elementów do zrobienia kompresora z agregatu lodówkowego?

Czasu nie mam Piotrek, czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja 1200 zeta. Nie mało, to fakt, ale jak dla mnie to mercedes wśród kompresorów. Sam nie mam czasu ani warunków, by wykonać kompresor z agregatu lodówkowego. Ta maszynka robiona jest na zamówienie. Komponenty i ustawienia ustala się w\g potrzeb. Mój dobija do 4 atm. Czujnik wentylatora pozwala regulować w jakim zakresie temperatur załącza się wentylator chłodzący. Całość w estetycznej obudowie. Bardzo praktyczny sprzęcik. Oczywiście umożliwia malowanie w środku nocy, jest praktycznie ledwo słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam

 

i mnie również potrzeba nagięła do kupna kompresora.

Ma to być kompresor do malowania w mieszkaniu, zatem winien być cichy.

Ma starczyć do zwykłej pseudoiwaty.

I teraz kandydat numer jeden:

Opis z aukcji: "ZASILANIE 220W- 230V/ 50Hz ZBIORNIK 3,0 Liter AUTOMATYCZNY WYŁ MAX CIŚ, 4,0 bar AUTOMATYCZNY WYL MIN CIŚ 2,8 bar CIŚNIENIE ROBOCZE 6 bar WYDAJNOŚĆ 25 L/min WAGA 5,1 kg WYMIARY 310x 135x 310 mmę

 

Wydaje się być niezły, ze zbiornikiem, tylko z opisu aukcji nie mogę się doczytać, czy ciśnienie 2,8 to w ogóle minimalne (jak tak to kicha), czy tylko odnośnie wyłącznika ciśnieniowego. No i jeszcze kwestia regulacji ciśnienia, o którą również zapytałem sprzedawcę.

 

Zdjęcie:

373285836.jpg

Wydaje się być niezły. Czekam na odpowiedź w sprawie jego głośności. Może ktoś coś takiego ma i może się podzielić opinią?

 

Bo drugi kandydat to MA-2000, myślę, że dla moich skromnych potrzeb by starczył, no i cena kusząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na stronie pewnego sklepu z Wieliczki kompresor ze zdjecia i..wyglada ladnie

 

Ale do mojego EW-770 kompresor MA-2000 starcza spokojnie

ustawiam go na 1,5 bara i dziala wszystko jak marzenie. Z poczatku cisnienie szybko spadalo ale okazalo sie ze to uszczelka dyszy ktora poprawilem zgodnie z rada zamieszczona w FAQ (dzieki Reggy!) - uzylem maskolu.

 

Wracajac do ma-2000...sprzet jest dobry i polece go. Nawet spodziewalem sie ze bedzie glosniejszy, a nie jest zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrBat, te 2,8 bar to cisnienie zalaczenia kompresora. Zakres regulacji (podobno) 0,6-6 bar. Dwa tryby pracy 3-4bar i 6bar ze spuszczaniem nadmiaru powietrza przez zawor bezpieczenstwa. Ten drugi tryb jakos mnie nie przekonuje.

Moje watpliwosci budzi jedynie jego glosnosc. Jedni podaja 35dB inni "mniej niz" 54 dB, a wiec spory przedzial. Zakladajac jednak, ze cudow nie ma, spodziewac sie mozna wiekszego halasu niz przy "lodowkowcu". Obecnie to chyba najpopularniejszy kompresor sprzedawany na E-Bay'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mnie też zależało na cichym kopresorze więc kupiłem MA1000 i...... okazao się że ten kompresor niestety nie pracuje cicho więc go sprzedałem. Teraz mam lodówkowca własnej konstrukcji który jest na prawdę cichy i kosztwało ok 150PLN.Ma jedną zaadniczą wadę jest cięzki (ok 8 kg)

72752418ww0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.