Skocz do zawartości

Kompresor fabryczny (pytania i odpowiedzi...)


radziorek15

Rekomendowane odpowiedzi

Co do przepłacenia to masz troszke racji i nie. i nie kosztuje 330 a 397. Generalnie jest to ten sam kompresor dodano tylko butle na powietrze jako dowód zobacz sobie na stronie producenta http://fenghuabida.hisupplier.com/product-155583-Air-compressor.html.

Co do aero to jakbys porównywał Mazde do Fiata, no ale to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

po 6latach użytkowania ma-1000 chcę wymienić kompresor nie mogę się zdecydować więc mam pytanie brzmiące,który będzie lepszy? ten mini kompresor MA-3000 z butlą :

http://www.allegro.pl/item925204466_mini_kompresor_butla_aerograf_zestaw_do_malowania.html

 

czy ten KOMPRESOR HOBBY X1 KOMPRESOR :

http://www.allegro.pl/item924918311_kompresor_hobby_x1_230v_do_aerografu_aerograf.html

 

a może ten Kompresor Revell 39134 Omega:

http://hawid.com.pl/kompresor_aerograf_revell_39134_omega-p-75.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

MA-3000 z butlą :

 

2.

Revell 39134 Omega:

 

3.

KOMPRESOR HOBBY X1 KOMPRESOR :

 

1 i 2 to znane modelarskie kompresory. Omega z pewnoscia jest najcichszy (bedzie chyba najdrozszy). MA-3000 ma 3,5 litrowa butle (niezle).

O 3 nie wiem nic. Spodziewam sie jednak stosunkowo glosnego kompresora. 80l/min to juz nie w kij dmuchal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem pytanie o ten zestaw ma-3000 z butlą ale bez tego aerografu bo i na co mi to? cena spadła do 380,00pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić w sklepie firmowym MAR ten ma-3000 z aerkiem za 330,00? Aero plastik fantastik i 0,3 ale do malowania dużych powierzchni jak np. podłoża dioram jak znalazł

sęk w tym,że nie podjąłem decyzji jeszcze,który kompresor.druga sprawa to producent nie ma tej oferty w sklepie zwróć uwagę ma-3000 plus butla,a tego aero to miałem kiedyś może nawet gdzieś do teraz leży w piwnicy wiec na bank mi nie potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chcę kupić swój pierwszy aerografem i do tego kompresor. Na allegro znalazłem 2 zestawy, które mi odpowiadają:

- Kompresor AS-18 + aerografem TG-180 za 380zł z przesyłką

- Kompresor AS-18 + butla 3 litry + aerografem TG-180 za 500zł z przesyłką

 

I tu mam dylemat, czy duża jest różnica w pracy przy tych małych kompresorkach z butlą czy bez, czy nie zauważę różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stoję przed decyzją kupna kompresora. Znalazłem dwa:

1. http://www.allegro.pl/item1060510287_ma3000_mini_kompresor_i_aerograf_poradnik_gratis.html

2. http://www.allegro.pl/item1043944516_zestaw_mini_kompresor_do_aerografow_aerograf.html

 

Kompresory są prawie identyczne. Który lepiej kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

Dział ten:). Odnośnie kupna to raczej nie. Nie wiem na ile masz doświadczenia w rozbieraniu tego typu sprzętu jednak generalnie dołożył byś do kompresora i tak sporo kasy. Uszkodzony oring trzeba by zorganizować prawdopodobnie od MARA. Tutaj mogę się mylić ale z tego co wiem to średnice na tłoku są niestandardowe i w przypadku MA-1000 trzeba męczyć o ich dostanie. Generalnie jest to do zrobienia tylko pytanie czy jest to opłacalne. MA-1000 to strasznie głośny kompresorek, chodzi po stole jak oszalały i do tego żywotność jest dosyć "skromna". Do tego cena na razie wynosi 50 zł i prawdopodobnie ktoś to będzie chciał licytować więc pewnie musiał byś dać za leciwy sprzęt około 100 by go kupić i uruchomić. W takim wypadku chyba lepiej troszkę odłożyć, poczekać i kupić coś nowego na gwarancji. 3 osoby z mojego otoczenia modelarskiego już wymieniały kompresory Mara na gwarancji - awaryjność jednak jest spora, a mowa tu o MA-3000 który w przeciwieństwie do 1000 wszedł na rynek stosunkowo niedawno. To tylko moja opinia i może ktoś stwierdzi inaczej.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kompresor od 6 lat i jak na razie (odpukać...) chodzi bez zarzutu. Odnośnie naprawy - nie wiem gdyż się nie popsuł. Fakt, że jest głośny, i lepiej go trzymać na podłodze, gdyż ze stołu już mi raz "zszedł" na podłogę. Pompuje ładnie, automatycznie wyłącza się po osiągnięciu ciśnienia. A, i jeszcze jedno - mocno się grzeje w czasie pracy i długo stygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony oring trzeba by zorganizować prawdopodobnie od MARA.

Ostatecznie można zawsze się przejść do jakiejś firmy zajmującej się uszczelnieniami. Nie takie rzeczy dorabiają.

Ja tez mam MA - 1000, kupiłem używany, wprawdzie bez reduktora, ale nie narzekam.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barcel91 - Tak mi teraz przyszło do głowy... może zapytaj sprzedającego jakiej średnicy jest ten oring. Jeśli trzyma normę, to może na początek nie było by głupie kupienie go około ceny wywoławczej. Co do samych marów to 1000 biega 2000 chodzi, 3000 już tylko podskakuje radośnie delikatnie się przesuwając . Przerabiałem wszystkie i moja opinia na temat awaryjności raczej opiera się na relacji kolegów bo mi jeszcze żaden z nich się nie zepsuł. Jak to mawiają "czysta statystyka". Co do grzania to chyba wszystkie mają podobne problemy chociaż przy 3k zauważyłem sporą poprawę. Reasumując powiem tak - postaraj się dowiedzieć najwięcej jak się da od sprzedającego. Mówimy tu o oringu (rozkręcałem tylko MA-2000 ale konstrukcja jest podobna lecz oringa nie wymieniałem), czy jest pewien, że cała reszta działa i tłok pasuje oraz co skłoniło go do sprzedaży. MAR robi fajne kompresorki ale ostrożności nigdy za wiele .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu przygarnąłem taki kompresorek, też uszkodzony ale u mnie uetrak polegała na nieszczelnych zaworach zwrotnych, godzina roboty i chodzi normalnie, (nie licząc tego iż reduktor przez noc wystrzelił pokrętło).

Żadnego oringa tam nie ma, tylko teflonowy pierścień stosowany w kompresorach bezolejowych, jak z dostępnością ? tego nie wiem ale zapewne będzie to połowa ceny takiej zabawki.

Możliwe że w tym o którym mowa też po prostu nie trzyma zawór na tłoku.

 

MA-3000 naprawiałem koledze, usterka była ta sama, przyczyna podobna. Pod wpływem wilgoci na aluminium wytworzył się tlenek i podszedł pod zawór zwrotny i nie trzymał ciśnienia, wystarczyło umyć kilka razy czystą wodą i działa.

Oba kompreorki (właściciel był ten sam) popsuły się po około 1,5 roku, fakt przegrzewania się jest w ty wypadku normalny, obudowa szczelna, brak wiatraka/wentylatora (zwał jak zwał, wiadomo o co chodzi), alternatywą jest zdjęcie dekla od strony wirnika i postawienie przy nim czegoś co wymusi ruch powietrza.

Wracając do tematu, jak już było wspomniane jest to nieopłacalny interes, lepiej dołożyć trochę grosza i kupić coś porządnego na lata.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed godzina pojawiła mi się możliwość dostania tanio agregatu z lodówy oraz za darmo gaśnicy przewodów i presostatu. To co w takim razie doradzacie budowę lodówkowca czy naprawę ma1000. Z tego czo czytałem na forum to lodówkowiec ma większe możliwości.

ps. dzięki za tak liczne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z takim oto kompresorkiem? Nadaje się to do czegoś, no i oczywiście czy można podłączyć inny aerograf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.