Skocz do zawartości

Sd.kfz 9 Famo with earth spade 1:72 Revell


Rutek

Rekomendowane odpowiedzi

Znany model Famo Revella w mniej popularnej wersji ze szpadlem do okopywania kartofli w trudnych warunkach terenowych frontu wschodniego.

 

Malowany farbą Tamiya Sand w sprayu – mój pierwszy model niebazrgrany pędzlami. Pozytywne wrażenia z odbioru farby nałożonej za pomocą sprayu przyspieszyły kupno sprężarki i aero.

 

Dodałem linkę wyciągarki, za pomocą której opuszczano i podnoszono lemiesz.

 

Brudzenie – wash farbami olejnymi, na podwozie naniesione suche pastele, rdzawe przetarcia – suchy pędzel.

Model sam w sobie jest skończony, czeka na dodatki – pierwszy z nich to sprężarka. Brakuje jej przekładni pasowej, manometru i węża.

Oprócz tego w planach mam wózek i butle z gazami technicznymi, beczki 200 l, kilka kanistrów, drewniana skrzynia, koło zapasowe, które było w zestawie, koła jezdne od pantery. Sztywny hol pójdzie na przód ciągnika, za błotniki (można znaleźć taką konfigurację na niektórych zdjęciach).

 

Przy okazji, może ktoś będzie wiedział, czy jest gdzieś potwierdzona informacja, że Famo z lemieszem nie był używany do holowania przyczepy Sd.anh 116 (to ta 4 – osiowa laweta pod Pz. III/IV)?

 

 

 

 

3ycLAayl.jpg

aohLZRvl.jpg

6HSO2YIl.jpg

pJqiHAHl.jpg

ZXPfAiPl.jpg

Ss7DgkXl.jpg

id66iY7l.jpg

KqpK9uol.jpg

2zYRZDDl.jpg

kdQAm16l.jpg

5p7xqThl.jpg

EmJYaFSl.jpg

VOTI0nXl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu - wózek na butle.

 

rOcxG6A.jpg

WxoRLrz.jpg

 

i przymiarka na pace:

 

3GgovJn.jpg

 

Zastanawiam się, czy ten łańcuch na wózku nie ma za dużych oczek, ale to jest ten najmniejszy z RB Czy ktoś wie, gdzie można dostać drobniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;-)

 

Dzięki za namiar na łańcuch - bardzo podobny dołącza Dragon do Bergetigera. Ma on jednak jedną wadę - jest płaski (nie jest w 3D ). Dla zobrazowania załączam zdjęcie modelu Bergetigera dostępne na stronie HenkofHolland:

 

VnwllLzl.jpg

 

Ale chyba się na niego skuszę i zobaczę go sobie naocznie - a łańcuch na pewno się nie zmarnuje, ponieważ bardzo podobny dźwig łańcuchowy czeka na mnie przy Bergepanzer 3:

 

WRpxlB6.jpg

 

Ale o tym wózku przy innej okazji.

 

Dzięki za komentarze, biorę się do roboty, została głównie drobnica, o której wspominałem w 1. poście.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Update:

 

Załoganci, domek i więcej śmiecia.

 

Na finiszu wózek z butlami (udało mi się dostać polecany łańcuch) - trzeba zabezpieczyć butle, żeby nie powypadały, przy okazji kupna ludzików skusiłem się też na silnik od Pantery - to w następnym odcinku.

A później podstawka - kawałek brukowanej ulicy i chodnika, przy ulicy widoczny na zdjęciach domek.

 

Szmajser widoczny na zdjęciu zostanie wymieniony na nowy, bardziej bliski oryginałowi - z zestawu dodatków do niemieckiej pancerki firmy Plastic Soldier. Prezentowany tutaj to M3 grease gun wyszabrowany z zestawu figurek zimowych Amerykanów od Revella, z dorobionym magazynkiem.

 

Domek to tektura wycinana laserem, można dostać na allegro.

 

Ludziki - CMK. W zestawie jest jeszcze jeden, grzecznie trzymający rączki na kolanach - nie bardzo pasował. Docelowo Hans i Franz będą sobie rozmawiać podczas postoju i przeładunku skarbów zgromadzonych na pace.

 

R9M2XzX.jpg

bnNwVz2.jpg

z6aNsT0.jpg

GEOU2pt.jpg

CF2Rb6c.jpg

b8QlEeN.jpg

7Qpzsfr.jpg

7BoJcka.jpg

5X505gw.jpg

TITKszz.jpg

8RkTQPn.jpg

CkDd6av.jpg

JRx8e2t.jpg

PWrs1EM.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

w kolejnym odcinku starzy i nowi bohaterowie - wózek z butlami i silnik od Panthery. Dodatkowo kilka zdjęć sprężarki - na poprzednich dość słabo widoczne są detale, więc spróbowałem jeszcze raz cyknąć.

 

Jako ciekawostkę załączam "rodowód" części, z których powstały dodatki.

 

Sprężarka:

 

Zbiornik - zabezpieczenie igły lekarskiej, zaokrąglone części to takie "kołpaki" od Mi-24 (kupiłem kiedyś za parę zł jakąś chińską podróbkę na dawcę części).

Koła - zeszlifowane koła przednie Mi-24. Silnik - profile plastruckt, kawałek pojemnika na taśmę z nabojami od MG42, coś od tankietki TK3 z RPM w 1/35.

Pistolet: rączka i spust od MG42 (w spadku po Tygrysie II Revella), zbiornik na farbę - wyciągnięty nad świeczką kawałek ramki. Plus drucik.

 

Wózek:

 

Butle - profil plastruckt. Koła - zeszlifowane koła napinające T-80 od Revella. Węże - rozhartowany nad palnikiem drut wygrzebany z zepsutego zasilacza komputerowego.

Rama wózka - pudełko po delmie (to było zanim nabyłem arkusze polstyrenu hipps :-) ). Łańcuch z extratechu (snow chains).

 

Silnik - CMK.

 

Drewniane podkłady pod silnik i zabezpieczenie przed zjeżdżaniem sprężarki to deseczki 0,6 mm (allegro).

 

EXQVTkS.jpg

eF640od.jpg

LlFBXeA.jpg

m2BS4RT.jpg

YnLYjXK.jpg

ujzIpjJ.jpg

Vgx4Wgv.jpg

uMG4AfV.jpg

VpKCPFl.jpg

ntYC8sk.jpg

OUbPgSO.jpg

mvyD9xZ.jpg

l0vRP91.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Pistolet maszynowy ze zdjęcia z różnymi rupieciami to stanowczo nie jest mp40, albo ktoś Cię wkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej,

 

kolory butli ściągnąłem z jakiegoś modelu niemieckiego czołgu ewakuacyjnego - więc jest szansa, że są od czapy.

 

Będę teraz rzeźbił podstawkę, żeby w końcu zamknąć projekt (piszę w końcu, ale pośpiechu nie ma )

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.