Skocz do zawartości

Prince of Wales 1:350 TAMIYA


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Na "oko" proporcje farb dobierałem. Wysyłam zdjęcie ponieważ farby pożyczone i nie wiem który napis to nazwa a który nie :P

 

d953c07d9f1472cdgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejne aktualizacje oraz zdjęcia będą w przyszłym tygodniu, dzisiaj natomiast mogę się pochwalić również Prince of Wales tylko że 1:700 oraz z blaszkami edka ;)

 

5e0778e21d6b47fegen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Poniżej mała aktualizacja ponieważ coraz mniej czasu na sklejanie przez remont pokoju oraz wyjazdy, ale jednak prace powolutku do przodu brną ;) Niektóre części są pomalowane, niektóre nie z powodu popsutego aerografu ale wszystko będzie malowane jednolicie na biało.

 

62109efd2c2ce203gen.jpg

fe80a6d7d287885agen.jpg

8a8885ba5c996565gen.jpg

a1700f1aeb0fd4d7gen.jpg

7126173d2957a5degen.jpg

4744a7bbd78e6078gen.jpg

0d8152446f54d56dgen.jpg

e391fdbe272db608gen.jpg

0de6a5408f3de9c9gen.jpg

 

Jeśli chodzi o łodzie to zastanawiam się czy pomalować na biało tak samo jak cały kamuflaż czy jakieś inne kolory, poradzicie coś?

2538199258495c0agen.jpg

 

Poniżej dwa zdjęcia z zaznaczonym elementem którym nie wiem czy dobrze jest zamontowany (na sucho), bo nie wiem czy nie powinno być trochę niżej co wiąże się z lekkim obcięciem "szpikulca".

02cd41a1a9af35d6gen.jpg

7e1f7ddab2c2726dgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość jeszcze jest do szlifowania i taki mam zamiar tylko ostatnio czasu mało.

 

A co do kamo to jakoś na pierwszej stronie w połowie wstawiłem zdjęcie z pudełka (żeby nie szukać jest poniżej) i tam jest około 3 kamo podanych w tym biały również, za inne kamo się nie brałem ponieważ pędzlem to nie wyjdzie a aerografem nie mam jeszcze takiej wprawy do obsługi.

 

675c9cc77d4dd3fdgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co wiem to pancerniki RN nigdy nie były malowane na biało, jeśli już to jasnoszary

A w sumie pomysł ciekawy, jeszcze nie widziałem modelu PoW z malowaniem zanim naniesiono kamo, bezpośrednio po ukończeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle spojrzałem na pudełko bo cały czas wydawał mi się biały. Całość pomaluje na biało a później lekko prysnę szarym żeby mgiełkę zrobić, będzie to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie źle spojrzałem na pudełko bo cały czas wydawał mi się biały. Całość pomaluje na biało a później lekko prysnę szarym żeby mgiełkę zrobić, będzie to dobry pomysł?

 

W instrukcji budowy nie napisano, jakich kolorow i gdzie nalezy uzyc? Fajnie Twoje modele beda wygladaly, gdy zamiast do opisu bedziesz "zerkal" na pudelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja po niemiecku i angielsku czyli niezbyt rozumiem czyli na opis nie zerkam w ogóle tylko na pudełko właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Brak weny i ochoty do malowania zmusza mnie do odstawienia chwilowo na bok Księcia Walii niestety. Jednak uświadomiłem sobie, że wolę sklejać niż malować. Możliwe, że zabiorę się powoli za Musashi w 1:350 ale muszę jeszcze przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego nie załamuj się. Malowanie jest czasami uciążliwe, szczególnie jak się trochę zapomni wcześniej i nie ma jak domalować. Ale warto. Później jakiś wash i efekt powoduje uśmiech:] A tu zresztą masz dość proste malowanie. Krecha taśmą i psiknąć górę w szarości, kreska taśmą, dół na czerwono i już. Czekamy na efekt:] Washe to już Ci podpowiemy. Faktem jest że czasami model może zmęczyć. Mój Wicher stoi- ma karę Ale Ty masz już bliżej końca niż ja więc DASZ RADĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.