Skocz do zawartości

Musashi 1:350 TAMIYA


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
Może lepiej jakiś bardzo, bardzo ciemny szary.

W tej skali kolor gun metal nie powinien się błyszczeć dużymi ziarnami aluminium.

Stąd własnie pojawiła się propozycja - ciemny szary + ciemny wash (kwestia koloru do zastanowienia się)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stąd własnie pojawiła się propozycja - ciemny szary + ciemny wash (kwestia koloru do zastanowienia się)

Propozycją był czarny, chyba..

 

Ja również uważam farby Tamiya lub Gunze, zwłaszcza ich metalizer, za jedne z najlepszych.

I szczerze polecam. Ten kolor wystarczy na wieczność.. ;)

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość wyćwiczona aż za bardzo

 

Udało się pomalować trochę, nie do końca ponieważ nie miałem wszystkich części przy sobie do przyklejenia na nadbudówkach i pokładzie.

Nareszcie podczas odklejania taśmy maskującej nie zerwało farby części podwodnej (tzn zerwało ale mniej niż 1% w całości modelu)

 

Kilka zdjęć "na szybko" ze stanu pracy w obecnej chwili:

 

dac1b72cd868a8d5gen.jpg

d30a0efa8c26bfd0gen.jpg

20f70fc14e8dd437gen.jpg

893e5c19522de7f1gen.jpg

98d4fa0381a28829gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny patent bo ten z osłabianiem kleju na taśmie kiepsko się sprawdzał.

 

Mianowicie podam na przykładzie mojego okrętu:

-pomalowałem na czerwono burtę

-lakier bezbarwny na kolor czerwony i trochę na niepomalowane

-kilka dni do przeschnięcia

-przyklejać taśmę prosto z rolki bez osłabiania kleju

 

Ten patent kilka razy już się sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni wolnych i człowiek od razu zabiera się do pracy i są już pierwsze efekty. Zdjęcia trochę marne bo aparat sam wszystko ustawia po swojemu mimo iż chwilę wcześniej zmieniałem ustawienia, ale co nieco widać ;)

 

Dodano nowe drobiazgi:

-relingi na nadbudówkach,

-relingi na wieżach artylerii,

-katapulty,

-łodzie,

-"haki" na burtach

-dźwigi

-zamieniony trop z Eduard na LionRoar

 

Dźwigi i haki na burtach są luzem, w najbliższym czasie będą przyklejone na stałe.

 

115_zpsvbignrir.jpg

116_zpsnmkivur2.jpg

117_zpsrlqvzut2.jpg

118_zps0336no4w.jpg

119_zpscputykuu.jpg

120_zpsdhhvdiv3.jpg

121_zpslugh5hyw.jpg

122_zpsqoud88fg.jpg

123_zpso0im5kgw.jpg

124_zpsggwf7emz.jpg

125_zpslidndccd.jpg

126_zps5yy1dont.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszelkie drobne elementy które wystają poza obrys kadłuba przyklejam zawsze na końcu. Np. żurawiki. Łatwo to to urwać w trakcie sklejania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o żurawiki dziobowe to przypuszczam że dwa pierwsze powinny być w drugą stronę?

 

To już jest prawie końcówka dlatego pozwoliłem sobie przykleić te drobiazgi.

 

A lufy na zdjęciach widać mocno, że się rozjeżdżają. To był tak zwany "złom" który dostałem i nie miałem zbytniej możliwości zmiany czy ustawiania ich równo. Postaram się trochę poprawić ale nie obiecuję lepszych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o żurawiki dziobowe to przypuszczam że dwa pierwsze powinny być w drugą stronę? .

 

tak to powinno wyglądać...:

 

16381754303_82167db259.jpg

 

17001848735_2812c11346.jpg

źródło: "AOS Yamato". J.Skulski

 

To już jest prawie końcówka dlatego pozwoliłem sobie przykleić te drobiazgi.

"Te" drobiazgi lepiej jest przyklejać pomalowane. Teraz będziesz musiał je maskować lub maskować pokład w czasie malowania "tych". Lepiej je oderwać i przykleić ponownie pomalowane.

To był tak zwany "złom" który dostałem i nie miałem zbytniej możliwości zmiany czy ustawiania ich równo.
. One są po prostu krzywo przyklejone... po prostu trzeba nad złomem popracować...

 

ogólnie dobrze idzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o malowanie to wg instrukcji wszystko jest jedną barwą. Te dodatki również. Najpierw pomaluję na ciemny szary całość a później pędzlem pokład na deskowy kolor. Fajnie wtedy miejscami jest ciemniejszy oraz jaśniejszy, takie lekkie cieniowanie (sprawdzone w praktyce) więc z maskowaniem nie będzie problemu.

 

Obiecuję zmianę żurawików oraz trochę wyprostować działa by aż tak bardzo się nie rozjeżdżały.

 

Może przed majówką zdążę zrobić, a na pewno będzie skończony przed Bałtyckim Festiwalem Modelarskim w Koszalinie na który oczywiście zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lista rzeczy do zrobienia bardzo skróciła się, ponieważ powstały już relingi, dźwigi, samoloty, łodzie. Dzisiaj rusza maszyna produkcyjna, bo trzeba stworzyć jeszcze dodatkowo 27 takich działek jak na pierwszym zdjęciu. Ale czuję, że małe japońskie rączki pomogą mi szybko to zrobić i zamontować na dumie narodowej Japonii Jak się uda to jutro nastąpi malowanie całości.

 

Działka trochę okrojone z połączeniem blaszek do celownika oraz podstawki, ponieważ aż tak wykwalifikowany nie jestem by robić wszystko z blaszki a po drugie kilku elementów się zapodziało pewnie w dywanie.. Dlatego taka wersja działka jest ostateczna.

 

128_zpscbtl6gm5.jpg

127_zps2jqzz1d4.jpg

129_zpsqyx7ejdp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym gotową blachę to pewnie i owszem, wymieniłbym ale raczej nie widzi mi się robienie własnej bo najzwyczajniej w życiu nie porafię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Fujimi robi wodnosamoloty w 350-tce?

 

Innym, całkiem ciekawym sposobem "ucieczki" przed wykananiem oszklonego kokpitu jest jego zasłonięcie, jak to czyniono zabezpieczając delikatną strukturę przed ciężkimi warunkami pogodowymi na oceanie. Np.tu jest to widoczne na krążowniku Mogami:

E-13A1 Jake & F1M2 Pete on board Carrier IJS Mogami

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.