Skocz do zawartości

Musashi 1:350 TAMIYA


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Warka Bear: wybacz, nie miałem świadomości, że to może denerwować podczas oglądania, na swoje małe usprawiedliwienie mam fakt, że zdjęcia również wykorzystuję na swojej stronie o oglądają osoby, które nie mają żadnego "odnośnika" wielkości.

 

Mingus: Masz rację, jestem na początku drogi modelarskiej, lekko ponad rok mija. Niby jakich kompleksów się przeze mnie nabawiłeś? Przepraszam, nie miałem takiego zamiaru Ze swojej strony mogę tylko namawiać do okrętów, szczególnie w 1:350

 

Za resztę miłych słów bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Małe pytanko odnośnie kotwic oraz już niedługo dodam więcej zdjęć z kolejnymi dodatkami z blaszki a trochę ich się już pojawiło na okręcie.

 

Która kotwica lepiej się prezentuje? Wysokość łańcucha można regulować ale ogólnie chciałem zrobić wiszące kotwice tylko nie wiem czy wybrać plastik czy blaszka, bo obie są małe niestety.

 

3e2d8f1c3286357cgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeszcze nie jest dokończone, po drugiej stronie też nie ma wcale ale możliwe że jeszcze dzisiaj pojawi się na całej długości, tylko tak siedzę i zastanawiam się nad tymi kotwicami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kwestii kotwic chyba znalazłem rozwiązanie, natomiast poniżej mały przedsmak działek z blaszek (jedno z głowy, pozostało jeszcze około 40 wszystkich działek pojedynczych jak i potrójnych), aż mi szkoda później je pomalować:

 

d87da97a23412b97gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przydałoby się więcej zdjęć chyba. ;) Wiele blaszek doklejonych. Wiem, że przy wielu z nich jest od groma kleju ale i tak próbowałem wydłubać trochę. W niektórych miejscach po prostu naklejałem blaszki na niezeszlifowany plastik, ponieważ nie dałbym rady bez uszkodzenia modelu zeszlifować itp.. Jak na pierwszy kontakt z blaszkami to aż takiej tragedii chyba nie ma ;)

Pozostało do wykonania:

-działka "potrójne" oraz "pojedyncze" do złożenia oraz przyklejenia

-przykleić drabinki przy do masztu oraz później maszt do nadbudówki (bo jest przymierzony na sucho)

-doklejenie pozostałej części kabla demagnetyzacyjnego

-łańcuchy oraz kotwica

-śruby napędowe

-pomalowanie nadbudówki na kolor Vallejo Air 71.048 oraz część podwodną kolorem Pactra A6 Dark Red, przy pokładzie będzie mieszanka i malowanie pędzlem prawdopodobnie

-"beczułki" na pokładzie, bo nie wiem jak to się nazywa

-relingi

-co najgorsze, ewentualne olinowanie - choć pewnie się dobrze domyślam, że wielu modelarzy tutaj urażę gdy nie zrobię więc moja deklaracja brzmi: postaram się zrobić, na pewno te prostsze a później to zobaczymy

 

Za jakość oraz ilość zdjęć przepraszam, ostatnio telefon mi szwankuje i nie chce się czasami aparat wyostrzyć.

 

70_zps8fa313f7.jpg

71_zps2f12fb84.jpg

72_zpse7241e2e.jpg

73_zps87252bc1.jpg

74_zps78e89d1f.jpg

75_zpseaaee7e4.jpg

76_zps4f9d242a.jpg

77_zps4748a161.jpg

78_zps02fc16a2.jpg

79_zps5b9fe022.jpg?t=1421001688

80_zpsf12d40e3.jpg

81_zpsf2156c61.jpg

82_zpsec33c1dd.jpg

83_zps7fb92192.jpg

84_zpseafebc27.jpg

85_zpsa629c3f6.jpg

86_zpsa575671d.jpg

87_zps0c689c4d.jpg

88_zpsda1fec2a.jpg

89_zps7067ed2a.jpg

90_zpsa7ecfa0a.jpg

91_zps80d51a74.jpg

92_zps04efacd1.jpg

93_zpsa8b58106.jpg

94_zpseea606f5.jpg

95_zpscdd9cc5e.jpg

96_zps6a8af115.jpg

97_zpsc4807416.jpg

98_zps9b174718.jpg

porównanie plastiku z blaszką

99_zps69f02653.jpg

100_zps229f8807.jpg

101_zps251455a3.jpg

102_zpsa49069ad.jpg

103_zps938d599b.jpg

104_zps568ca8d5.jpg

105_zps323502e5.jpg

106_zps7864b279.jpg?t=1421001770

małe porównanie elementów

107_zps58f9878c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek1990rtk ponieważ blaszki dostałem jako tak zwany "złom" i wielu elementów nie było w tym właśnie blaszki na komin oraz na pokład na nadbudówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Okręt coraz bardziej zwaloryzowany blaszkami gdzie się dało, dzisiaj część podwodna pomalowana na czerwono i schnie. W internecie zaś pojawiła się informacja o znalezionym wraku Musashi w Morzu Sibuyan.

 

link do strony: http://www.konflikty.pl/aktualnosci/wiadomosci/odnaleziono-wrak-musashi/

 

B_GvBGjU4AAuZXY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia się pojawiły, kilka sztuk zaledwie ale również udało się wyszukać film z miejsca "pobytu" Musashi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet stoi na stępce w miarę pionowy... Ciekawe będą zdjęcia. Oby się pojawiły!

Stępki to on już nie ma. Na dnie leżą fragmenty.

Część dziobowa w najlepszym stanie, potem poszarpane zgliszcza z wieżą dowodzenia na boku oraz rufa, do góry dnem.

Ciekawe, że chryzantema odpadła.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace idą bardzo powoli z braku czasu. Wszystkie 'potrójne' działka 25mm zrobione. Część jest przyklejona, zaś druga część na taśmie maskującej gotowe do pomalowania (zdjęcie).

 

Zastanawiam się czy malować je na czarno czy w kolorze nadbudówek czyli ciemno szary.

 

Część wodna kadłuba pomalowana również. Pozostały do wykonania pojedyncze działka 25mm do wykonania i przyklejenia oraz drobiazgi na pokładzie (kotwice, łańcuchy, relingi, katapulty).

 

190fc392434da839gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Prace idą bardzo powoli z braku czasu. Wszystkie 'potrójne' działka 25mm zrobione. Część jest przyklejona, zaś druga część na taśmie maskującej gotowe do pomalowania (zdjęcie).

 

Zastanawiam się czy malować je na czarno czy w kolorze nadbudówek czyli ciemno szary.

Ciemnoszary + wash..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz dowaliłeś. Zapomniałeś, że do pięt Wam nie dosięgam doświadczeniem Pomaluję na kolor okrętu a później wash na wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób tak jak być powinno, same działka ( lufa i zamek ) to oksydowana stal- czarne

Nie wydaje mnie się. Gun metal będzie lepszy.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz lepiej to po co pytasz??

 

Nie wiem lepiej tylko tak mi doradzono po prostu ;) Zobaczymy w przyszłym tygodniu jak nadejdzie czas malowania. A co do Gun Metal to mam chyba słoiczek pactry, wiem że to niezbyt dobra farba ale żadnego sklepu modelarskiego w okolicy nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej jakiś bardzo, bardzo ciemny szary.

W tej skali kolor gun metal nie powinien się błyszczeć dużymi ziarnami aluminium.

Pactra jest.. średnia. ;)

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.