Skocz do zawartości

Musashi 1:350 TAMIYA


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja. Więc pokład pomalowany. Łańcuchy lekko pordzewiałe i przyklejone. Pozostało olinowanie i tu pojawia się problem. Mianowicie nie jestem w posiadaniu żadnej nitki ani możliwości zakupu. Mam cienki drucik z cewki ale nie wiem czy się przyda. Poniżej zdjęcia grubości drucika oraz w trakcie malowania pokładu. Trochę nie dokładnie miejscami ale mi odpowiada tak jak jest więc zostawie w tym stanie.

 

60cce95bf1445fa8gen.jpg

9324fcf930d20e79gen.jpg

46263941e86ec2d5gen.jpg

 

Reszta zdjęć bardziej szczegółowych zamieszczę dopiero w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie myślcie sobie, że się obijam bo wcale tak nie jest. Lecz olinowanie to momentami przerasta moje zdolności, ale... NIE poddaje się!

Jako dowód moich słów kilka zdjęć z olinowaniem, jestem w połowie. Może idealnie nie jest ale przynajmniej lepiej niż w mojej Poli

 

Pozostały odciągi z drugiej strony, przy kominie oraz na tylnej wieży a na samym końcu flagi. Tutaj jest mały problem bo zestawowe są z papieru takie trochę "sztuczne".

 

130_zpsvodleksl.jpg

131_zps67yhsdiq.jpg

132_zpsboslama1.jpg

133_zps3kcndmfq.jpg

134_zps0v0lrkp5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ale za bardzo washa nie lubię i nie umiem stosować bo albo za dużo albo za mało.. W rzeczywistości aż tak bardzo nie jest plastikowy, lepiej się prezentuje. ;)

 

Jeszcze coś pokombinuję na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mogę napisać, że projekt skończony w 95%. Pozostały do pomalowania łodzie oraz samoloty. Pierwsze olinowanie bardziej "zaawansowane" za mną. Miejscami widać trochę kleju oraz luźne odciągi, lecz nic więcej nie dałem rady zdziałać by to lepiej wyglądało. Pomysł olinowania wzięty z instrukcji, znalezionego modelu w internecie oraz trochę ingerencji własnej. Poniżej kilka fotek a galeria powstanie po pomalowaniu łodzi i samolotów.

 

135_zpskmegezwi.jpg

136_zpskgaqbfhw.jpg

137_zpsbm9nkctq.jpg

138_zps1s7fcx3k.jpg

139_zpssr2t8tos.jpg

140_zpsrb8hweum.jpg

141_zpsbyhec7zi.jpg

142_zps3x4tneym.jpg

143_zpssmudat13.jpg

144_zpsdbd5caxv.jpg

145_zpsdm2haeg2.jpg

146_zpsfi9icjwe.jpg

147_zps8t1290gz.jpg

148_zpspfmhg2ev.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak i na jaki kolor proponujesz pomalować? Nie ukrywam, że tak czy siak będzie to dla mnie wyzwanie ale spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pieknie kolego ale mysle ze waly srob napedowych powinny byc w innym kolorze napewno nie zlote Co do olinowania to jest trudny temat najleiej jest robic otworki w miejscach gdzie jest olinowanie i przykleic. potem tylko naciagnac i dac krolpelke kleju i po sprawie. Wiem ze latwo powiedziec ale to chyba najlepszy sposob. Pozdrawiam i dalej kibicuje i az mnie skreca bo sam nie moge ruszyc dalej z moimi modelami bo cierpie na chroniczny brak czasu a jak juz go mam to zawsze jest cos do ogarniecia (rodzina, ogrod czy inne domowe sprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorowałem się instrukcją a mówi ona, że jedna wały napędowe oraz śruby są na złoto (zdjęcie poniżej). Olinowanie - pierwsze koty za płoty, teraz wiem co będzie następnym razem ułatwiało mi pracę.

 

Przepraszam za zakreślone ołówkiem zdjęcia ale myślę, że widać iż dobrze wykonałem malując na złoto

 

11195433_10203887089007896_175231038_n_zpsi81p32hz.jpg

11121686_10203887088847892_87273456_n_zpsh7scfvso.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, przynajmniej mniejsza wina leży po mojej stronie. Jeśli ktoś ma jakieś "papiery" pokazujące że powinno być inaczej proszę o udostępnienie a wnet szybko naprawię błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

[R.I.P]

 

Z przykrością zawiadamiam, że IJN Musashi został ostrzelany kapciem. Będę próbował go wskrzeszać, lecz nie sądzę czy się uda. Także na BFM w Koszalinie może nie zdążyć dopłynąć.

 

Minuta ciszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapciobomba trochę pomogła w zdobyciu wyróżnienia na BFM w Koszalinie za co bardzo dziękuję!

 

11120103_10203986422731177_1488391978_n_zpsvcqoscil.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.