Skocz do zawartości

A-10A Thunderbolt II 1/48 Italeri


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Na razie tak mi to wychodzi, niedoskonałości wydaje mi się że dam radę usunąć gdy będę robil wash. Jeszcze jeden grubszy pas w kolorze srebrnym do pomalowanie, zapewne w niedzielę rano to zrobię i może wieczorem dokończę malowanie wszystkich pierdółek. Coś mi się wydaje, że jak skończę GBU-8 to będzie można zaprezentować A-10 w pełnej okazałości.

 

eFLLguv_5mD1NuutiWrCtL6mXFUbVB9ahJ7ZcqG4b7Y=w1080-h611-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj dawaj Chłopie- ja już mam prawie wszystko do swojego ale HB- jutro przychodzą wnęki i inne duperele. niedługo zaczynam ale na razie się od Ciebie uczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Przy European One maluj jakimś ciemno stalowym, lekko matowym. I komory podwozia, elektroniki i działka nie są białe. Też mnie to dziwiło. Jedynie golenie podwozia i piasty kół.

 

dzięki za wskazówki - mam już chyba całą możliwą dokumentacją jaką znalazłem w necie (walkaround itp.). Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wiele zdjęć i na jednych wnęki wyglądały na białe, na innych szare. Nie wiedziałem w końcu co mam zrobić i dałem białe, delikatnie je brudziłem, wyszło jak widać. Mogłoby być lepiej ale nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wiele zdjęć i na jednych wnęki wyglądały na białe, na innych szare. Nie wiedziałem w końcu co mam zrobić i dałem białe, delikatnie je brudziłem, wyszło jak widać. Mogłoby być lepiej ale nie narzekam

 

chłopie jest rili git !!! (w moim f-14 też całość dałem flat white + brudzenie) - lecz wczoraj oglądałem trochę fotek z boku a-10 i f-14 i myślę że walnę Iron + parę kropel flat white i przetrę na a-10 + reszta malowania przewodów itp - co Ty na to ??. Twa widza i warsztat przyda się jeszcze wielu ludziom Bo to prawda że czasem jest tak a czasem tak. Może ktoś ma konkretne foty bo nawet na walk around niewiele jest z kolorowych fotek. w wielu publikacjach są foty ale b-w i nic to nie daje zbytnio. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kolego sabatams, nie wiem czy wybierzesz słuszną drogę z malowaniem ale można dla odmiany zrobić zamiast samego flat white tak jak ty piszesz, iron z dodatkiem flat white. Zobaczymy jak wyjdzie, mi się przyda to jak będę robil podwozie w F-15.

 

Dziś położyłem kalkomanie na GBU-8 i zabezpieczyłem sidoluxem. Po wyschnięciu delikatny wash i lakier matowy i..... to będzie już koniec. Nie licząc podstawki :p

 

Ile czasu trzeba odczekać aby sido wysechł i żebym mógł położyć wash?Poczekać do jutra czy dziś powiedzmy około 23 zrobić wash i dokończyć matem?

 

H3gvV7iGtoldVzYGW9SNrC8L2zJBGf5oCcZfD3Ts9ec=w1306-h738-no

 

Dla podgrzania atmosferki przed premierą, taki mały przeciek z placu budowy.

 

F6xFu_HwXjN9-q_n9yDMkU5LHH-7UhzK7pEWjHIR2gg=w1306-h738-no

 

AMO_graphic sorki ale nie odważyłem się poprawiać tego co zaznaczyłeś parę postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sido po 30 minutach jest gotowe do dalszych prac-- to ma wersja, Nie wiem czy wszyscy to podzielają. Ale spoko -- SOLO "czuwa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem bawić się z podstawką. Przeryłem płyty na lotnisku i pęknięcia. Pomalowałem podkładem, trochę grubiej w miejscu rycia linii.

 

iGFs79Zm_QkjAznCmkJMCAdXLwv4RsYwZZ-hEDhUX54=w1382-h781-no

mTxMtEwrON707ffLSpzS2m0gOY71kfnLzv7sceU7jNw=w1382-h781-no

 

Dalej zrobię troche cieniowania na liniach i jakieś losowe cienie na całości. Na koniec pokryję to szarym, imitującym beton. I to by było na tyle z podstawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy podstawki. Pocieniowałem troszkę płytę lotniska, pędzlem muszę poprawić niektóre miejsca aby w środku rys było także czarno. Zamierzam dać na to farbę H325 bo mam tego dwa pełne słoiczki a wydaje mi się że dosyć dobrze oddają kolor betonu.

 

MDdGxwokV_5OV89vTOvQbkdGoKgnAmcIBYizK7xd4y8=w1382-h781-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, preshading. Muszę go poprawić jeszcze bo te nacięcia nie są wszędzie w środku czarne. Z resztki farby pocieniowalem płyty. Robię to pierwszy raz i tak naprawde to nie wiem co z tego wyjdzie. Jak będzie dobrze to będę robił podstawki bo kawalkow pkyty gk jest na 30 podstawek i pół worka gipsu zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.