Skocz do zawartości

A-10A Thunderbolt II 1/48 Italeri


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Panowie po długiej przerwie trzeba w końcu ruszyć się do roboty.

 

Poradźcie mi jak uporać się z tym problemem. Trzeba zlikwidować to łączenie. Średnica około 4-5mm wiec nie wiem czym to w środku wyszlifować. Być może jest to prosta sprawa ale mi do głowy nic nie przychodzi. Mam takich rakiet 6 szt. więc mam zajęcie Po wyszlifowaniu muszę dokleić w środku dyszę o średnicy 2mm.

 

DSC_0252.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zalewać surfacerem, delikatnie ale i tak będzie widać łączenie. Zaraz spróbuję może jakieć kółko wyciąć i wkleić ale jeszcze czekam na podpowiedzi innych forumowiczów.

 

Zalałem dosyć grubo surfacerem, uciąłem końcówkę pędzla i nakleiłem gąbeczkę ścierną na czubku. Tym sprzętem zamierzam szlifować surfacera. Surfacer jest miękki w obróbce więc nie będę potrzebował nie wiadomo jakiej precyzji, zawsze jakoś w środku powinno się wyszlifować. Zobaczymy jak wyjdzie.

 

Dysze postanowiłem dorobić z patyczka do czyszczenia uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wklejeniem kółka z cieniutkiego tworzywa albo folii alu (z byle opakowania z jogurta) wydaje się świetną propozycją. A jeżeli już chcesz szlifować to ja np proponuje zrobić sobie szlifierke oscylacyjną z starej szczoteczki elektrycznej. Naklejasz sobie na ten wibrujacy krążek co tam chcesz - na takie szlifowanie jak masz to krążek o średnicy nieco mniejszej niz ta dysza i włączasz. Daj drobniutki papier to wtedy będziesz miał lepszą kontrole nad szlifem. Ta maszynka świetnie nadaje sie do szlifowania szpachli w śladach po wypychaczach albo innych trudnych miejsc.

To tyle ode mnie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odkurzam temat, ciutkę dłubnąłem przy A-10. Pomalowałem Mavericki na biało, dałem dwa paski, jeden żółty, drugi burnt iron (tak mi najbardziej odpowiadał z tego co miałem). Wszystko fajnie, pięknie tylko okazało się, że napisy z kalek są żółte czyli dla wersji zielonych Mavericków :(. Moją robotę można spisać na straty. Malowanie od nowa. Tak to wygląda na biało.

 

DSC_0315.JPG

 

Aby poprawić sobie humor, postanowiłem zrobić pylonik z AIM'ami. Dokleiłem rakiety do poziomego "trzymadła", resztę do pylonu na skrzydle. No i co. Znów lipa, aimy patrzą w ziemię. Chyba spróbuję odkleić przedni uchwyt i zostawić uchwyt z tyłu. Dzięki temu przód się podniesie trochę, jak to nie pomoże to, tylny uchwyt osadzę na pylonie a nie w wyżłobieniu w pylonie. Tak to wygląda obecnie. Widać ile kurzu osiadło, taaaki ze mnie magik

DSC_0312.JPG

DSC_0313.JPG

 

Całe szczęście ALQ wygląda znośnie, według mnie.

DSC_0310.JPG

 

I na deser, kolejny widok na cycki, oczywiście cenzura w postaci prześwietlenia musi być

DSC_0311.JPG

Na drugi deser, super szpara między owiewką a kadłubem. Choć z gry patrząc tak tego nie widać. To niestety jeden z błedów bo nie dokleiłem owiewki zanim zacząłem wszystko malować, choć z drugiej strony, HUD nie chciał się za bardzo zmieścić pod szybą. Kokpit robiony a to z pudełka, a to z Airesa albo z Eduarda. Więc taki składak, i tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie się stresujesz, bo bardzo dobrze to wygląda, szczególnie ALQ właśnie.

Co do szpary pod wiatrochronem to zalałbym to delikatnie klejem CA (ale klej nie może dostać się do wnętrza kabiny, bo szkło może zmatowieć) i potem przemalował, robota w sumie na 15 minut, a bęzie to dużo lepiej wyglądało.

Jeśli chodzi o ten pylon z Sidewinderami, to z nim coś jest nie tak, rakiety nie mają prawa tak się wychylać.

Wydaje mi się że coś musiałeś krzywo przykleić, albo sam pylon albo wyrzutnię LAU-114.

Na oko to ta ostatnia jest jakoś tak pochylona. Może da się je zdemontować i lepiej dopasować.

Jeśli chodzi o Mavericki, to albo zostaw jak jest (pies trącał napisy), albo może ktoś będzie mieć kalki do nich z jakiegoś zestawu?

A może zafunduj sobie Mavericki Eduarda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem nad tym że może ktoś poratuje kalkami z czarnymi napisami, choć w sumie te mavericki to też dar od modelarskiej braci.

 

Przykleiłem teraz raz jeszcze aim'y, chyba wyglądają lepiej ale nadal nie wygląda to idealnie. Nie będę ich na razie odrywał, przy następnej okazji jak będę robił zdjęcie to ocenisz.

 

Z tą owiewką i CA nie chciałbym eksperymentować bo może się skończyć tragicznie. Poza tym pomalowane już matem wszystko. Chyba zostawię to tak jak jest, potraktuję to jako nauczkę na następny raz.

 

Na mavericki edka nie mam obecnie funduszy. Wszystko ląduję w budżecie na wykończenie mieszkania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem przedni uchwyt, aimy się podniosły minimalnie ale wygląda to już znacznie lepiej. Zresztą ALQ też jest delikatnie pochylony, taka geometria tego modelu chyba. Tak jakoś to wszystko "patrzy" w jedną stronę. Na szczęście porównując ALQ i AIM, wychylenie jest jednakowe. Zostaje jak teraz. Postaram się jeszcze dokleić uchwyt tak aby nie było widać że go tam brakuje.

DSC_0316.JPG

 

Co do Mavericków, część kalek jest czarna, część napisów jest żółta, na pewno nie są do wersji białych AGM'ów ale z racji tego że największe napisy są jednak czarne to zostaję przy białych AGM'ach. po prostu cześć żoltych kalek będzie słabo widoczna. Oczko robię w kolorze czarnym z przyciemnionym szkłem przez Tamiya Smoke. To będzie chyba wersja AGM-65 naprowadzana przez kamerę a nie laser. O ile się nie mylę. Coś takiego.

A_front_view_of_an_A-10_Thunderbolt_II_aircraft_being_uploaded_with_AGM-65_Maverick_missiles.JPEG

 

Dokleiłem te malutkie zaczepy przy pylonie.

DSC_0321.JPG

 

Następnie udało się dołożyć zbiornik paliwa. Dla mnie wygląda świetnie, tak duży, ze niemal nie realnie wyglądający

DSC_0317.JPG

 

No i na koniec, widok na ALQ-119, fuel tank, AIM-9 x2

DSC_0320.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie z doborem koloru do gbu-12. Jakiś zielony ale nie wiem jaki. Myslalem nad kolorem H303 czyli FS 34102. Co sądzicie? Jutro bede w sklepie modelarskim to mam mozliwosc ewentualnie cos dokupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj - a nie warto zerknąć do instrukcji innych maszyn/dodatków?

Eduard podaje w swoich GBU-12 kolor Olive Drab C038.

Hasegawa w swoim zestawie podaje też Olive Drab tylko C012.

Ja bym wziął właśnie to, chyba C038 najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry literówka, nie garby a farby . Właśnie patrze na zamienniki w serii H lub ewentualnie z Tamiya.

 

Zobaczymy co będą mieli w sklepie. H058 lub C012 kupię, ewentualnie coś z Tamiya, z instrukcji Tamiya dla modelu F-16 wypadło na xf-62.

 

Myślałem że farby C i H nie można używać razem na modelu bo coś się będzie działo z nimi.

 

Dzięki Solo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z clearfix humbrola da się zrobić wzklane oczko do gbu-8? Planuję zalać otwór clearfixem, nawet moze w 2-3 podejściach aby zrobiło się oczko. Czy clearfix zmienia objetosc lub zabarwienie jak wysycha, matowieje?

 

Okazało się że mam gbu-10 a nie gbu-12. Mam juz farby, jutro bede zaczynał malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szklane oczka w pociskach/rakietach robię takim oto klejem epoksydowym:

 

uhu_plus_300.jpg

 

Po zaschnięciu jest niemal krystalicznie przezroczysty, do tego nie zauważyłem żeby zmniejszał swoją objętość.

Jest także bardzo gęsty, więc niezmiernie łatwo uformować go na końcu rakiety w kolisty kształt.

 

Do przyciemnionych takich oczek niezły jest ten preparat, choć on traci nieco na objętości po wyschnięciu:

 

4551_rn.jpg

 

Co do GBU-8, to nie chcę Cię naciągać na koszty (no bo żona i te sprawy... ), ale...

 

648169_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMO_Graphic Zobaczę co się da zrobić. Może masz jakiś pomysł? Szpachla nie wchodzi w grę.

 

Mikele i Karambolis8, clearfix nie nadaje się, zapada się i zmniejsza mocno objętość.

 

Solo, widziałem te GBU-8 od Edka, to niby tylko/aż 30zł ale dojdzie mi wysyłka więc 50zł. Wolę pobawić się z tym co mam. Przy F-15 zainwestuję w dodatki.

 

Tymczasem GBU-10 pomalowałem mixem farb H52 i H302 w proporcji 1:1. Sam H52 totalnie mi nie pasował, H302/303 zbyt zielony. Tak to wyszło kolorystycznie. Najbliżej kolorystycznie z tego co w googlach oglądałem.

DSC_0335.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.