Skocz do zawartości

A-10A Thunderbolt II 1/48 Italeri


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Solo , piękna pani pilot !! To straszne że TAKA kobieta lata na takiej strasznej maszynie do zabijania !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleiłem pokrywę na gondoli podwozia, dokleiłem drabinkę, dokleiłem na skrzydłach.... hmmm zapomniałem jak to się nazywa, ale takie rozwarte coś. Trochę umazałem elektronikę we wnęce, znalazłem inne foto niż te co Solo podesłał. Ze zdjecia Solo zapożycze sposób zamocowania pokrywy, ładnie wisi a miałem ją do modelu równiutko obok wnęki doklejać. Coś tam może jeszcze tą elektronikę maznę. Doklejone są jeszcze osłony kół/podwozia ale widoczne będą już w galerii. Model popsikałem bezbarwnym matem, jutro prysnę jeszcze drugi raz żeby było porządnie zrobione. Zostanie mi jeszcze prysnąć matem spód modelu, dwa razy. Na koniec dokleję wszelkie oszklenie i drobne antenki/czujniki (jak zwał tak zwał) itd. Będę tylko czekał na uzbrojenie od Solo i Dorotki i model będzie ukończony.

 

DSC_0219.JPG

DSC_0220.JPG

DSC_0216.JPG

DSC_0218.JPG

Na ostatnim zdjęciu widać jakąś kaszkę, na żywo nie jest tak tragicznie, wygląda bardziej naturalnie. No ale to taki błąd bo już wcześniej powierzchnia nie była idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to piękny model wychodzi.

Nie powiem, ma swoje wady, niedoskonałości, w końcu to debiut, ale wygląda pięknie.

Jutro wysyłam Ci rakiety, obiecaj że zestrzelisz nimi jakiegoś ruska.

No, chyba że poczta będzie nieczynna, bo kto ich tam wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dojdzie do mnie uzbrojenie może zacznę znów dłubać F-15 i rozpocznę Mig'a.

 

Ja niestety wyślę Ci w poniedziałek, bo nie chce mi się jutro na pocztę latać... Te "rozwarte" jak to nazwałeś być może trochę pocieniował, bo zieleń nieco za bardzo po oczach bije (o ile "rozwarcie" zielone jest faktycznie)...

 

 

Mam nadzieję, że niczego nie zapomniałem

 

WP_20141227_0031_zpsb3ea8b7a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o klakomanii i szklanych oczkach do mavericków.

 

Kalkomanie to Ci całe wyślę, bo mi się wycinać nie chce ... O szkle... Zapomniałem... Z tego co widzę teraz jest tylko do dwóch ...

 

DOPISANE

 

Ups... Sorry pomyłka... Te oczka są do GBU-8, natomiast Mavericki w tym modelu nie mają szklanych oczek (Dziady!). Co do podwieszeń to nie ma sprawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wyślesz co masz, ja będę kombinował z zestawu Solo i Twojego, może coś samemu dorobie jakieś oczka. Widziałem nawet na jakimś zdjęciu że jedne oczka są przeźroczyste inne matowe wiec zawsze coś wykombinuje. Były nawet podwieszone Mavericki w dwóch różnych kolorach, białym i zielonym. Więc coś tam zawsze możńa zaimprowizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oczka łatwo dorobić z kleju epoksydowego.

Ja używam UHU Plus - jest gęsty, łatwo daje się formować z niego kuliste kształty, a jak zaschnie jest idealnie przejrzysty i bardzo twardy.

W wielu modelach zrobiłem w ten sposób szklane osłonki głowic w rakietach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszklenie zamontowane

cQKBszW9jqfk0gp2MVHPnSsx8PmjiJUKPGzjGjjh-DE=w1118-h629-no]

DSC_0236.JPG

 

Pokrywa elektroniki i wnęki drabiny w trakcie malowania.

 

Chodzi mi po głowie aby wykonać podstawkę w stylu płyty lotniska. Ktoś, coś może pomóc? Nie mam kompletnie bladego pojęcia na ten temat, nawet nie wiem od czego zacząć, co potrzebne będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie to ma być lotnisko.

Jeśli zwykłe betonowe, to po prostu na kawałku płaskiej powierzchni szary kolor i łączenia płyt czarnym kolorem, żeby zasymulować lepik/smołę.

Można tez kupić gotowca, coś w tym stylu jak poniżej, ale nie polecam.

Kupiłem sobie kiedyś coś takiego symulującego płytę lotniskowca i użyłem bodaj raz, jako podstawkę do zdjęć.

Marniutki produkt.

 

2858_rn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie jestem zmuszony dokupić farbę ale nie wiem jaki odcień będzie najlepszy do GBU-8. W oryginale wygląda to tak

 

GBU-8-HOBOS-TV-Guided-Bomb-1S.jpg

 

Chodzi mi o ten złotawy kolor.

Mam do wyboru trzy kolory Alcalda

 

Pale Burnt Metal

Pale Gold

Gold Titanium

 

Dla pogladu zdjecia z mojehobbby

 

mid.jpg

tail_top.jpg

wing.jpg

 

Ja obstawiam za Pale Burnt Metal. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.