Skocz do zawartości

MiG-21 pf od EDKA nadlatuje :-)


Cinekf1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A gucio

nie wiesz o czym piszesz. Ten brassin jest uniwersalny - robisz jaki kolor chcesz

 

Dobra przyznaję Ci rację - Eduard na listopad zapowiedział kokpit do MiGa-21 w wersji szarej do PFM - ja przeczytałem że do PF-ki (bo PFM już troszkę jest na rynku, więc szybciej by się skupili na dodatkach do PF) i stąd mój problem. A Brassin do PF faktycznie jest uniwersalny - zostawili blaszki bez farby, a zegary dali w formie kalkomanii - nie spotkałem się u nich z takim rozwiązaniem.

 

Tak więc zwracam Honor I przepraszam za sianie dezinformacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, wyglada to cholernie dziwnie

DSC06484.JPG

 

Jakiemuś ktosiowi w Eduardzie wyszło na kalkulatorze że jak się da dwie tablice przyrządów w pełnym kolorze o firma zarobi o 5 koron mniej na zestawie, więc dali jedną bez koloru

 

Nie dziwnie tylko nareszcie normalnie. Koniec cyrku z głupim rastrem na blachach, ruletki z dobieraniem kolorów i wreszcie koniec ogólnej płaskości malowanej tablicy przyrządów.

 

Nie zgadzam się z Tobą ani trochę. Raster jest niezauważalny. Mieszanka kolorów idealnie pasująca do edkowych blach jest dobrze znana i prosta do zrobienia (Gunze H46 i H25 1:1) a płaskość to tylko zboczenie - nie da się ręcznie osiągnąć takiego efektu jaki dają blaszki.

 

Mój kokpit z MiGa-21 MF

 

20140309_123610.jpg

 

Oczywiście szanuję Twoją opinię, ale

 

Moja jest tylko Racja

I to święta Racja

Bo nawet jak jest twoja

To moja jest mojsza niż twojsza

Że właśnie moja Racja jest Racja NAJMOJSZA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, że zostanę przy swoim zdaniu. Uważam, że można osiągnąć równie dobre, jak nie lepsze efekty malując wszystko samemu. To tylko kwestia samozaparcia i decyzji, czy chce się poświęcić na to kilka wieczorów czy kilkanaście minut. W tym kokpicie poza pasami na fotelu (zwykłymi, a nie kolorowanymi) nie użyłem ani grama blachy:

swiss_gustav%2B010_.jpg

Wiem, że może przykład mało adekwatny, ale swojego MiG-23 mam jeszcze w proszku więc nie ma co pokazywać. W każdym razie zamierzam tam użyć blachy Airesa i sam ją pomalować. Efektem nie omieszkam się pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W postępowaniu eduarda już mnie nic nie zdziwi. Do dziś nie mogę pojąć, czemu w zestawach nie ma plastikowych UB-16, tak popularnych wyrzutni npr., choć coś przypominającego ich korpusy jest. Więc jeśli nie masz MF/SMT/Bis, musisz kupić brassin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz w domu, blaszka jest szara, instrukcja zaleca malowanie wnetrza C308. 3 z 5 zaproponowanych malowan sa z lat 80ych, jezeli Niemiaszki i sowieci po remontach tez malowali na "turkusowo", no to lekkie zdziwienie. Ale nic to, nic mi nie zmąci radosci z PeeFki w czteryosiem!

 

Jeszcze co do gabora: jego analizy sa precyzyjne i rzetelne, a tylko od nas zalezy, czy mimo wad mniejszych lub wiekszych kupimy dany model. Bisow mam kilka i nawet nie mysle o kupowaniu zywicznego nosa. Po prostu wole wiedziec przed zakupem.

 

Ponawiam pytanie o nb. 703:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do profi pewnie tez wepchaja to rozwiazanie... ech :(

 

Do "Srebrnych Strzał" dali dobre:

 

1187_14.jpg|

 

Zobaczmy, czy w "Profi" będzie się im opłacać.

BOMI21 Czesi do strzal nie dali jak to sie wyraziles dobrych blach bo wg instrukcji zielone tablice i panele sa do PFMki i eRa a czarna tablica i szare panele do PFki wiec czy PFka ze strzal czy z zestawu Proffi maja te same blachy wnetrza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.