Skocz do zawartości

F-4E/F Phantom II//Revell//1:72


myszoskoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! W tym warsztacie pokażę wam prace nad modelem Revella- F-4F Phantom II 1:72. Phantom to dwusilnikowy amerykański myśliwiec z lat '60 i '70. Był tak udaną konstrukcją że był używany w US NAVY, MARINES i USAF, a także w Lotnictwie Iranu, Turcji, Niemiec i brytyjskim RAF'ie. Był używany podczas Wojny Wietnamskiej i Wojny na wyczerpanie w Siłach Izraela w latach 1967-1970. Przejdźmy do modelu-

Model to wypust Revella którego in-box znajduje się tu:

 

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=14&p=892923#p892923

 

Budowę rozpocząłem od wycięcia i złożenia foteli Martin Baker GH7

 

20100403_7557.jpg

 

Zrobiłem pasy z taśmy klejącej Tamiya i wymieniłem uchwyty katapulty na wykonane z drutu 0,2mm

 

9c84efde-56ad-4311-abe6-b0181d405764_zps8576b288.jpg?t=1411913071

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie też mi się bardzo podoba. Dzięki Dorotka!

Co do blaszek, minute po przeczytanu posta, zamówiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem ale myślę że tak, ewentualnie będę samą budowę przeciągał, aż go w końcu dostanę w swoje łapska :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś zdjęcia okablowania za fotelami załogi?

Zakupiłem blaszki do kokpitu, więc na razie praca stoi. Chyba wezmę się za uzbrojenie... AIM-9B x4 i może dwie AIM-7E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-dorobić trzeba owalną osłonę na końcu statecznika pionowego.

-zeszlifować czyli usunąć na prawej połówce kadłuna podstawę pod antenę modyfikacja występująca w F-4F nie ma jej w F-4E

-zastosować odpowiedni rodzaj koncówek skrzydeł (są w zestawie) te ze złożonymi slotami.

to najbardziej widoczne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-dorobić trzeba owalną osłonę na końcu statecznika pionowego.

-zeszlifować czyli usunąć na prawej połówce kadłuna podstawę pod antenę modyfikacja występująca w F-4F nie ma jej w F-4E

-zastosować odpowiedni rodzaj koncówek skrzydeł (są w zestawie) te ze złożonymi slotami.

to najbardziej widoczne różnice.

 

Ok, postaram się to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajny model.Trzeba uważać na owiewkę/osłona kabiny gdy będziesz chciał ja zrobić zamkniętą.Nie bardzo do siebie pasują!!(chyba ze już to poprawili).

Pisza o tym w necie.Powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajny model.Trzeba uważać na owiewkę/osłona kabiny gdy będziesz chciał ja zrobić zamkniętą.Nie bardzo do siebie pasują!!(chyba ze już to poprawili).

Pisza o tym w necie.Powodzenia w budowie.

 

 

Model będzie miał otwartą kabinę, chyba zrobię wacu bo ta jest taka koślawa/pomarszczona jakby była niedolana jeszcze w formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Update 1: Rakiety AIM-9E i AIM-7E

 

Paski malowane z ręki, pędzelkiem, chyba nie wyszły najgorzej:

fd4f92d1-743f-4b00-9f75-44f63ec5055d_zps653a7cd0.jpg?t=1412415662

f1aea5b1-1236-447a-9e40-e21681e0a26a_zps94d0a567.jpg?t=1412415760

3f66a4bf-cc9b-4b96-8a0d-e0ed51e25a40_zps00bee6fe.jpg?t=1412415827

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na malowanie z ręki wyszło wg mnie całkiem dobrze

Ale jest to ciągle malowanie z ręki z całym dobrodziejstwem inwentarza.

 

@myszoskoczek - jak chcesz mieć coś równo pomalowane to od maskowania nie uciekniesz. I masz do wyboru - pomalować coś szybko albo dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskowanie tak małych paseczków (żółte paski na AIM-9 mają szerokość ok. 0,7 mm)

Byłoby żmudne i ciężkie jak dla mnie, a i tak myślę że te rakiety nie wyszły tragicznie...

Mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1514_rd.jpg

 

Na wszystko jest sposób. ;)

 

Ja rozumiem, że własny model może i powinien się podobać. Byle by tylko nie poprzestać na robieniu czegoś na szybko wiedząc, że można to zrobić lepiej. Są i tacy, którzy będą wmawiać światu, że model pomalowany gęstą farbą prosto z puszki z widocznymi niedomalowaniami i smugami po pędzlu jest piękny.

 

Wiadoma sprawa, że człowiek co jakiś czas uczy się i poznaje nowe sztuczki. Taką taśmę warto kupić nie tylko dla maskowania cienkich pasów, ale też bardzo dobrze nadaje się do maskowania owiewek, bo łatwo ułożyć ją wzdłuż krzywizn a póxniej wnetrze takiej "otoczki" zalać maskolem. Działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnj proszę

 

-dorobić trzeba owalną osłonę na końcu statecznika pionowego.

-zeszlifować czyli usunąć na prawej połówce kadłuna podstawę pod antenę modyfikacja występująca w F-4F nie ma jej w F-4E

-zastosować odpowiedni rodzaj koncówek skrzydeł (są w zestawie) te ze złożonymi slotami.

to najbardziej widoczne różnice.

 

Stateczniki poziome ze slotami. Ich chyba nie ma w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.