Skocz do zawartości

J-35F/J Draken // Hasegawa // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 697
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O ile pamiętam to na górnych powierzchniach masz duże białe oznaczenia. Pomyśl, czy nie namalować ich od taśmy, chyba są kanciate. Możesz skserować na papierze kredowym kalkę, nakleić na ksero oramasc i wyciąć od kalki. Po co takie zamieszanie? Bo masz fajnie spracowaną powierzchnię skrzydeł. Jak walniesz na to jednolite białe kalki to będzie trochę sztucznie. Aerografem możesz te numery trochę wycieniować. Pryśniesz cały model lakierem pod kalki, kup białą olejną i maluj. Jak nie wyjdzie, to zmyjesz napis benzyną i dasz kalkę. Lakieru nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, fajny patent, zapewne kiedyś wykorzystam.

 

Teraz nie ma potrzeby, bo moja wersja Drakena ma tylko numer na stateczniku, nie będę kłaść tych wielkich kalkomanii na skrzydłach. Czerwonych tak w ogóle, nie białych.

 

Co do tej techniki tworzenia maski: jak rozumiem folia oramasc jest przezroczysta, dlatego trzeba ją nakleić na papierze kredowym (bo łatwo się z niego zdejmie i nic do folii się nie przyklei) i dopiero wtedy wycinać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej techniki tworzenia maski: jak rozumiem folia oramasc jest przezroczysta, dlatego trzeba ją nakleić na papierze kredowym (bo łatwo się z niego zdejmie i nic do folii się nie przyklei) i dopiero wtedy wycinać?

 

Dokładnie o to chodzi. Montex robi z czegoś takiego maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujesz się na siłach pokombinować jeszcze z górą? Spód wygląda extra, góra z kolei tak normalnie...

 

Mówisz i masz.

Zacząłem nieco rozjaśniać i generalnie kombinować z granatowymi plamami kamuflażu.

Wyszło jak poniżej, wydaje mi się że całkiem ładnie.

To samo zrobię za chwilę za zielenią.

 

153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomanie położone.

Wbrew temu co często słyszałem, kalkomanie Hasegawy są całkiem niezłe.

Co prawda wymagają bardzo, bardzo długiego namaczania w wodzie, żeby w ogóle je zdjąć, oraz są dość kruche, to jednak kładą się stosunkowo ładnie i znośnie reagują na preparat Sol.

Ta kruchość nieco mnie zaskoczyła i dwie co większe kalkomanie mi po prostu pękły na pół w trakcie kładzenia, ale chyba niczego nie widać, szczególnie gdy nie wie się czego szukać.

Dobrze że nie zdecydowałem się na malowanie z tymi wielkimi cyframi na skrzydłach, bo położenie tak wielkich kalkomanii mogłoby być kłopotem.

Acha, troszkę się jednak te kalki srebrzą, mimo że nie żałowałem płynu zmiękczającego. No ale być może to przez ich grubość.

 

155.jpg

156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lokalne srebrzenie się kalkomanii pomaga delikatne ich nacięcie w tym miejscu i wpuszczenie tam płynu "pod kalki". Powietrze z pęcherzyka powinno się wydostać na zewnątrz a płyn powinien przykleić kalkę w tym miejscu. Można też go wpuścić ze strzykawki z cienką igłą w pęcherz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taki paten już po zaschnięciu?

Bo ja widzę że kalka mi się srebrzy po zaschnięciu, gdy jest mokra to generalnie srebrzy się cała, więc nie wiem jak będzie wyglądać już po wszystkim.

Zresztą w moim przypadku srebrzy się raczej szeroki film na którym jest kalka, czyli ta przezroczysta obwódka wokół rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny. Czym dłużej patrze, tym większą mam ochotę na rozpakowanie mojego drakena w 72. Ale mam ostatnio tak dużo zaczętych modeli, że to wstyd !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taki paten już po zaschnięciu?

 

Powinno pomóc. Raczej nie zaszkodzi, tylko ze skalpelem ostrożnie.

 

A jak srebrzy się obwódka wokół obrazka, to można ją przed nałożeniem kalki odciąć, tylko to upierdliwa robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.