Skocz do zawartości

LA REALE DE FRANCE 1/72 HELLER


lesio-69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Ja miałem to szczęście, że kupiłem w Martoli od ręki. Pewnie mieli tylko jeden. Powiem, że jest to bardzo świetny wynalazek i nie wyobrażam sobie już bez niego pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Ja miałem to szczęście, że kupiłem w Martoli od ręki. …
Ale któren?

Bo jeśli chodzi o Touch-N-Flow to mi się zdarzyło złożyć zamówienie jadąc tramwajem dwa przystanki od Martoli i odebrać po dwunastu minutach w sklepie razem z Plast-I-Weld.

Natomiast Pin Flow bym z chęcią wypróbował ponieważ ma wymienną końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten

 

http://www.martola.com.pl/pl144/produkty39470/touch_n_flow_applicator

 

Napisz jak się sprawuje Plast-I-Weld. CZy można go wykorzystać jao swego rodzaju płynną szpachlówke w wąskie szczeliny.( ropuszcza plastik i to zakleja szczelinę)

Pin Flow też bym z chęcią kupił. W razie czego dopisuję sie do listy chętnych do zamówienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kwestia doświadczeń z Deluxe Materials Pin Flow pozostaje otwarta
Napisz jak się sprawuje Plast-I-Weld.
Na plus
  • Błyskawicznie odparowuje i zastosowanny w małych ilościach daje spoinę po pięciu sekundach.
  • Skelił plexi. Krawędź musiała być idealnie gładka.

Na minus

  • [*]Powoli zatyka igłę aplikatora.[*]W miare ubywania w butelce trudno nabrać do aplikatora. Ja sobie poradziłem przy pomocy strzykawek 0' date='5cm³ z cienką igłą.[/list']

CZy można go wykorzystać jao swego rodzaju płynną szpachlówke w wąskie szczeliny.( ropuszcza plastik i to zakleja szczelinę)
Ja bym się nie odważył. Moje doświadczenia z „płynną” szpachlówką opisałem w innym wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czas na malutki update.

 

Pozłocone "pokraki" i przyklejone na rufie.

 

DSC03148.JPG DSC03154.JPG

 

Wykańczam teraz pomału rufę (lub ona mnie ). Przykleiłem schody i barierki.Na rufie został do wykonania jeszcze baldachim i flagi.

 

DSC03156.JPG DSC03164.JPG

 

Zaczynam pomału też robić maszty i reje. Do maluchów to raczej one nie należą. Muszę jeszcze w nich wykonać wzmocnienia z lin. W większym maszcie tak dla bezpieczeństwa aby nie wygiął się w czasie napinania want została wklejona szprycha rowerowa.

 

DSC03172.JPG DSC03173.JPG

 

DSC03124.JPG

 

I jeszce parę zdjęć rufy.

 

DSC03151.JPG DSC03152.JPG

 

DSC03153.JPG DSC03158.JPG

 

DSC03161.JPG DSC03163.JPG

 

DSC03165.JPG DSC03169.JPG

 

DSC03167.JPG DSC03170.JPG

 

I teraz przyjdzie czas na wykonanie olinowania i ożaglowania. A żagielki ( w sumie są ich tylko dwa) też do malutkich nie należą. Każdy prawie formatu A3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas coś pokazać.

Zrobione bloczki i wklejone maszty. Tylko nie krzyczeć, że maszty nie stoją w jednej linii. Wanty jeszcze nie napięte. Wanty oczywiście będą napinate przez talrepy. Linki włożone w mocowania talrepów tylko po to, aby się nie plątały.

 

DSC03181.JPG DSC03183.JPG

 

DSC03184.JPG DSC03186.JPG

DSC03176.JPG

 

A tu widzimy zastosowanie klocków LEGO w modelarstwie. Trzeba było coś wymyslić, aby zawiązać dolne mocowanie want w jednakowej odległosci od pokładu. I sobie wykonałem taki "miernik" z klocków i patyczka do szaszłyków.

 

DSC03188.JPG DSC03192.JPG

 

I zaczynamy powoli wiązać wanty. Nie są to takie typowe wanty. Nie mają wyblinek.

 

DSC03194.JPG DSC03195.JPG

 

Na razie jest to tylko wykonywanie want o jednakowej długości, więc wykonuję najpierw na jednej burcie a potem na drugiej. Dopiero przy napinaniu będę wykonywał wanty naprzemienie jak sztuka każe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ładny model się zapowiada będę podglądał

co to przyrząd do do trzymania modelu ?

 

Podstawka montażowa od AMATI. Dla mnie rewelacja. Ze względu na przegub kulisty, możesz ustawić model jak chcesz. Kupiona tu

http://www.modelnet.pl/products/121/p/1385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po małej przerwie wstawiam kilka zdjęć.

Tak jak poprzednio znów przydatne okazały się klocki LEGO przy wykonywaniu olinowania przedniego masztu

 

DSC03212.JPG

 

Kiedy 2 ręce to za mało

 

DSC03216.JPG

 

I wykonanane olinowanie stałe i częściowo ruchome głównego masztu.

 

DSC03218.JPG DSC03221.JPG

 

Teraz w kolejce olinowanie przedniego masztu i wykonanie żagli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda

Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

 

Ciąg dalszy "sznurkologi"

Często istnieje potzreba, żeby bloczki znajdowały się w określonej odległości od siebie. Ja wykorzystuję do tego taki wygięty drut o żądanej długośći.

 

DSC03227.JPG DSC03228.JPG

 

Dzisiaj zakończyłem olinowanie stałe i ruchome masztów.

 

DSC03228.JPG DSC03229.JPG

 

DSC03231.JPG DSC03232.JPG

 

DSC03233.JPG DSC03236.JPG

 

DSC03237.JPG DSC03238.JPG

 

DSC03240.JPG DSC03242.JPG

 

DSC03241.JPG DSC03245.JPG

 

DSC03246.JPG DSC03248.JPG

 

Aby wykonywać dalej olinowanioe ruchome, potrzebne są żagle i reje. Batyst na maszty zakupiony, tak więc ruszam do dalszych zmagań. .

Do wykonania "tylko" 2 żagielki, ale za to jakie. Każdy formatu A3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.