Skocz do zawartości

LA REALE DE FRANCE 1/72 HELLER


lesio-69

Rekomendowane odpowiedzi

Batyst kupuję w pasmanterii. Na zdjęciu od lewej:

 

ES2aWRS.jpg

 

1. batyst biały moczony w wywarze z herbaty

2. oryginalny biały batyst

3. batyst w kolorze ecri

 

Przy następnym modelu zastanawiam się nad wykorzystaniem batystu w kolorze ecri.

Możesz też spróbować kupić jakąś białą bluzkę w ciuchlandzie. Ja raz zaszedłem i na pytanie "czego szukam" odpowiedziałem " bluzki na żagle". Widok miny sprzedawczyni bezcenny.

Możesz też wypróbować sposób znanej czeskiej modelarki Doris

 

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=177&t=95541&start=15

 

 

Kupiła po prostu męską koszulę w paski (rozstaw pasków i ich szerokość pasował do rozstawu brytów). Próbowałem znaleźć w pasmanterii materiał w paski, ale albo paski były za grube, albo nie pasował mi rozstaw.

 

Możesz też poszukać odpowiedniej bluzki w szafie żony, siostry, matki etc. Ja mam upatrzoną bluzkę żony, ale mam zakaz jej prasowania (żeby mi się przypadkiem nie "przypaliła" i nie została wykorzystana na żagle)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

WCZORAJ PRZYKLEIŁEM OSTATNIE WIOSŁO

 

W sobotę postaram się zamieścić parę zdjęć, ale to nie będzie jeszcze galeria.

 

Teraz pracuję na podstawką z gablotą. Wychodzi mi strasznie wielka. Powierzchnia "czynna" to jakieś 94 x 48 cm. Wysokość to jakieś 60 cm.

 

Z mojej przeogromnej kolekcji żaglowców następny miał być Amerigo Vespucci (Heller 1/150) lub Soleil Royal (Heller 1/100). Trochę muszą jednak poczekać, ponieważ postanowiłem wystartować w letnim konkursie. A że czasu mało, to wybrałem coś mniejszego. Będzie to Golden Hind z Hellera.

Zapraszam wiec teraz do relacji na forum konkursowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia

 

DSC04592.JPG

 

DSC04593.JPG

 

DSC04594.JPG

 

DSC04596.JPG

 

DSC04597.JPG

 

DSC04598.JPG

 

DSC04599.JPG

 

DSC04600.JPG

 

DSC04602.JPG

 

DSC04603.JPG

 

DSC04601.JPG

 

DSC04605.JPG

 

Jak wykonam podstawkę wtedy powstanie galeria.

 

A teraz zapraszam do śledzenia wątku "Białe żagle, szmaragdowa toń" w konkursie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:drink:
Brak słów!
lesio-69 - chylę czapkę ku ziemi.....

Po prostu extraklasa

 

Panowie dziękuję za te słowa. Trochę zdrowia mnie ten model kosztował, ale warto chyba było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak słów powoduje że nie mam co powiedzieć zresztą zbierając szczękę z podłogi ciężko coś sensownego mamrotać - gratulacje ekstra wyszło !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jak może komuś zabraknąć słów. Wystarczy głośno, bez mamrotania, wykrzyknąć - To jest świetne...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jak może komuś zabraknąć słów. Wystarczy głośno, bez mamrotania, wykrzyknąć - To jest świetne...!!!
Można też cicho - ze względu na dzieci i młodzież - szepnąć: To jest zaj...ste...
Genialna robota - czekam na więcej w warsztacie konkursowym
brak słów powoduje że nie mam co powiedzieć zresztą zbierając szczękę z podłogi ciężko coś sensownego mamrotać - gratulacje ekstra wyszło !

 

Panowie, jeszcze raz dziękuję za te słowa. Cieszę się, że model się podoba. Mam zamiar zaprezentować go na Warszawskiej Fieście Modelarskiej w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zaprzyjaźniona firma stolarska wykonała mi PODSTAWKĘ .

Tak więc na szybko parę zdjęć.

DSC04639.JPG

 

DSC04638.JPG

 

DSC04640.JPG

 

 

Jako eskorta Variag i Borodino. Oba skala 1/350.

 

DSC04637.JPG

 

DSC04633.JPG

 

Poradźcie z czego zrobić gablotę. Wymiar to 95 cm x 45 cm x 65 cm (długość/szerokość/wysokość).

Szkło - ciężkie i pewnie bardzo drogie. Poliwęglan, plexi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh ładnie panoczku ładnie

dot materiał na gablote => chyba poliwenglan - sztywniejszy i bardziej przeźroczysty ... że sie tak wyrażę

klasa podstawka nono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś na fieście - czy przepadkiem nie był tam także twój Variag ? - tak czy inaczej model wbija w fotel, zasłużone wyróżnienie Gratuluje! na żywo jest jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dziś na fieście - czy przepadkiem nie był tam także twój Variag ? - tak czy inaczej model wbija w fotel, zasłużone wyróżnienie Gratuluje! na żywo jest jeszcze lepiej

 

Tak, Variag był mój. Jeszcze parę zdjęć z fiesty. Obok jest też OPTY Stroju

 

0CvEipK.jpg

 

rxOX3Ae.jpg

 

JHK3fV4.jpg

 

gFVTixO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.