Skocz do zawartości

LA REALE DE FRANCE 1/72 HELLER


lesio-69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 179
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Batyst na maszty zakupiony...

Eeee, że jak?

Tak, czy siak, świetna robota

 

Jak się robi cały dzień przy masztach to i cały czas się o tym myśli.

Oczywiście, że na żagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na te "żagliska"

 

Jedna reja już jest gotowa do zamocowania żagla . Dziś kupuję krochmal (najlepiej w spreyu) i zaczynam przygotowywać materiał na żagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli "szyją" się żagle. Najpierw batyst został spryskany krochmalem w sprayu i przeprasowany. Na takim lekko usztwnionym łatwiej mi było narysować bryty. Bryty zosyały narysowane ołowkiem.

DSC03250.JPG

 

Ponieważ w zestawie są żagle z vacofurmu, należało zrobić szablon. Liczby na bokach żagli oznaczają długość boku w cm

 

DSC03251.JPG DSC03252.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Następnie przyłożyłem materiał na szablon, dopasowująć linie brytów na szablonie i materiale i odrysowałem kontur żagli.

 

DSC03254.JPG DSC03255.JPG

 

A teraz " żagielki" po kapieli w herbatce "modelarskiej" spokojnie się sobie suszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przesadź z ta herbatką bo to był jacht Króla. Czy nie miałeś bardziej kremowej nici na takielunek? Ta biała trochę ...razi.

 

Nić , której używam jest lekko kremowa. Na zdjęciu obok normalnej białej nici. Żagle po kąpieli w herbatce mają taki kolor. Obok materiał nie farbowany. Myślę, że wszystko będzie OK. Przy następnym modelu zastosuję bardziej kremową.

 

DSC03259.JPG DSC03261.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam po przerwie wakacyjnej.Czas na mały update.

Wykonana reja masztu głównego oraz przyklejone reflinki do żagla. Niestety pomysł z wklejeniem drutów na bokach żagla nie do końca zdał egzamin i musiałem te druty pousuwać (został tylko na boku, który jest przy rei)

 

DSC03466.JPG DSC03468.JPG

 

Żagiel zamocowany do rei.

 

DSC03469.JPG DSC03470.JPG

 

Reja wraz z żaglem na maszcie

 

DSC03471.JPG

 

A teraz porównanie wielkości z inymi modelami.

Z Borodino i Variagiem ( oba 1/350)

 

DSC03472.JPG

 

oraz z Niną (1/90)

 

DSC03475.JPG

 

Ta wielkośc modelu strasznie utrudnia przenoszenie go i fotografowanie. Taran na dziobie to już chyba ze 3 razy był naprawiany.(bliskie spotkania z ościeżnicą drzwi).

 

Jutro dalsze prace z olinowaniem ruchomym, więc zdjęcia wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Walka z olinowaniem ruchomym masztu głównego zakończona. Poniżej bardzo dużo zdjęć, bo jak już zmuszę się do fotografowania tego "bydlaka" to już na całego . Olinowanie nie jest może skompikowane, ale ilości nici w metrach idą wcale pokaźne. Żeby pozbyć się włosków z nici stosuję starą sztuczkę modelarską, czyli przeciąganie nitki po świeczce z wosku pszczelego. Takie przeciaganie daje to, że włoski sklejają się i przyklejają sie do nici. Nitka robi się też sztywniejsza, przez co łatwiej jest nią operować. Robi się też trochę klejąca się. Jest to duże udogodnienie, kiedy przeciagamy nić przez kilka bloczków i musimy zmieniać kierunek układania nici. Nić przeciagamy przez bloczek, lekko naprężamy i sama praktycznie zaklinowuje się w bloczku a my możemy spokojnie przeciągać ją do drugiego bloczka. Niestety spotkała mnie nieprzyjemna przygoda. Nie wiem w jaki sposób, ale wykonałem dwa razy żagiel główny Jak się pomylić przy dwóch żaglach, tego nie sposób odgadnąć .

Najpierw zdjęcia całej jednostki:

 

DSC03477.JPG DSC03494.JPG

 

DSC03505.JPG DSC03506.JPG

 

DSC03529.JPG DSC03512.JPG

 

DSC03531.JPG DSC03496.JPG

 

 

I teraz trochę zbliżeń:

 

DSC03490.JPG DSC03491.JPG

 

DSC03495.JPG DSC03497.JPG

 

DSC03498.JPG DSC03500.JPG

 

DSC03507.JPG DSC03510.JPG

 

DSC03518.JPG DSC03519.JPG

 

DSC03520.JPG DSC03521.JPG

 

DSC03526.JPG DSC03528.JPG

 

DSC03537.JPG DSC03543.JPG

 

DSC03545.JPG DSC03514.JPG

 

DSC03527.JPG DSC03547.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Panie drogi, wielu zapewne podobnie jak ja zbiera zęby z podłogi i stara się je włożyć na miejsce

ale bez żart

kawał dobrej roboty, myślę iż będziemy sie odwoływać do twego malowania drewna , piękna jednostka ci wyszła gratuluje

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nuuu Waść a pagaje gdzie?

 

Do "pagaji" droga jeszcze daleka. Najpierw muszę wykonać jeszcze jeden żagiel wraz z olinowaniem, 2 łodzie, baldachim, ze 40 flag. Same wiosła będą wymagały przeróbki uchwytów, bo te, które zaproponował HELLER do niczego się nie nadają .

 

Przepiekny. Rzeczywiście malowanie drewna rewelacyjne

 

Jak już pisałem wcześniej, pływadełko robi niesamowite wrażenie. Ilość bloczków, jufersów i innych "dupereli" po prostu powala.

Czekam z niecierpliwością na galeria końcową

 

no Panie drogi, wielu zapewne podobnie jak ja zbiera zęby z podłogi i stara się je włożyć na miejsce

ale bez żart

kawał dobrej roboty, myślę iż będziemy sie odwoływać do twego malowania drewna , piękna jednostka ci wyszła gratuluje

pzdr

 

Dzięki za pochwały, ale ja przy Was to mały pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prace powoli posuwają sie do przodu. Zrobione boje do kotwic

DSC03567.JPG

 

I falkonety

 

DSC03554.JPG

 

DSC03555.JPG

 

I na koniec żagielek do przedniego masztu. Żagielek zaraz ląduje na maszcie, więc w czwartek i piątek powinienem wykonać olinowanie ruchome i w sobotę zapraszam na dalsze zdjęcia (przynajmniej taki jest plan)

 

DSC03562.JPG

 

DSC03565.JPG

 

W końcu przyszedł czas na wykonanie zdjęć z 1-groszówką.

 

DSC03560.JPG

 

DSC03561.JPG

 

Kto powiedział, że to ma być fotografowanie na 1-groszówce. U mnie to jest fotografowana 1-groszówka

 

Nie mogłem się oprzeć i zdjęcia z ostatniej chwili

 

DSC03569.JPG

 

DSC03570.JPG

 

DSC03571.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. Czy była na forum relacja z budowy Variaga oraz Borodino? Zwłaszcza ten Variag kusząco wygląda.

 

Nie było warsztatu na forum z budowy tych modeli. Oba to produkty Zvezdy. Borodino składany z pudełka, dodałem tylko metalowe lufy i relingi fototrawione. Variag to mój pierwszy model waloryzowany zestawem fototrawionym Eduarda, metalowe lufy, ludziki też z Eduarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas zawiesić następne flagi.

Najpierw ozdoby wykonane ze złotej muliny

 

DSC03608.JPG

 

DSC03613.JPG

 

Jak pokazałem to żonie to usłyszałem " Chłopie, kiedy ty wydoroślejesz"

 

 

 

Niektóre z flag do małych nie należą:

 

DSC03615.JPG

 

A teraz flagi na maszty.

 

DSC03619.JPG

 

DSC03620.JPG

 

DSC03621.JPG

 

DSC03622.JPG

 

DSC03623.JPG

 

DSC03624.JPG

 

DSC03627.JPG

 

DSC03628.JPG

 

DSC03632.JPG

 

DSC03633.JPG

 

DSC03616.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.