Skocz do zawartości

Wóz 172M (T-72) 1/35 Tamiya + dłubanina


Flachenty

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach przerwy z Milem wziąłem na warsztat relaksacyjny projekt mianowicie T-72 w pierwszej wersji jaka trafiła do Polski. W nomenklaturze wojskowej nawet nie nazywał się T-72 lecz Wóz 172M. W tej wersji czołgi te trafiły do Żagania lecz bardzo szybko przeszły modernizację do standardu T-72A ( między innymi miejsce stereoskopowego dalmierza pojawił się dalmierz laserowy).

 

Egzemplarz który robię wzorowany jest na egzemplarzu który stoi w MPTW na Sadybie.

991031-N-0492M-001.jpg

t-72_2MuzeumPolskiejTechnikiWojskowej-1500.jpg

 

W ramach prac przy tym egzemplarzy nr taktyczny 803 okazało się, że faktycznie jest to pojazd z pierwszej serii (jedyny jaki się ostał w Polsce tego typu i jedyny wyprodukowany W ZSRR we wrześniu 1977 roku w zakładach w Niżnym Tagile) o nr taktycznym 0413.

t-72_7MuzeumPolskiejTechnikiWojskowej-650.jpg

 

Już dawno planowałem zrobić model tego egzemplarza a gdy pojawiły się potrzebne elementy (poprawna wieża czy przód kadłuba wczesnej wersji) to wziąłem się do roboty.

Model ma przedstawiać początkowy okres służby lub wizję mam nadzieję niedalekiej przyszłości (gdy nadejdzie jego kolej na renowację).

 

No to zaczynamy. Urobek z dziś

DSC_6345.JPG

DSC_6349.JPG

DSC_6350.JPG

DSC_6351.JPG

DSC_6355.JPG

DSC_6356.JPG

DSC_6363.JPG

DSC_6366.JPG

DSC_6367.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żeby nie było, że nic nie robię to coś tam dłubnąłem.

Miało być relaksacyjnie a zaczyna być jak zwykle.

Ze względu na to , że w moim mają być pokrywy przeprawowe nad transmisją to musiałem je dorobić.

 

20141217_163722.jpg

na razie początek

_DSC6426.JPG

_DSC6429.JPG

 

trzeba było również poprzerabiać boczne fartuchy

_DSC6427.JPG

_DSC6428.JPG

 

i zaczynam robić przód

_DSC6430.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.