Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/9 Ausf.D Kanonenwagen - AFV 1/35


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się w końcu za malowanie wnętrza. Na sam początek surfacer 1200 później czerwono-brązową baza pod odpryski. Dunkelgelb uzyskałem z mieszanki znalezionej kiedyś na czeski forum, czyli ,,Yellow: 12/3/2/2/1/0,5 XF-2 white / buff-xf57 / dark yellow XF-60 / gloss varnish / XF-3 Yellow / XF-1 black,, (reszta to Green: 10/5/2/2/2 XF-2 white / green xf-67 / yellow dark XF-60 / XF-1 black / gloss varnish. Brown: 8/5/2/1/1/1 XF-2 white / brown XF-68 / glossy varnish / xf-7 red / black XF-1 / XF-60 dark yellow).

59.JPG

 

60.JPG

 

61.JPG

 

Po wydrapaniu odprysków przy pomocy pędzla i wykałaczki wziąłem się za malowanie drobnicy. Jeszcze czeka mnie kilka elementów do poprawki.

62.JPG

 

63.JPG

 

64.JPG

 

65.JPG

 

66.JPG

 

Figurka skończona.

67.JPG

 

68.JPG

 

69.JPG

 

A tyle go będzie widać.

70.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly model do tej pory byl super, figurka przedstawia poziom ktorego pewnie nigdy nie osiagne... ale te przetarcia na podlodze nie przemawiaja do mnie. Nie ma w nich zadnej logiki wynikajacej z uzytkowania pojazdu, wygladaja troche jak wysypka chorobowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po fali entuzjazmu przemalowałem podłogę i uwaliłem pigmentami.

71.JPG

 

72.JPG

 

Pracę nad wnętrzem uznaje za zakończoną i przy użyciu CA i gwałtu udaje mi się skleić górę z dołem.

73.JPG

 

Z armatką.

74.JPG

 

75.JPG

 

Pozdrawiam Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka trwa nadal. Pojazd dostał dwa filtry od Adasia i błyszczący werniks, na który położyłem kalkomanie. Następnie pomalowałem zawartość zasobników i wrzuciłem karabin na zasobnik amunicyjny. Teraz planuje poodkładać mikro odpryski przy użyciu pędzelka i gąbki. Jak widać na pierwszym zdjęciu zacząłem od maski armaty. I na koniec mam małe pytanie, jak pomalować lusterko?

 

92.JPG

 

93.JPG

 

94.JPG

 

95.JPG

 

96.JPG

 

97.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki Panowie.

W porównaniu do ostatniej aktualizacji niewiele przybyło. Model dostał łosz i trochę przykurzyłem cały model przy użyciu piaskowej farby olejnej. Oczywiście jest to mały wstęp do dalszej zabawy olejami. Na maskę wrzuciłem gąsienice barwione klasycznym zestawem do rdzy Life Color. Z tyłu przykleiłem drzwi i mam nadzieję że nie urwę ich przy dalszej zabawie. W tygodniu zacznę zabawę z błocenie, czego się trochę obawiam ale wszystko wyjdzie w praniu.

98.JPG

 

99.JPG

 

100.JPG

 

101.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu bardzo fajny.

Świetnie pokazane malowanie przednich wizjerów.Pojazd malowany minią fabrycznie i po zamknięciu tych wizjerów malowano kamuflaż.

Nikt nie wnikał co jest pod klapą wizjera.Drzwiczki od schowków też prawidłowo tylko farba podkładowa.

No ale trochę dziegciu w beczce miodu - wewnątrz skrzynek też powinien być kolor podkładu przy urwanych drzwiczkach i przy tych otwartych.

Choć nie lubię przesadzonych obić to myślę że konieczne są obtarcia na masce silnika pod felgą. Na pewno obcierała farbę.

Tak samo pod gąskami na masce silnika pod wiszącym kołem jezdnym. Z drugiej strony powinny być obtarcia od opony koła.

No i nie pasuje ten biały "garnek".

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest BOOOOSKI

Mam w postaci Ciebie następnego do "ścigania" w kunszcie wykonawstwa.

 

WIELKIE dzięki za proporcje farb Tamiya (do niemieckiej pancerki) z poprzedniej strony - bardzo przydadzą się w moim debiucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ubrudziłem wannę.

102.JPG

 

A tu tak skrótowo, jak tego dokonałem:

Najpierw po całości siuwaksem AK

103.JPG

 

Następnie obsypałem pigmentami.

104.JPG

 

Nadmiar starłem.

105.JPG

 

W wybranym miejscach zaaplikowałem mieszankę Adasia.

106.JPG

 

Przybarwiłem emaliami, czasem rozcieńczonymi white spiritem a czasem prosto z buteleczki.

107.JPG

 

A na samym końcu przy użyciu aerografu naniosłem wet effect od AK. W niektórych miejscach mgiełką a w innych trochę gęściej.

108.JPG

 

109.JPG

 

110.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas znowu trochę po przynudzać. Koła i gąski zostały założone.

111.JPG

 

112.JPG

 

Później przyszła pora na zapasowe koło. Jasny pigment rozcieńczony wodą wtarłem w niemal całe koło.

113.JPG

 

Ciemniejszy pigment zalany tym razem dla odmiany White Spiritem, wklepałem w zakamarki. Gdy wszystko przyschło nadmiar pigmentu delikatnie starłem pędzlem.

114.JPG

 

Wet Fluid od AK naniosłem tam gdzie woda naturalnie by się gromadziła.

115.JPG

 

Na sam koniec spryskałem fiksatywą, która zżarła trochę pigmentu ale przecież o to mi chodziło. W końcu to jest zapasowe koło nie może być zbyt ufajdane.

116.JPG

 

Po zabawie z kołem przyszła pora na lekkie błocenie. Nadwozie przybrudziłem strzelając z pędzla trzema odcieniami błota, wykorzystując do tego specyfiki od AK. Następnie stworzyłem papkę (Wet Fluid-AK, Fresh Mud-AK i Russian Earth-Mig) i ją naniosłem w kilku miejscach. Na koniec prysnąłem z aerografu Wet Fluid dla nadania wilgoci.

117.JPG

 

118.JPG

 

119.JPG

 

120.JPG

 

121.JPG

 

 

P.s. Gąski są ruchome ale to plastik a nie fruile więc nie zawsze się układają naturalnie.

 

Pozdrawiam Mateusz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.