Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251/9 Ausf.D Kanonenwagen - AFV 1/35


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to model, który w zasadzie powstaje w ramach konkursu na PancernymKlinie ale postanowiłem i tutaj co nieco wrzucić.

Przybudowie wykorzystam trochę dodatków, które są na zdjęciach a także ruchome gąski AFV Club, skrajniki RB Model, gaśnice i koła Panzer Art i parę innych pierdół. Oczywiście trochę dodam od siebie. Cóż to tyle, życzcie mi powodzenia.

1.jpg

 

2.JPG

 

3.JPG

 

6.JPG

 

5.JPG

 

4.JPG

 

13.JPG

 

14.JPG

 

15.JPG

 

16.JPG

 

17.JPG

 

18.JPG

 

19.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

No i zapomniałeś pomalować obrotomierz na desce, ma czerwone i zielone pola http://s203.photobucket.com/user/kimikobo/media/251dash.jpg.html http://www.warrelics.eu/forum/attachments/germany-ww1-ww2-armour-artillery-vehicles/24425d1231719143-sdkfz-251-vision-block-ade-251-5.jpg to tak na szybko dwie fotki co i jak...

Zaglądam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamat - super model się zapowiada. Siadam obserwować bo zapowiada się na bogato.

Chociaż nie moje tematy bo ja z pancerki tylko DAK

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wykończeniem wyprasek bo wygląda na dobrą jakość - nie miałem jeszcze w rękach nic z AFV

Super ten fotel Te sprężynki to własna robota czy też były w "blaszkach" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pozytywny odbiór.

 

Jamat

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wykończeniem wyprasek bo wygląda na dobrą jakość - nie miałem jeszcze w rękach nic z AFV

Super ten fotel Te sprężynki to własna robota czy też były w "blaszkach" ?

Jest jeden z starszych wyrobów AFV co jednak niestety widać w porównaniu z nowszymi wyrobami tego producenta.

Sprężyny na fotelu są od Abera ale gdzieś, kiedyś widziałem jak gość zrobił to przy użyciu drutu i szpilek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to ostatnia aktualizacja w tym roku. Wymieniłem zestawowe gaśnice na żywiczne od panzerartu i dodałem kilka kabelków dochodzące do radia, resztę dodam po pomalowaniu wnętrza. Pozostaje mi życzyć wszystkim szczęśliwego nowego roku i aby był lepszy niż mijający:D.

 

26.JPG

 

27.JPG

 

28.JPG

 

29.JPG

 

30.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wnętrze właściwie ukończone i mogę brać się za malowanie . Zgodnie z sugestiami poprawiłem kilka rzeczy.

31.JPG

 

32.JPG

 

Usunąłem te śmieszne imitacje spawów jakie nam AFV zafundował. Spawy odtworzę gdy tylko skleję górę z dołem.

33.JPG

 

34.JPG

 

35.JPG

 

36.JPG

 

Panzergrenadier z wermachtu w spodniach od ss.

37.JPG

 

Postanowiłem otworzyć tylne drzwi w pojedzie i aby nie raziły swą grubością wymieniłem je na HIPS 0,5mm.

38.JPG

 

W tygodniu położę podkład z humbrola i po dwóch-trzech dniach zacznie się zabawa z malowaniem wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Kolejna porcja fotek. Jak widać doszła armata z pancerną nadbudówką jak i lewe zasobniki.

39.JPG

 

Tutaj mamy działo. Zdecydowałem się na wymianę jednoczęściowej metalowej lufy AFV Club na rodzimy wyrób Abera ze względu na lepszą jakość tego ostatniego. MG-42 jest od Dragona w wersji Gen2.

40.JPG

 

41.JPG

 

42.JPG

 

Zasobniki trochę pogiąłem dla zwiększenia realizmu miniaturki. Jeden pozostanie bez pokrywy ze względu moje nieudolne wyginanie zawiasów i ich wyłamanie.

43.JPG

 

44.JPG

 

Podstawa i antena są od Panzer Artu

45.JPG

 

46.JPG

 

I to koniec w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

********* ********* i jeszcze raz ******. Tak bywa jak kilka abteilungów spada na model

47.JPG

 

Po kilku godzinach (przy których drugie tyle elementów odpadło) udało mi się wszystko naprawić.

48.JPG

 

Oczywiście w otwartych zasobnikach nie mogła wiać pustka, więc nawrzucałem kilka szmat i pierdół.

49.JPG

 

A z tych elementów jestem najbardziej zadowolony. Błotniki Abera zlutowałem w całości przy użyciu lutownicy kolbowej nawet śruby i inne małe elementy.

50.JPG

 

Podniszczyłem jeden błotnik. Widać tutaj, że jeszcze lutowanie nie wychodzi mi czysto.

51.JPG

 

Z nudów zrobiłem ruchome zawiasy. Krzywą lampę poprawiłem po zrobieniu zdjęć.

52.JPG

 

53.JPG

 

MG 34 podrasowałem przy użyciu Abera.

54.JPG

 

Pracujące gąski od AFV Club prawie ukończone o dziwo nie rozpadają się.

55.JPG

 

Zagracam wnętrze.

56.JPG

 

57.JPG

 

58.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie znęcanie się nad sobą na pewno nie jest normalne, ale kto tu na tym forum jest do końca normalny... Praca z blaszkami - pierwsza klasa. Podziwiam za lutowanie, szczególnie lutowanie klipsów do wyposażenia dodatkowego, mi albo się zlutują tak, że są nieruchome albo się rozpadają. Nigdy jeszcze się nie porwałem na lutowanie dodatków do lufy MG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.