Skocz do zawartości

Char d'Assaut Schneider CA 1 czyli francuski kontenerek ;)


JanuszF

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skoro Grazii pyta to odpowiem

DO maskowania użyłem masy Panzer Putty.

verschiedenes1.png

 

Linie mają być barwy brązowej. Nie wiem, czy takie markery występują

Tym nie mniej dziękuję wszystkim za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ świetny czołg! Też taki chcę ;) !

Słuchaj, brązowych markerów jest sporo na rynku, nie powinieneś mieć problemu z nabyciem. Nie wiem, czy chcesz kupić olejowy, czy spirytusowy, jakiej grubosci itp, itd...ale spokojnie, są i to nie jakoś kosmicznie drogie ;)

I co to jest ta maź? Maskol w wersji de luxe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jano , placki wyszły bajer

 

Ajjabym jednak nie kombinował z markerem ( robiłem doświadczenia i efekt raczej był słaby) , tylko normalnie pędzelek , któryś z odcieni vallejo albo lifecolora i malować z ręki . Wbrew pozorom to bardzo proste . Musisz mieć tylko pod ręką patyk do dłubania w uchu namoczony w wodzie , w razie niemca , gdyby coś nie wyszło . W pierwszych sekundach bez problemu się zmyje , jak ręka zadrży ... Później zresztą też można zmyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba taka Putty sobie zanabyć chyba. Juz pare razy o niej czytałem, ale zawsze były problemy z dostępnością i jakoś temat schodził na dalszy plan.

I działaj coś z tym tankiem, bo jestem bardzo ciekaw dalszych efektów. Jak na tę chwilę to zapowiada sie fenomenalnie

 

EDIT: Tak dla potomnych, żeby Januszowi nikt głowy nie suszył-->Panzer Putty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po powrocie z wywczasów zabrałem się za model. Rozważałem użycie markera do narysowania linii, ale ostatecznie zdecydowałem się na pędzel. Przyjrzałem się dokładniej zdjęciom i zauważyłem, że linie były różnej grubości i pomyślałem, że łatwiej ten efekt będzie uzyskać za pomocą pędzla

No cóż. Ludzka naiwność nie zna granic

Po pięciu godzinach machania pędzelkiem tak to wygląda.

ca49_zpsz4vpy3c3.jpg

ca42_zpspvgwcy6g.jpg

ca43_zpslwso0fxu.jpg

ca44_zpsjjwhhjfe.jpg

ca45_zpsbyj1tbl2.jpg

ca46_zpsekr5jhz4.jpg

ca47_zpsvr1auuzu.jpg

ca48_zpsli9foj19.jpg

Czeka mnie jeszcze trochę podmalówek w miejscach gdzie się porobiły "schodki" pomiędzy kolejnymi warstwami farb.

Miłego oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za komentarze

 

Ostatnio znalazłem w książce "Наземные броненосцы" schemat zaieszenia Schneidera. Zamieszczam, może się komuś przyda jeżeli chciałby zwaloryzować ten model w większym stopniu

ca50_zps2ikkre5r.jpg

Postanowiłem dodać jedną belkę łączącą końce smętnie zwisające z wózków.

ca51_zpshhmgl1bc.jpg

Dorobiłem również sprężyny widoczne na schemacie. Druga mi wyszła całkiem nieźle , a pierwszą postawiłem zostawić taką trochę nieudaną, bo jak się okazuje z zewnątrz ich prawie nie widać, a ramy podwozia w zasadzie nie ma. Przynajmniej zawieszenie na sztywności zyskało

Zabrałem się również za km-y. HB na pierwszy rzut oka nawet fajnie je opracował, ale niestety występują przesunięcia.

Oglądając Whippeta Krzysztofa Bartyzela pomyślałem, że i ja mógłbym zastąpić w km-ach lufy rurkami. Jak pomyślałem tak zrobiłem

ca52_zpsysobym3s.jpg

ca53_zpszuko0lhf.jpg

ca54_zpsfilmihc8.jpg

Stwierdziłem, że pomaluję mu jeszcze ogon w plamy. Na planszach barwnych ogon był niebieski, ale po bliższym zapoznaniu się z archiwalnymi fotkami stwierdziłem, że ogon był plamiasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, nie jest to takie trudne Wystarczy posiadać odpowiednie materiały i wypracować sobie odpowiednie techniki oddechowe. Myślę, że ukończenie treningu snajperskiego może być przydatne w tym zakresie No chyba, że masz Parkinsona Wtedy to niestety nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Parkinsona nie mam , niestety treningu snajperskiego nie przeszedłem . Będę się starał robić modele jak najlepiej potrafię ale puki co marne doświadczenie mam myślę jednak , że go nabędę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak problemów zdrowotnych nie masz, to pozostaje ćwiczyć , a efekty same przyjdą Nawiasem mówiąc to mój debiut i w zasadzie to mogę uczyć się od Ciebie

 

Szkoda że jeszcze nikt nie zaczął km-ów z WWI produkować. Gdzieś jedynie Lewisy widziałem. Ładnie ci te lufy wyszły.

Dzięki Levisy to chyba z 5 firm zrobiło. Hotchkissy są bardziej skomplikowane. Nawet jak ktoś to zrobi to ceny będą zaporowe :(

 

A tymczasem wymalowałem kmy.

ca55_zpszc9cotcj.jpg

 

I tyle ich będzie widać

ca56_zpsigceghfn.jpg

 

Przy okazji zapytam, czy ktoś tego używał?

1418462708_AK-086%20-%20Dark%20Steel%20Pigment.jpg

 

Leży już u mnie dłuższy czas i chyba pojawiła się wreszcie okazja na wypróbowanie tego produktu

Kupiłem ten pigment kiedyś pod wpływem impulsu, gdy zobaczyłem jak jeden z topowych modelarzy to wykorzystywał. Niestety nie mogę znaleźć teraz tego artykułu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzuć to heretyckie badziewie . W prawdziwym czołgu nikt nie wciera pigmentów . Mówił o tym w wywiadzie sam Mig Dżimenez .Wiem też o tym , bo brat z drugiego małżeństwa kuzyna kolegi mojej siostry ciotecznej jest dowutcom czołgu .

 

Najlepsze efekty z tym ZŁEM uzyskuje się wcierając go gołym paluchem , jednakże aplikacja tymże może być utrudniona w wielu przypadkach i trzeba posiłkować się jak przedmówca rzekł , tudzież patykiem do dłubania uszu .

 

Bardzo ładnie czołk wychodzi Januszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że jeszcze nikt nie zaczął km-ów z WWI produkować. Gdzieś jedynie Lewisy widziałem. Ładnie ci te lufy wyszły.

Dzięki Levisy to chyba z 5 firm zrobiło. Hotchkissy są bardziej skomplikowane. Nawet jak ktoś to zrobi to ceny będą zaporowe :(

Hotchkissa wz.25 robi ARMO cena zdaję się około 40 pln

armo_35040_polski_karabin_maszynowy_7_92mm_hotchkiss_wz_25_1_35_.jpg

 

Przy okazji zapytam, czy ktoś tego używał?

1418462708_AK-086%20-%20Dark%20Steel%20Pigment.jpg

 

Leży już u mnie dłuższy czas i chyba pojawiła się wreszcie okazja na wypróbowanie tego produktu

Kupiłem ten pigment kiedyś pod wpływem impulsu, gdy zobaczyłem jak jeden z topowych modelarzy to wykorzystywał. Niestety nie mogę znaleźć teraz tego artykułu :(

Ja używam. I powiem ci, że jest to bardzo fajny specyfik na wszelkiego rodzaju elementy stalowe (łopaty, karabiny, gąsieniceitp.). Daje bardzo fajny metaliczny efekt mniej agresywny niż suchopędzlowanie farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.