Skocz do zawartości

Osłona kabiny samolotu odrzutowego


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć, dziękuję za propozycje. Ostatecznie wybór padł na folię aluminiową - między innymi dlatego, że potrzebny był materiał niepodatny na odkształcenia "zwrotne" oraz dający się pomalować przed montażem - uważam, że w przeciwnym wypadku nie byłoby możliwe uniknięcie zabrudzenia linek.

Wyszło jak niżej:

 

zasl%252520A.JPG

 

zasl%252520B.JPG

 

zasl%252520C.JPG

 

zasl%252520D.JPG

 

zasl%252520E.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juści.

Gdy patrzę na zdjęcia, to biorąc pod uwagę poziom zdetalowania osłony kabiny, zastanawia mnie tylko co masz zamiar otworzyć w modelu. Nos i silnik? Czy coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy - co do otwarć, no to oczywiście pootwieram co się da w miarę posiadanej dokumentacji. Iskra jest pod tym względem bardzo wdzięcznym obiektem - oryginał jest ciekawie zaprojektowany - tak "pod modelarza"

 

Zanim podjąłem prace szklarskie, poszły jeszcze detale na spód ramy:

 

 

detale%252520spod.JPG

 

No i są szybki, obie oddzielnie:

 

szybki%252520A.JPG

 

Na ramie została naklejona opaska, dzięki której obie szybki wpasują się na styk, a do tego powierzchnia zewnętrzna będzie zlicowana:

 

szybki%252520opaska.JPG

 

Przymiarka generalnie mi pasuje:

 

szybki%252520przymiarka.JPG

 

Teraz przyjdzie czas na pozycjonowanie przewodów na szkle...

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

 

Solo - szybki wykonane znaną od lat metodą tłoczenia na gorąco. Kopyto masz na pierwszej fotce warsztatu, tworzywo dobrane metodą próbowania z różnych opakowań, to co widać powstało z pudełka po dinozaurach synka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona kabiny pięknie wygląda. Mikołaj zaczynasz budować Iskrę?

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

F-22 Raptor - Italeri 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

mig - ściśle rzecz ujmując, to tak. Choć na razie koncentruję się na osłonie - przyjąłem, że jest to jeden z trudniejszych "podzespołów" - jeśli go przepuszczę przez własną kontrolę, to potem będzie już łatwiej, a przynajmniej nie trudniej. Zapamiętałem sobie ten ciekawy sposób samoustawiania poprzeczki z artykułów Andrzeja Ziobra dotyczących Mi-6. Warto poczytać.

 

Poza tym w wolnych chwilach planuję na razie budowę takich elementów, które na nie będą wymagały zbyt daleko idącego planowania logistyki - wciąż gromadzę dokumentację, no i stęskniłem się za Suczką .

 

A na warsztacie - szyby otrzymały przewody "kruszące":

 

DSC04818.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djack - właściwy trop - to kalkomania.

 

Przy okazji prośba do ekspertów - wiem, że tam jesteście... Mogłem popełnić pomyłkę merytoryczną, na szczęście bez wpływu na sam model - otóż błędnie przyjąłem, że przewody mają funkcję kruszącą, a są to najprawdopodobniej anteny. Czy ktoś z kolegów może to jednoznacznie określić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz mnie rozgniewałeś Nie dość, że wygląda to świetnie, to jeszcze uświadomiłeś mi, że w swojej Iskrze zupełnie pominąłem ten element. Co do techniki wykonania - na kalkomanię nie wpadłem, zastanawiałem się czym przykleiłeś te pręciki, że nie widać śladów kleju. Bardzo się cieszę, że to 1:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju śledze se to co Ty wyprawiasz Mam trochę duraluminium-czy nie zastanawiałeś się nad przejściem do budowy modelu Iskry z autentycznych surowców?Dla Ciebie to pikuś 3mam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

adamus - witaj Adaś , fajnie, że chociaż na tej płaszczyźnie można pogadać, się porobiło...

Co do aluminium, to nie rozważałem tak radykalnej zmiany technologii, w plastiku dobrze się czuję, a tu musiałbym się chyba wszystkiego uczyć od podstaw;

Sławek - kopyto to niestety żadna finezja, tylko mozolna obróbka startująca od noża i papierów 120. Jest z kilku kawałków. Najpierw powstał "kartonówkowy" szkielet, wypełniany grubymi płytkami plastiku, potem obróbka, wypełnianie, polerowanie, surfacer. Nie ukrywam, że zajęło to trochę czasu i spowodowało wysokie zapylenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aluminium, to nie rozważałem tak radykalnej zmiany technologii, w plastiku dobrze się czuję, a tu musiałbym się chyba wszystkiego uczyć od podstaw

Myślę że to temat wart jeszcze przemyślenia... znając Twoje wyczucie w krótkim czasie byli byśmy światkami powstania czegoś takiego:

mi_24_hind_scratch_built_alex_sklyar1.jpg

lub

ParkP51fLSide.jpg

może jednak dasz się namówić na choć małą próbę?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Leon - świetnie prezentują się te modele. Swoją drogą chętnie zapoznałbym się z technologią niezależnie od tego czy później bym ją stosował.

 

Tymczasem rozpocząłem produkcję zewnętrznych ram osłony:

 

ramki%252520zewn%252520przyg.JPG

 

Każda została później zaopatrzona w imitacje nitów płaskich i otworki na nity wypukłe:

 

ramki%252520zewn%252520nit.JPG

 

Następnie ramki zostały umieszczone na osłonie:

 

ramki%252520zewn%252520A.JPG

 

ramki%252520zewn%252520C.JPG

 

ramki%252520zewn%252520D.JPG

 

ramki%252520zewn%252520E.JPG

 

Kolej na ramię, nity i sporo brakujących szczegółów...

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mikolaj75.

Podgladalem Twoje zmagania z Jakiem.

Jestem pelen podziwu dla Twojego podejscia do modelarstwa.Pelen podziw,jest to sztuka prawie na poziomie samoudreczania sie.

Ale na tym to polega.Straszniem ciekaw dalszego.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojt1 - dziękuję, choć chcę zaznaczyć, że nie jest mi źle, kiedy sobie pracuję przy modelu

 

Powoli ku końcowi - zostało jeszcze sporo elementów do zamontowania, ale albo czekają na stosowne uzupełnienia albo są na tyle delikatne, że dopiero po ostatecznym malowaniu będą doklejone (np. zaczepy czy urokliwy kołowrotek na środkowej ramie).

 

Po onitowaniu ram zewnętrznych, przyszedł podkład, gloss i alclad.

 

Mała statystyka (tak w stylu Irka ) - osłona składa się z blisko 440 części, z czego 209 stanowią kulki BGA.

 

alu%252520B.JPG

 

alu%252520C.JPG

 

alu%252520D.JPG

 

alu%252520E.JPG

 

alu%252520A.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.