Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 161 ausf. D 1:35 Tamiya "SF"


andrzejon26

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właz boczny będzie uchylony, jest już potraktowany odpowiednio kolorami rdzy i osmaleniami, niestety odpadł podczas malowania i już nie będzie ruchomy :( Kamil dzięki za link, jeszcze nie widziałem tego warsztatu, mój ma być troszkę bardziej sfatygowany a jak wyjdzie to zobaczymy. Zapomniałem na śmierć podziałać troszkę przy włazach do silnika, dzisiaj mam zamiar to nadrobić niestety to oznacza, że z pigmentów dzisiaj nici, może to i dobrze bo pora wziąć się za podstawkę żeby to jakość potem zgrać w całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No wygląda coraz zacniej.

Tak myślę że jeżeli się palił to właz d-cy w środku też powinien być trochę osmolony od dymu.

Trafienie na wierzy i w korytko anteny wygląda świetnie.Poproszę o zbliżenia.

Spalenie na silniku też OK.

Gąski z prawej strony myślę że za bardzo rdzawe.

Z lewej wylało się palące paliwo i mogło opalić farbę.Ale też nie na całej długości.

A z założenia jak pamiętam to nie stał zbyt długo by zardzewieć?Tak myślę.

Dioramka?Czyżby jacyś figuranci?Było by ekstra.

Generalnie wszystko zależy teraz od pigmentów.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jakby nie spojrzeć to pigmenty będą grały pierwsze skrzypce- trzymam kciuki

Dym dymem, ale jeżeli czołg palił się w tej części, czyli na wysokości przedziału bojowego w okolicach wieży to przy włazach nie powinny być tylko okopcenia, a wręcz ostre wypalenie- spodziewałbym sie mocnego słupa ognia z każdego włazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag... Skoro wyrwało płytę to czy śrub/nitów nie powinno wyrwać? Podobnie z narzędziami. Przecież one były przytwierdzone cienką blaszką a jak tu blachę na kilkadziesiąt mm targa to co dopiero blaszkę 2-3 mm? Kolejna sprawa to temperatura. Cały czołg zjarany, ale granaty z tyłu, za silnikiem nie eksplodowały? W takiej tem. ( 600-800*C) dawno proch by się spalił, a zamknięty w pojemniku zdetonował się. Z aspektu modelarskiego: na ostatnim zdjęciu widać dziurkę po wypychaczu w nóżce podnośnika. te pastele na całości nie wyglądają za fajnie... Co do podstawki to zniszcz roślinność w około pojazdu. Powinien tam być sam popiół. Aha i przy włazach kierowcy i strzelca/radiooperatora dodaj opalenia tak jak przy płytach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag... Skoro wyrwało płytę to czy śrub/nitów nie powinno wyrwać? .... ..

Wyrwało , ale "łepki" pozostały na miejscu.Była już o tym dysputa.Tak ja to rozumiem.

Kolejna sprawa to temperatura. ... W takiej tem. ( 600-800*C) dawno proch by się spalił, a zamknięty w pojemniku zdetonował się.... ..

Idąc tym tokiem myślenia to pociski wewnątrz też by eksplodowały.Co mogło by wyrwać wieżę,rozerwać pół czołgu itd.

Koncepcji by mogło być wiele.I tak było by w realu - wiele efektów trafienia.Moim zdaniem.

Okopcenie bocznego włazu świadczy o niezbyt dużym ogniu wewnątrz.Co udowadnia tezę że amunicja wewnątrz nie eksplodowała.

... .Z aspektu modelarskiego: na ostatnim zdjęciu widać dziurkę po wypychaczu w nóżce podnośnika..

To tak z aspektu modelarskiego sprawdziłem i :

- jest to część na ramce C nr.67 i nie posiada śladów po wypychaczu.Sprawdziłem na moim modelu.

- są dwa ślady po wypychaczach na samym lewarku przy imitacji mocowań do błotnika - (części jeszcze w ramce.)

... .Skoro wyrwało płytę to czy śrub/nitów nie powinno wyrwać? Podobnie z narzędziami. ... ..

Jak się zorientujesz to - część narzędzi jest wygięta inne zerwało reszta została.

Impet i energia traci siłę co świetnie to pokazuje Andrzej w tej imitacji trafienia.To też moim zdaniem.

... .Co do podstawki to zniszcz roślinność w około pojazdu. ... .

Tak tu się zgodzę.Choć myślę że prace trwają.

I na koniec -- wewnętrzna krawędź włazu d-cy jest czyściutka (tylna część), a od góry jest sadza.- 4-ta fotka.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek, że mnie wytłumaczyłeś, dokładnie tak sobie zaplanowałem uszkodzenia mojego czołgu. Włazy poprawione i okopcone, przy okazji dostało się i lufie. Brudzenie jest nie błotem tylko "suchą ziemią" naniesioną gąsienicami tu i ówdzie.

P1060844.JPG

P1060846.JPG

P1060848.JPG

P1060851.JPG

P1060852.JPG

P1060854.JPG

Pozostało jeszcze zamalować kilka obdrapań na ramce i całość planuje trysnąć satynowym lakierem akrylowym, mam nadzieję, że tym zabiegiem nie zniszczę wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek, że mnie wytłumaczyłeś, dokładnie tak sobie zaplanowałem uszkodzenia mojego czołgu. ... .

Proszę bardzo.Ja też właśnie tak rozumiem te uszkodzenia.

... .Przydałyby się jakieś porządne zdjęcia żeby oko nacieszyć..

Krzysiek to jest nas dwóch.Dużo zdjęć poprosimy.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak nie ma to jak Krzyśki

Na specjalne życzenie szerokiego grona forumowiczów publikuję dodatkowe fotki mojego wraku. Troszkę poprawiłem rdzę, mam nadzieję, że na plus. Już lepszych zdjęć to chyba nie będę umiał zrobić, zbliżenia większego nie będzie bo szybką aparatu dotykałem modelu. Tak wiem, że jest coś takiego jak powiększenie (zoom) ale jak robię choćby najmniejsze zbliżenie to aparat nie może złapać ostrości a ręcznego ustawiania nie ma (a przynajmniej nie umiem go zastosować). Mój aparacik to Lumix FZ47, gdyby ktoś, coś więcej wiedział o tym ustrojstwie to z chęcią przyjmę korepetycje (znalazłem instrukcje w obcych językach i tak na "chłopski rozum" nie rozgryzłem ręcznego ustawiania ostrości)

P1060863.JPG

P1060865.JPG

P1060867.JPG

P1060869.JPG

P1060871.JPG

P1060875.JPG

P1060875.JPG

P1060881.JPG

P1060879.JPG

Tak mi się marzy dorobienie jakiegoś ciecia co by pilnował tego wraku, w moim magicznym pudełku znalazłem taką figurkę (ostatnia fotka), nie mam pojęcia co to za jeden, ale może Wy mi podpowiecie czy by pasował do tego okresu i miejsca (początek wojny, Bałkany)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T rdza zwlaszcza na tylnym pancerzu wyglada niestety jak wysypany rudy piasek z kortu tenisowego...

Nie wiem czy to kwestia zbyt grubej warstwy pigmentow, czy tego, ze pojedyncze ziarenka rozsypaly sie na boki, czy moze niewlasciwego przejscia miedzy farba a rdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki.Wojak chyba może być.Nie znam się na Bałkanach i to piechocie.

Dasz mu kolor munduru z danego okresu,broń i będzie OK.Pora roku raczej cieplejsza.

Czwóreczka wygląda zacnie.

No i co do aparatu Andrzej tutaj Masz oryginalną Panasonic Lumix DMC-FZ47 :

http://www.manualsbase.com/pl/manual/116119/digital_camera/panasonic/lumix_dmc-fz47/

po Polsku tylko że Panasonic Lumix DMC-FZ48 :

http://upload.cyfrowe.pl/cyfrowe/instrukcje/aparaty/panasonic/instrukcja_panasonic_DMC-FZ48_pl.pdf

z racji bliskości numeracji jeszcze też po Polsku Panasonic Lumix DMC-FZ45 :

http://upload.cyfrowe.pl/cyfrowe/instrukcje/aparaty/panasonic/instrukcja_panasonic_DMC-FZ45_pl.pdf

Jak zwykle tego co szukasz nie ma, ale wszystkie "prawie" są.

Teraz porównanie i nauka.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze postaraj zorganizowac sobie stanowisko do zdjęć - moje wygląda tak:

 

DSCF7545.JPG

 

Ja stosuję żarówki podobne do tych (inny kształt) http://www.ebay.co.uk/itm/2-X-5500K-150W-Photo-Video-Photography-Daylight-Lighting-Lamp-Bulb-Studio-E27-UK-/151381019972?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item233f030d44

 

Co do aparatu to stayw. Ustaw swój na opcję "A", wartość przesłony na F-8. Balans bieli może być na auto, powinien sobie poradzić. Najlepiej samowyzwalacz. No i rób fotki. Zamiast zbliżać aparat używaj zoom. Zobaczymy co wyjdzie.

Ja tak właśnie cykam swoje fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T rdza zwlaszcza na tylnym pancerzu wyglada niestety jak wysypany rudy piasek z kortu tenisowego...

Nie wiem czy to kwestia zbyt grubej warstwy pigmentow, czy tego, ze pojedyncze ziarenka rozsypaly sie na boki, czy moze niewlasciwego przejscia miedzy farba a rdza...

Rzeczywiście muszę trochę posprzątać tylną płytę nad silnikiem.

 

[edit]Trochę pozamiatałem na tylnej płycie nad silnikiem, teraz wygląda to tak:

P1060897.JPG

Gołym okiem nie widać tych "ziarenek" pigmentu i prezentuje się moim skromnym zdaniem dobrze.

Co do oświetlenia to wygląda to następująco myślę, że to raczej wina fotografa a nie sprzętu, że wychodzą takie zdjęcia. Trzeba jeszcze potrenować.

P1060899.JPG[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Andrzej w swoim modelu wymienił mechanizm napinania tylnego koła:

https://lh4.googleusercontent.com/-yKZ1jjSqrvM/VK26_YWlhsI/AAAAAAAABKQ/qUf9JojmsM4/s800/P1060441.JPG

I Miał dokleić część nr. C 43 z modelu (śruby do regulacji):

https://lh3.googleusercontent.com/-FL9Flv03Pno/VK7usPQMx_I/AAAAAAAABKw/aUV9TiOE8-A/s800/P1060446.JPG

W instrukcji modelu jest to jako punkt Nr.1 przy sklejaniu tylnej płyty część Nr.C 48

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.