Skocz do zawartości

Pz.kpwf.III ausf.E - Dragon 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki koledzy. Właśnie jestem na etapie malowania delikatnych obić. Najgorszy etap dla mnie - strasznie nudny i łatwo przesadzić. Jak uda mi się skończyć w weekend to wrzucę fotki.

 

Tak Jarek, aero to ten sam co z aukcji. Mam jeszcze H&S evolution, ale jakoś nie mogę się przemóc i z pudła go wyciągnąć. Ale jak dojdą skomplikowane kamo to trzeba będzie się za niego wziąć. Ten BD-135 ma 0.3 dysze i niestety do precyzyjnych linii może nie być dostatecznie dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. Właśnie jestem na etapie malowania delikatnych obić. Najgorszy etap dla mnie - strasznie nudny i łatwo przesadzić. Jak uda mi się skończyć w weekend to wrzucę fotki.

 

Tak Jarek, aero to ten sam co z aukcji. Mam jeszcze H&S evolution, ale jakoś nie mogę się przemóc i z pudła go wyciągnąć. Ale jak dojdą skomplikowane kamo to trzeba będzie się za niego wziąć. Ten BD-135 ma 0.3 dysze i niestety do precyzyjnych linii może nie być dostatecznie dokładny.

 

Obawiam się tylko, że to mogą być tylko podróbki Twojego sprzętu...

Kurde, to tym H&S to już w ogóle pojedziesz po bandzie . Pewnie masz już plan, by go wykorzystać, czekamy .

A obicia, takie, jak sam bym chciał zrobić, nie za wiele a są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek mój sprzęt (BD-135) sam wygląda jak podróbka, he, he. Kosztował tylko £16 więc wygląda na to że ten z aukcji jest ok.

Co do H&S to najpewniej jak będa jakieś niemieckie kamo na Pz.IV, albo jak ten zdechnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek obicia są bardzo delikatne i zrobione za "smakiem".

Jednak skąd jasny kolor podkładu przy dwubarwnym malowaniu z okresu 1938/1940.

Wiem że to jeszcze nie koniec etapu malowania.

Czekam na efekt końcowy.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie dokońca wyjaśniłem ostatnio. To nie podkład, a raczej kolor bazowy. Jeżeli zerknąć np. na zderzak samochodowy to czasami widać rozjasniony kolor bazowy, ale jeszcze nie podkład. O taki efekt mi chodziło. Wyszedłem z założenia że brązowe plamy były malowane na szarym, więc on pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem że nie obicia podkładu tylko obicia wierzchniej warstwy farby - jaka by nie była.Tutaj akurat ciemna szara,ciemna brązowa.

Jeśli iść tym tropem to kolor ten powinien być moim zdaniem:

Na plamach brązowych - Nr.45 Dunkelbraun:

- taki jak kolor bazowy - czyli ciemny szary Nr.46 Dunkelgrau

(zakładając że pomalowali go całego tym kolorem - Nr.46 Dunkelgrau - Instrukcja malowania mówiła że 2/3 szarego do 1/3 brązowy.Cały malowany podkładową - minia czerwona.)

- leciutko jaśniejszy bo jeszcze nie pobrudzony.(widoczny w końcowym efekcie jako kolor raczej czysty niż jaśniejszy.)

Natomiast na plamach szarych Nr.46 Dunkelgrau to obicia ciemno brązowe (blacha lub farba podkładowa - minia.)

Całość tych obić (wierzchni kolor obtarty,starty,obity) bardzo trudny do pokazania.

Tym bardziej trzymam kciuki i życzę powodzenia.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.