Skocz do zawartości

Pz.kpwf.III ausf.E - Dragon 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A sobie go pomalowałem. Pora wprowadzić trochę kolorystyki do moich modeli. Tym razem dobre bo łaciate, he, he. Teraz sobie będę te dwa kolorki rozjaśniał. Zobaczymy co wyjdzie.

 

DSCF7749.JPG

 

DSCF7750.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten kamuflaż powinien mieć ostre przejścia kolorów, ale głowy nie dam ! Poprostu na standardowy panzer grau dołożono polowo plamy brązowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie położyłeś tego brązowego zbyt grubą warstwą? Bo kompletnie nie widać zróżnicowania. No chyba, że bazy też nie modulowałeś.
Teraz sobie będę te dwa kolorki rozjaśniał

Położone tylko bazy - bez rozjaśnień. Teraz będę nad rozjaśnieniami pracował.

 

Wydaje mi się że ten kamuflaż powinien mieć ostre przejścia kolorów, ale głowy nie dam ! Poprostu na standardowy panzer grau dołożono polowo plamy brązowe.
Też tego nie wiem, ale na drugiej stronie mam fotkę (wprawdzie z muzeum) gdzie widać miękkie przejścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ostre przejścia były w malowaniach od 1927 do 19-07-1937 za pomocą czarnego paska.

Mam fotkę ukazująca przemalowywanie Panzera III - maluje dwóch Niemców jeden pędzlem błotnik drugi lufę pistoletem (natryskiem).

Z tym że nie wiem jakim kolorem malowali.Zdjęcia czarno-białe jednoznacznie wskazują na ostre krawędzie plam.

Kolorowe sylwetyki raczej przejścia miękkie (delikatne).Raczej choć są też ostre przejścia kolorów.

Myślę że można to dość racjonalnie wytłumaczyć.

Przejście koloru bardzo "krótkie".Dysza pistoletu ustawiona na skupiony strumień farby.

I dlatego i czarno-białe fotki pokazują prawdę i kolorowe też.

Krzysztof na "trojkach" - układ plam - plamy szersze i bardziej rozłożyste jak liść dębu z zawijasami.

http://adhpublishing.com/shop/wp-content/uploads/2013/09/CaseYellow-1.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

Zaglądam i fajnie jest aczkolwiek jak na mój gust za ciemny brąz do szarego... skonwertuj sobie zdjęcie do b/w i zobacz że brąz jest wyraźnie widoczny a na fotkach z epoki go prawie nie widać...

Działaj dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem kalki. Muszę przyznać że Dragon zrobił je bardzo ładnie. Film cienki, ale wytrzymały.

Po przebojach z Pz. IV postanowiłem już nigdy nie kłaść kalek na wieży zachodzących na wypukłe elementy. Jednak bardzo korcił mnie ten numer i "ups, I did it again". Nie siadły idealnie jak bym sobie tego życzył, ale wiem już na pewno że trzeci raz tego robił nie będę. Wierzcie mi, ciężko było.

 

DSCF7754.JPG

 

DSCF7755.JPG

 

DSCF7760.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sobie poradziłeś, ja sobie chyba kupie maski jakieś i spróbuje prysnąć numery jak będę mieć tego typu problem,i na modelach z zimmeritem też bo ciężko mi dobrze kalki położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sobie poradziłeś, ja sobie chyba kupie maski jakieś i spróbuje prysnąć numery jak będę mieć tego typu problem,i na modelach z zimmeritem też bo ciężko mi dobrze kalki położyć.

Ocet pomaga na wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Marcin - nie uwierzysz. Airbrush Pro BD135. Tani sprzęt i jakością też nie powala.

 

bd-135.jpg

 

Mam jeszcze H&S Evolution, ale jakoś nie mogę się przemóć i z pudła go wygrzebać. W koncu jednak trzeba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.