Skocz do zawartości

T-62A 1:35 - Tamiya


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Założyłem te gąsienice. Proste to nie było, ale łączenie zalałem Kropelką, i jakoś się trzyma. Belka, liny oraz DszK wróciły na swoje miejsca. Pomalowałem również plandekę.

Póki co jedynie wstępnie go przykurzyłem.

IMGP5144.JPG

 

IMGP5145.JPG

 

IMGP5146.JPG

 

IMGP5148.JPG

 

IMGP5153.JPG

 

IMGP5154.JPG

 

IMGP5155.JPG

 

IMGP5156.JPG

 

IMGP5157.JPG

Proszę o jakieś opinie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i superzasto. A z jakiej armii ten tank . Ja bym go jeszcze po kalkomaniach (o ile będą złoszował ,a jak pustynny to zapiaszczył np. AK "Africa dust effect" i będzie dobrze ). Do tego Challengera kup sobie od razu blaszki z Edka ( ja pierwsze co robię to sprawdzam czy są blaszki ). Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i superzasto. ...

Superzasto że zostaję przy współcześniakach, czy model jest superzasty?

... A z jakiej armii ten tank ...

Syryjczyk

... Ja bym go jeszcze po kalkomaniach (o ile będą złoszował ,a jak pustynny to zapiaszczył np. AK "Africa dust effect" i będzie dobrze ). ...

Kalek nie będzie. Co do zapiaszczenia, to sam nie wiem, bo te teciaki to chyba bardziej w mieście jeździły...

Syrian_army_T-62_main_battle_tank_destroyed_by_the_rebels_in_Rastan_Homs_province_Syria_001.jpg

 

syaatx-102.jpg

 

syaatx-103.jpg

... Do tego Challengera kup sobie od razu blaszki z Edka ( ja pierwsze co robię to sprawdzam czy są blaszki ). Pozdrawiam M1A1(HA)

Z blachami to jeszcze zobaczę, bardziej skłonny byłbym kupić gąsienice od Bronco, bo zestawowe gumy wyglądają dosyć biednie.

Nadal nie widzę w nim wash'a! ...

Wash jest, na zdjęciach faktycznie niewiele widać.

... Żólty to ... żółty! A powinien być piaskowy. ...

Bardziej celowałem w to:

8166625701_26089ec3ce_o.jpg

... Brudzenie - na przedzie wygląda tak, jakby ktoś na niego wylał kawę i zostawił do wyschnięcia. Qrcze, budowa bardzo fajna ale malowanie jak dla mnie... za słabe :(
Wiem, zobaczyłem to dopiero na zdjęciu. Poprawię oczywiście.
Jak dla mnie też powinien być piaskowy, a on jest taki bardziej jaskrawy.Pozdrawiam M1A1(HA)

Jaskrawy to on nie jest, wina aparatu. Jutro postaram się zrobić lepsze zdjęcia.

 

A tak ogólnie (pomijając ten żółty) jak na debiut w skali ujdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superzasto że współczesne i czołg też trochę . Jedno drugiemu nie przeszkadza, możesz kupić i blaszki i gęsi (chociaż Challenger II ma fartuchy że tych gęsi to prawie w ogóle nie widać). Ogólnie w porządku .Działaj dalej.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Weź go trochę olejnymi farbami pomaziaj, jakieś delikatne przebarwienia powinny pomóc w odbiorze.

Olejami trochę go mazałem, myślę, że jakiś efekt tego był. Wolę już nie eksperymentować, bo bym jeszcze przedobrzył.

... Jedno drugiemu nie przeszkadza, możesz kupić i blaszki i gęsi (chociaż Challenger II ma fartuchy że tych gęsi to prawie w ogóle nie widać). ...

Adams, używałeś może tych gąsienic Bronco? Jeśli bym zamawiał, to wszystko naraz, tylko czy one są warte swojej ceny?

 

Dzisiaj poprawiłem trochę kurzenie, to już chyba koniec.

IMGP5286.JPG

 

IMGP5290.JPG

 

IMGP5293.JPG

 

IMGP5295.JPG

Mogę go dać do galerii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła czemu puste? Reflektor podczerwieni zalej czarną farbą błyszczącą do uzyskania jednolitej powierzchni. Przód ogólnie jakiś taki bez życia i płaski. Peryskopy do malowania! Dałbym jakieś obicia na błotnikach przednich i hakach. Zrobienie łączenia na samej górze było złym pomysłem, jest bardzo widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła czemu puste? Reflektor podczerwieni zalej czarną farbą błyszczącą do uzyskania jednolitej powierzchni. Przód ogólnie jakiś taki bez życia i płaski. Peryskopy do malowania! Dałbym jakieś obicia na błotnikach przednich i hakach. Zrobienie łączenia na samej górze było złym pomysłem, jest bardzo widoczne.

Światła zalane Clearfix'em. Reflektor podczerwieni to ten największy? Jeśli tak, to niezbyt rozumiem jak mam go zalać. Jaki kolor będzie najlepszy na peryskopy? Przedni hak jest poobijany dość mocno, na błotniku dorobie. Łączenia czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem te peryskopy (za jakość zdjęcia przepraszam). Zrobiłem parę odprysków na błotniku, i złoszowałem jeszcze trochę przód. Specjalnych efektów po tym jednak nie widzę.

IMGP5303.JPG

Co do gąsienic - wiem niestety, ale już tego nie poprawię.

Nadaje się do galerii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda trochę na niedokończony model.

Pomijając pewne błędy, odmienne kolory i układ plam to wzorując się na zdjęciach tych "Syryjczyków" mogłeś o wiele bardziej poszaleć z szeroko rozumianym "wheatheringiem" - uszkodzeniami, zaciekami, obiciami itd.

Model nie wygląda źle ale (wg mnie) zupełnie nie przypomina tego co zamierzałeś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może być tylko lepiej

Mam nadzieje

... Model nie wygląda źle ale (wg mnie) zupełnie nie przypomina tego co zamierzałeś zrobić.

Bo nie chciałem się dokładnie wzorować na fotkach z tej strony, tylko chciałem odwzorować układ plam (co mi nie wyszło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienic do Challengera II co prawda nie kupowałem (kupowałem za to do T55 i T72 i są spoko , składają sie na wcisk) w Exito są po 49zł i jest to dobra cena także bym brał ( friule to dla mnie przerost formy nad treścią za nierozsądną cenę ).Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.