Skocz do zawartości

T-62A 1:35 - Tamiya


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak rozcieńczasz? proporcja farby i rozcieńczalnika? 3:1? ...

Dokładnie tak. Czasem jednak, jeśli dalej jest za gęsta, to dolewam troszkę rozcieńczalnika już bezpośrednio do aerografu.

... Najpierw popraw malowanie potem filtruj

Poprawić już nie bardzo mam jak, poza tym po Sidoluxie wygląda lepiej, tego odkurzu prawie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to w pewnym momencie myślałem, że ta farba jest za rzadka... Na przyszłość będę pamiętał.

Pomyślałem, że zmienię też dyszę, bo do tej pory używałem tylko 0,2. Mam jednak problem, ponieważ ta osłona dyszy jest z dwóch elementów (ten po prawej wymienia się wraz z dyszą (przynajmniej tak twierdzi instrukcja)).

IMGP5079.JPG

Elementy te jednak za cholerę nie chcą się odkręcić od siebie. Boję się to chwycić szczypcami, bo jeszcze bym coś nimi zniekształcił. Arek (bo domyślam się, że też masz ten aero) jak to jest u Ciebie?

 

A na model położyłem w pozostałych miejscach biedronkę, i myślę, że filtr nie jest już konieczny.

IMGP5072.JPG

 

IMGP5069.JPG

 

IMGP5073.JPG

Jednak jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, dzięki za rade, jutro spróbuje.

Spotter, to jest tak naprawdę mój pierwszy model, w którym stosuję te wszystkie techniki. Sugerowałem się odpowiedzią jednego z Forowiczów: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=40&t=49623&p=721332&hilit=kolejnosc#p721332

Gdzieś indziej przeczytałem, że wszystkie pierdoły, typu narzędzia, czy właśnie lemiesz na dziale maluje się wtedy, kiedy robi się obicia.

Skoro taka kolejność jest zła, to mógłbyś proszę napisać jak Ty to robisz?

Aha, napiszcie proszę, czy jakiekolwiek zmiany po tej biedronce widać? Robiłem ją pierwszy raz w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Gdzieś przeczytałem, że specyfiki od AK trzeba nakładać na matową powierzchnię. Wydaje mi się to bezsensowne, ale może ma to jakiś sens?

 

Jeszcze jedno - myślicie, że ten pokrowiec na dziale lepiej maskować, i malować aero, czy pędzlem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lemiesz na dziale ...
Jaki lemiesz?

Ja tam się nie znam

Najlepiej to chyba pomaluj jeszcze raz ten czołg, bo plamy to dobrze na pewno nie wyszły.

Zmywać nie będę, bo bym spieprzył jeszcze bardziej. Dokładnie co dobrze nie wyszło? Masz na myśli odkurz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę próbowałem wycieniować ten pokrowiec jarzma, jakiś efekt chyba jest, ale zapomniałem zrobić zdjęcie.

Zrobiłem też trochę obić, mam nadzieję, że nie przesadziłem.

IMGP5086.JPG

 

IMGP5088.JPG

 

IMGP5091.JPG

 

IMGP5092.JPG

Jeżeli któreś są słabe, napiszcie, to je usunę.

Jeszcze 2 pytania:

Mam położyć filtr, czy nie ma sensu?

Kiedy mam przykleić koła? Teraz, czy na sam koniec?

Jak nie jest za grubo to pomaluj raz jeszcze. Nie wyszły zasadniczo plamy. Są mocno rozmyte i nie pokrywają zagłębień. Wygląda jakbyś malował z daleka dużym strumieniem.

Bez maskowania inaczej by nie wyszło. Następny model zrobię jednokolorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra nie kładłem, koła poprzyklejałem.

Dodałem wash (zrobiony z olejnej XF-64) oraz kilka plam. Doszła również beczka, dość mocno ją utytłałem, aby zakryć wszystkie niedomalowania. Może być, czy umyć, i pomalować od nowa?

IMGP5097.JPG

 

IMGP5100.JPG

 

IMGP5102.JPG

 

IMGP5106.JPG

 

IMGP5109.JPG

 

IMGP5113.JPG

Pomalowałem też liny, DszK i zapasowe gąsienice.

IMGP5115.JPG

Coś poprawić?

Lepiej będzie pobrudzić gąsienice i model pigmentami osobno, czy razem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne jaka masz koncepcje pojazdu, on jest gdzies z Afryki, pewno wszystko tam mocno utytlane w pyle. Zanim dasz pigmenty proponuje na podwozie, kola i gaski dac lekka mgielke jakiegos koloru ktory bedzie imitowal pyl, dopiero na to pigmenty. Zasadniczo, poniewaz plamki nie wyszly najlepiej caly model na twoim miejscu zdezelowal bym dosc mocno, co pozwoli w znacznej czesci zamaskowac niedociagniecia, a na malowanie nastepnego modelu kup sobie na ebaju najtansze chinskie aero z dysza okolo 0.3. malujesz tamkami wiec nawet badziewne aero pozwoli Tobie osiagnac calkiem dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Syryjczyk.

Utytłać planuję go dość mocno (wszystkie Syryjskie T-62 na zdjęciach są mocno zniszczone).

Co do pyłu, to mam ten specyfik "fresh mud" od AK. Myślicie, że będę mógł najpierw trochę go nałożyć, a potem dać na to pigmenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ciemne, myslalem raczej o czyms jasniejszym, i tylko mgielke przed filtrami zrobic, ostroznie i z glowa psikac, bo dosc latwo doprowadzic do momentu kiedy sobie pomyslisz cos w stylu: o k...., przesadzilem! Nie wiem jakie masz farby i na ile chetny jestes do mieszania, ale sam xf-55 tez sie nadaje do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zrobię tego, bo bym spieprzył całkowicie. Zrobię mieszankę pigmentów, i przykurzę, a wcześniej założę gąsienice.

Jeszcze odnośnie łączenia gąsienic, uznałem, że połączę je od dołu. Czytałem gdzieś, że do ich formowania używa się suszarki do włosów. Ktoś może rozwinąć ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.