Skocz do zawartości

T-62A 1:35 - Tamiya


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Postanowiłem, że spróbuję swoich sił z modelami w skali 1:35. Do tej pory jedyne czołgi jakie sklejałem, były w 1:72, jednakże wtedy nie wiedziałem za bardzo co to wash, pigmenty itp.

Wybrałem ten model głównie ze względu na prosty montaż, no i cenę, bo nieco ponad 50 złotych. Po prostu nie będzie mi szkoda wydanych pieniędzy, jak coś nie wyjdzie.

 

IMGP2081.JPG

 

Mały inbox:

 

IMGP2082.JPG

 

IMGP2088.JPG

 

IMGP2092.JPG

 

Jak na razie, tylko obejrzałem dokładnie elementy, i już znalazłem coś o co należy zapytać. Chodzi o te dziury, na spodzie wanny:

 

IMGP2108.JPG

 

Co mam z nimi zrobić? Zaszpachlować, czy zostawić tak jak jest?

 

Mam nadzieję, że z Waszą pomocą jako tako ten model wyjdzie

Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj. Tak,zaszpachluj te dziury,raczej nie będziesz w nim montował silniczka. Postaram się pomóc,sam zrobiłem ten model. Planujesz jakieś dodatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można podchodzić do modelu z nastawieniem "...jak go zepsuje"

Jak okażesz dość cierpliwości i będziesz wszystko robił jak należy (zawsze lepiej 2 razy zapytać bardziej doświadczonych kolegów niż działać "na ślepo") to na pewno wyjdzie fajny model.

Zwłaszcza, że konstrukcyjnie wygląda na całkiem łatwy

Walcz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Spotter

Zaszpachlowałem dziury w wannie:

 

IMGP2110.JPG

 

Próbowałem również zrobić fakturę odlewu wieży, o której wspominano w warsztacie Spottera. Wykorzystałem do tego wewnętrzną część wanny:

 

IMGP2115.JPG

 

IMGP2118.JPG

 

IMGP2119.JPG

 

Dobrze to wyszło? Zrobiłem to za mocno, czy może za słabo?

Na wieży mam tą fakturkę nadać przed, czy po przyklejeniu wszystkich elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem tylną płytę pancerza, spasowanie było bardzo słabe, poszło dużo szpachli. Tak to wygląda:

 

IMGP2120.JPG

 

Paskudnie, ale jak się przejedzie palcem, to jest równo i gładko.

 

Skleiłem, zaszpachlowałem i oszlifowałem wieżę:

 

IMGP2123.JPG

 

Przymiarka wanna + góra + wieża + lufa (na sucho):

 

IMGP2132.JPG

 

Ponawiam również pytania z poprzedniego postu, odnośnie faktury odlewu wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym fakturkę zrobił przed klejeniem czegokolwiek na wieży. Jeszcze niechcący bym coś zahaczył i dopiero by było. Ale to tylko ja. ;) Niech się eksperci wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam również pytania z poprzedniego postu, odnośnie faktury odlewu wieży.

Znów zabieram głos choć nie wyznaję się na nowoczesnych tankach.

Ale wydaje mi się logiczne - że odlew był od "nowości" i wszystko potem dokładali do niego.

W modelu jakby coś Ci przeszkadzało w przyklejeniu to lekko wygładzisz papierem ściernym.

Na lufie nadal widoczny "szew".

 

Tak przy okazji muszę jeszcze coś dodać.

Myślę, a nawet jestem pewien - jeśli dałeś sobie radę w skali mniejszej (1/72) to doskonale poradzisz sobie w 1:35.

I tutaj warto by było dodać trochę blachy co upiększy model a Modelarzowi pozwoli spróbować swoich sił w blacharce.

To takie dwa w jednym.Jakby co to blachy będziesz ćwiczył na droższym "pacjencie"? Coś z blach zostanie - przyda się później.

Idź na całość (prawie - no bez przesady.)

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Jutro może uda mi się wykonać fakturę odlewu na wieży, postaram się wrzucić jakieś zdjęcia.

Na lufie nadal widoczny "szew".

Lufa nie jest jeszcze sklejona, złożyłem ją tylko do zdjęcia

... a lufę to nie lepiej kupić z RB Modela koszt coś 20 PLN a ile radości i kłopotów mniej ...

Chyba kupię, bo ta zestawowa nie wygląda dobrze. To o tą chodzi, tak? http://www.mojehobby.pl/products/115mm-L-50Lufa-do-radzieckiego-pojazdu-T-62.html

Jakim klejem przykleja się taką lufę?

Ja w swoim IS-2 zastosowałem prostą technikę. Posmarowałem całą wieżę klejem, poczekałem z minutkę żeby nadtopił plastik i podziubałem twardym pędzlem.

Ja chcę zrobić tak samo, tylko, że zamiast klejem, posmaruję Nitro

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fakturka zrobiona. Niestety nie udało mi się tego dobrze uchwycić na zdjęciu.

IMGP2169.JPG

 

IMGP2173.JPG

 

IMGP2175.JPG

 

Wyciąłem również te uchwyty, są kiepsko odlane, ciężko jest je oczyścić. Jeden z nich, już złamałem podczas szlifowania...

IMGP2177.JPG

Uznałem, że spróbuję wykonać je samemu. Jakiej średnicy drucik będzie do tego najlepszy? Wydaje mi się, że 0,6 - 0,8 mm?

 

Kupiłem też lufę od RB, gdyż uznałem, że z tej zestawowej to nic dobrego nie będzie.

IMGP2180.JPG

 

Lufa.png

Gdzie mam poprzyklejać te elementy, które zaznaczyłem strzałką? Ktoś z Was ma może dostęp, do zdjęć, jak to powinno wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

 

Lufę skleję dopiero jutro, gdyż skończyła mi się Kropelka.

Podziałałem trochę dalej przy wieży. Wyciąłem to mocowanie anteny:

IMGP2190.JPG

Odlane jest bardzo brzydko, i nie można włożyć antenki.

Znalazłem takie coś. Nada się do tego typu pojazdu?

 

Podobnie jest z karabinem.

IMGP2195.JPG

Brzydki, znalazłem taki. Będzie dobry? Warto wymienić?

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z odpowiedzią lufa do DSZK-a ,jak najbardziej, ja do polskiego T55 i do typ69 już sobie kupiłem (właśnie je wznowili), anteny raczej zdecydowanie nie (są to anteny amerykańskie) zobacz na stronie AberModel tam chyba coś do Rusków powinni mieć z tego co pamiętam w SaharaHobby mieli jakieś podstawy ruskiego producenta. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tuleja przy jarzmie weszła Ci lekko, czy siłowałeś się z nią? U mnie nie ma żadnych luzów, wiec nie wiem czy mam to wyszlifować czy młotkiem wbić. Odnośnie kolejności to najpierw wchodzi ten pierścień, następnie tuleja, a na jej krawędź blaszka: http://rbmodel.pl/picture.php?dir=35B28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zobacz na stronie AberModel ...

Chodzi o ten zestaw, tak?

Ta tuleja przy jarzmie weszła Ci lekko, czy siłowałeś się z nią? ...

Masz na myśli tą osłonę lufy?

Nie wiem czy warto inwestować w ten model.

Też na początku myślałem, że nie, ale niektóre elementy są naprawdę słabe, nigdy wcześniej nie używałem blaszek, więc uznałem, że kiedyś musi być ten pierwszy raz W zestawie Abera są 3 antenki, więc będę miał na przyszłość.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.