Skocz do zawartości

T-62A 1:35 - Tamiya


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wierz mi, kombinowałem sporo (zamalowałem całą kartkę), i to jest najlepszy efekt, jaki udało mi się uzyskać. Malowałem na niecałych 3 barach, farba to akrylowa Tamka (najpierw wlałem do aero żółty, a potem stopniowo dolewałem rozcieńczalnik).

Btw syryjskie Teciaki też nie miały przejść kolorów równych, jak od linijki:

t-62_model_1972_32_of_32.jpg

To jak - może być, czy będę musiał maskować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Kiedyś malowałem na 1 barze, i pamiętam, że strasznie pluł farbą, wiec od razu takie ciśnienie wykluczyłem. Wtedy jednak malowałem VA, i ich nie rozcieńczałem, a ponadto aerograf miał krzywą iglicę (oczywiście już ją wymieniłem). Dzisiaj zrobię test, dam fotki i ocenicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest dobrze, choć nie mam odniesienia jakiej wielkości wyszły te plamki. Ale na modelu powinno być okej. Jednakże postuluję nadal nieco jaśniejszy kolor na bazę pod kamo, bo wszystko potem ściemnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

IMGP5041.JPG

... nie warto go zrabac na etapie malowania.

Mam nadzieję, że tak się nie stanie

... Jednakże postuluję nadal nieco jaśniejszy kolor na bazę pod kamo, bo wszystko potem ściemnieje.

Ja ten kolor naprawdę mocno rozjaśniałem. Dzisiaj nałożyłem Sido, i niewiele się on zmienił. Zdjęcia trochę go przekłamują, jest jaśniejszy.

 

Zastanawiam się jeszcze, czy malować te plamy opierając się o jakieś zdjęcie? Praktycznie każdy syryjski Te-62 ma inny ich układ.

Kamil. K, jak Ty to robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki mnie się podobają

Fajnie, że komuś podobają się moje wypociny

 

Odkurz jest ok. Możesz dawać z ręki.

To dobrze. Bardzo chciałem uniknąć tego maskowania.

 

Ponowię jeszcze pytanie - mam znaleźć jakiś wzór do namalowania kamo, czy zrobić byle jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w nocy trochę tych zdjęć, niestety zbyt wiele ich nie ma.

Uznałem, że będę wzorował się na fotkach z tej strony: http://www.primeportal.net/tanks/carl_dennis/t-62_model_1972/index.php?Page=1

t-62_model_1972_07_of_32.jpg

 

t-62_model_1972_01_of_32.jpg

Ten mój oczywiście nie będzie miał tych oznaczeń, no i będzie mniej zdewastowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem...

Zrobiłem mieszankę tych farb:

IMGP5043.JPG

I wyszło tak:

IMGP5044a.jpg

 

IMGP5049a.jpg

 

IMGP5054.JPG

Niestety, w paru miejscach, zwłaszcza z tyłu zrobił się spory odkurz, nie wiem czemu. Myślę jednak, że jak nałożę Sido, to będzie wyglądało trochę lepiej.

Aha, ten kolor nie jest taki "soczysty" jak na zdjęciach. To wszystko jest jaśniejsze, coś mój aparat się buntuje ostatnio.

 

Ja jednak, mimo odkurzu jestem całkiem zadowolony z tego, co mi wyszło.

Proszę o jakieś opinie

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepszym pomysłem było wycięcie w kartce papieru kilku plam i odmalowac to przykladając do modelu.

W sumie niezły pomysł. Musze to kiedyś wypróbować.

Niestety, inaczej tym moim aerografem mi się nie udało. Wniosek jest jeden - ten aero nie nadaje się do malowania z ręki.

nie ma takich pistoletów, no chyba że masz do malowania samochodów lakierniczy z zasobnikiem na 0,5 l farby, tylko majster źle używa. Pokaż fote co ty za pistolet masz. Pseudoiwatą bez specjalnego problemu można robić bez odkurzu 2mm kreski farbą tamki.

TG-180

Ogólnie mi się nim dobrze maluje, ale do takich precyzyjniejszych prac się średnio nadaje.

 

Zaś co do modelu - dzisiaj położyłem warstwę Sido, i ten kolor całkiem ładnie ściemniał, ogólnie wygląda to lepiej.

Początkowo chciałem też położyć filtr (kupiłem do tego żółtą farbę dla plastyków), ale nie wiem, czy teraz ma to sens. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo chciałem też położyć filtr (kupiłem do tego żółtą farbę dla plastyków), ale nie wiem, czy teraz ma to sens. Jak myślicie?

Spróbuj - połóż zobaczysz co będzie,jak efekt będzie nie taki jak oczekiwałeś to możesz usunąć - zabawy olejami i pigmentami mają to do siebie że dopóki nie utrwalimy lakierami czy fikserami możemy je łatwo usunąć White Spiritem.

Nie pytaj o wszystko co masz robić - eksperymentuj

Swoją drogą fajne malowanie sobie wybrałeś i spodziewam się na finale ujrzeć całkiem ładną T-62-jkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zdjęcie. Przed chwilą zrobiłem też dosyć delikatną biedronkę (głównie na wieży, oraz przedniej płycie) z farby widocznej na zdjęciu poniżej. Na złe mu to chyba nie wyszło.

IMGP5064.JPG

 

IMGP5062.JPG

Na tych zdjęciach kolor wyszedł mi taki, jaki jest w rzeczywistości.

Natomiast to srebrne "coś" na lewym błotniku, to nieszczęśliwy wypadek który przytrafił się przy biedronce. Jakoś spróbuję to zakryć. Może tym:

IMGP5066.JPG

... Nie pytaj o wszystko co masz robić - eksperymentuj ...

Może i racja, ale jak mam coś na tym końcowym etapie zepsuć, to jednak wolę się upewnić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.