Skocz do zawartości

T-62A 1:35 - Tamiya


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

No widzę że przydały się blaszki . Można oczywiście włożyć to zaznaczone na niebiesko ( nb. jest to namiot długości ok. 4,2 cm) ) musisz sobie zmierzyć to miejsce na wieży. Co do tego drugiego zaznaczonego na czerwono ( nb. jest to plandeka ok 3,2 x 2,5 cm ) to tak samo musisz zmierzyć to pokrywę nadsilnikową czy tam wejdzie . Kupić oczywiście możesz ale pytanie jest takie czy w przyszłości będziesz budował jakieś współczesne pojazdy amerykańskie ( do roku 1995) wtedy te fanty na pewno Ci się przydadzą w innym razie to Twój wybór. pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to zamawiam, bo myślę, że cena dobra. W trochę dalszych planach mam Abramsa, a przy nim na pewno się przydadzą.

Cooper69, raczej nie umiałbym tego ładnie zrobić. Na takie samoróbki jeszcze przyjdzie pora.

Aha, te fotki są z internetu. Chwilowo przebywam poza domem, i nie mam dostępu do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle udało mi się zrobić (przepraszam za jakość zdjęć):

IMGP2706.JPG

 

IMGP2707.JPG

Dotarły również do mnie klamoty z Tamiyi:

IMGP2713.JPG

Moim zdaniem, są naprawdę ładne.

IMGP2710.JPG

Na koniec zapytam o tą "drewnianą belkę". Lepiej zrobić nową z jakiegoś patyka, czy może kupić żywiczną (jeśli takie są, to prosiłbym o linka)?

IMGP2714.JPG

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, dzięki Wyszło mi tak:

IMGP2716.JPG

Cały czas zastanawiam się nad ułożeniem klamotów na wieży, chyba będzie tak (to coś na wieży przyklejone tymczasowo, taśmą):

IMGP2729.JPG

Coś zmienić? Te klamoty po pomalowaniu będę miał przykleić, czy tylko położyć?

 

Chcę już malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plandeka ta po prawej powinna zostać, myślę że ten plastikowy kanister z angielskim napisem "water" i ten amerykański worek na wyposażenie na tym ruskim czołgu to raczej nie pasuje . Ruscy jak i cały Układ Warszawski używali kanistrów niemieckiego typu blitz.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

Weź gruby papier ścierny i nożyk i zdeformuj nieco kształ belki co by nie była aż tak "idealna" w koncu to belka do wyciągania czolgu a nie słub telegraficzny, aczkolwiek z nimi to bywa różnie ;) powinna być nieco "zmęczona" użytkowaniem.

Reszta ok.

Pozdrawiam i zaglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...

belka%2B3.jpg

 

belka.jpg

 

belka%2B2.jpg

Mogę ją trochę uszkodzić, ale taka nówka mi się bardziej podoba

 

Mam problem z mocowaniem zapięć do beczek, Eduard nie dał do zestawu drutów.

QG2d-0T8jWf3r76QpZg8PQLMO9A_ZGild-ujb7fWNto=w1172-h879-no

Myślicie, że lepiej będzie wziąć byle jaki drut, i to wszystko skleić, czy kupić taki, który wejdzie na wcisk? Jeśli ta druga opcja, to możecie mi podać linki do takich drutów?

 

 

Ponawiam również pytania z poprzedniego postu, odnośnie rozmieszczenia klamotów, który układ będzie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mocowaniem zapięć do beczek, Eduard nie dał do zestawu drutów.

Myślicie, że lepiej będzie wziąć byle jaki drut, i to wszystko skleić, czy kupić taki, który wejdzie na wcisk? Jeśli ta druga opcja, to możecie mi podać linki do takich drutów?

 

Wszystko byś kupował, poszukaj w domu drucików, na pewno masz jakieś niepotrzebne kable. Zdejmij izolacje i sprawdź czy grubość będzie okej. Wg mnie kupno drutu nawet za kilka zł do tego typu zapięć będzie skrajnie nieopłacalne. A jeśli masz za dużo funduszy to możesz mi aerograf zakupić

 

Ponawiam również pytania z poprzedniego postu, odnośnie rozmieszczenia klamotów, który układ będzie lepszy?

 

Mam wątpliwości co do układania klamotów na kratach silnikowych. Często klamoty lądują na wieży gdzie nie przeszkadzają przy całkowitym obrocie wieży.

Pamiętaj ze modelarstwo to nie tylko składanie gotowych rzeczy, ale też często własna inwencja produkcyjna! Pracuj dalej!

PS. Co do belek, jeśli podobają Ci się nowe, rób nową, aczkolwiek belki zużyte czasem wyglądają wg mnie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wszystko byś kupował, poszukaj w domu drucików, na pewno masz jakieś niepotrzebne kable. Zdejmij izolacje i sprawdź czy grubość będzie okej. ...

Może i racja... Ale sprawdzałem chyba z 10 drutów, i każdy z nich wypada, musiałbym kleić, a tego się obawiam. Jak Wy to robicie?

... Mam wątpliwości co do układania klamotów na kratach silnikowych. Często klamoty lądują na wieży gdzie nie przeszkadzają przy całkowitym obrocie wieży. ...

Sugerowałem się paroma zdjęciami... Myślisz, aby w ogóle tych klamotów nie dawać?

 

 

Używaliście kiedyś pęset firmy Vetus? Jadar ma je w dosyć przystępnych cenach, jak oglądałem przez opakowanie, to wyglądały dość solidnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, 6 złotych za 4 metry drutu to niewiele, ale dzisiaj znalazłem drut, który był minimalnie za gruby. Trochę go przeszlifowałem, i pasował idealnie, na wcisk.

IMGP2929.JPG

Ewentualnie po pomalowaniu kapnę tam kropelkę Kropelki, ale nie wiem, czy będzie to konieczne.

Pojawił się za to zupełnie inny problem, a mianowicie górna zapinka wydaje się po prostu za długa.

IMGP2933.JPG

 

IMGP2935.JPG

Dlaczego? Zapewne dlatego, że beczka od RB, jest mniejsza od tej zestawowej.

IMGP2926.JPG

Nie wiem, co mam teraz zrobić. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. 1. Musisz odpiąć górne części wyciągając te druty.2. Następnie odciąć te zapięcia na końcach. 3 . Zmierzyć tą mniejszą beczkę opasując na niej obejmę (pamiętając o doliczeniu zapięcia) i odciąć odpowiedni kawałeczek tej obejmy. 4. W odpowiednim miejscu przykleić te zapięcia na końcach. 5 . Złożyć całość do kupy. Pomysł przetestowany bo musiałem w ten sposób dopasować blaszki dedykowane dla Tamki do T72A ze Zwezdy. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Najszybciej będzie odciąć mocowanie na końcu (od tyłu pojazdu tam gdzie masz pionowy bolec) skrócić pasek do potrzebnej długości, przykleić go do beczki a potem dokleić ponownie mocowanie.

Bardziej pracochłonne to zdemontować drugi końiec ( tam gdzie masz bolec poziomo) i skrócić pasek a potem naciąć nowe "okienko" tam gdzie masz zawinąć i umieścić bolec ponownie- wymaga to nieco zręczności , także na początek opcja nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.