Skocz do zawartości

T-62A 1:35 - Tamiya


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na razie zrobiłem tyle:

IMGP2563.JPG

Nie udało mi się wyciąć z tej blaszki ładnego kółka, więc pogrzebałem w pudełku ze złomem, i znalazłem takie kółko (coś od Tigera I w siedem - dwójce):

uchwyt.jpg

Myślicie, że będę mógł je przykleić tam, gdzie zaznaczyłem czerwonym?

 

Oprócz tego przykleiłem jeszcze wannę do góry pancerza:

IMGP2539.JPG

 

IMGP2541.JPG

Sporo poszło szpachli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wygląda to tak:

IMGP2567.JPG

 

WBGLYqmgvcjEOTC-tIPEyrKT08vKXi0WdgLuSQqWiVA=w1324-h879-no

Wiem, nie jest to kółko idealne, ale lepiej mi się nie udało. Coś poprawić, czy już wkleić?

 

Przykleiłem wszystko do przedniej płyty pancerza. Model miejscami ma bardzo dużo nadlewek, więcej czasu trwało szlifowanie, niż wklejanie.

IMGP2577.JPG

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie karabinu, w którym miejscu odciąć? Tam gdzie zaznaczyłem czerwonym, czy niebieskim?

karabin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem trochę koncepcję. Dorobiłem nowy, cienki drucik miedziany. Tam, gdzie w rzeczywistości było grubiej, przylutowałem trochę cyny. Teraz muszę jeszcze to oszlifować, postaram się jutro wrzucić zdjęcia.

Zastanawiałem się też nad wymianą beczek, na jakieś żywiczne. W tych zestawowych łączenie z ramką przechodzi w chyba najgorszym z możliwych miejsc. Żywicy nigdy nie używałem, więc chcę spróbować. Znalazłem tylko taki zestaw od RB, ale 6 sztuk to za dużo, potrzebuję tylko dwóch. Da się tak kupić? Widziałem zestaw Voyager'a, ale tam 2 sztuki mam za tą samą cenę, co w RB 6.

 

Przeglądałem też trochę zdjęć prawdziwych T-62, większość z nich miała linę holowniczą. Pomyślałem, że fajnie byłoby ją dodać do modelu. Znalazłem taką, od Eureki. Myślicie, że warto dodać?

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, kupiłem już wszystkie (mam nadzieję) dodatki.

Równoległobok reflektora wygląda teraz tak:

IMGP2594.JPG

 

IMGP2592.JPG

Wiem, nie jest idealny, ale nawet mi się podoba

Posklejałem linę od Eureki:

IMGP2597.JPG

 

IMGP2601.JPG

Przykleiłem wszystko do tylnej płyty:

IMGP2604.JPG

Dostałem również antenki od Abera:

IMGP2572.JPG

 

IMGP2574.JPG

No i mam pytanie odnośnie tych żywicznych beczek, od RB. W jaki sposób usunąć te wlewki?

IMGP2609.JPG

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odciąć piłką włosową, ja używam takich piłek z Olfy zakładanych na uchwyt wielofunkcyjny (można założyć też różne ostrza). Jak kleisz tak wypaśny czołg zainwestuj w blaszki fototrawienne Eduard robi takie:

http://www.eduard.com/store/Armoured-fighting-vehicles/1-35/T-62-1-35.html

kup nie pożałujesz i wszystkie następne pojazdy zrobisz sobie z blaszkami zaprawę jak widać już masz .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy już będę sobie darował, i tak sporo wpakowałem w ten model, mimo iż nie miałem nic kupować. Zobaczę przy następnym

Co do beczek, to już sobie jakoś poradziłem, ale trochę jeszcze zostało. I tu pytanie - czy taką żywicę można szlifować zwykłym, wodnym papierem ściernym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi to tak:

IMGP2617.JPG

Zastanawiam się, czy nie pomalować jednej na biało - czerwono. Tak jak to zrobił jeden z forumowiczów:

P3015963.JPG

Będzie to zgodne merytorycznie, czy raczej S-F?

Skleiłem mocowanie antenki.

IMGP2610.JPG

Uznałem, że antenę wkleję przed samym malowaniem, żeby jej w między czasie nie złamał.

Zacząłem również sklejać karabin od RB.

IMGP2624.JPG

Niestety, podczas przyklejania odprysnął mi gdzieś jeden z elementów tylca. Będę musiał użyć tego z zestawu, szkoda.

IMGP2626.JPG

Na koniec zapytam jeszcze o linę, co mam je zrobić, aby leżała w takiej pozycji:

IMGP2627.JPG

Mam ją przykleić (po pomalowaniu)? Jeśli tak, to czym?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to postanowione, jedna z beczek będzie dwukolorowa.

Uznałem, że warto będzie też dorobić przewody paliwowe, takie, jak na tych zdjęciach:

t-62_26.jpg

 

t-62_29.jpg

Jedyne wiertło jakie posiadam, to 0,7mm. Mogę nim nawiercić te zbiorniki, a przewody zrobić z drucika 0,5mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się dorobić gumeczki na przewodach. W chwili obecnej są trochę łyse.

Ale wiesz, spoko, ze w ogóle są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, dzięki. Akurat mam takie gumki, więc coś pokombinuję.

Przeglądałem jeszcze trochę zdjęć, i zauważyłem rzeczy, których nie ma w modelu.

liny.jpg

 

beczki.jpg

Ktoś z Was wie, jak mogę dorobić, bądź gdzie dokupić elementy, które zaznaczyłem na zdjęciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw, który proponuje Grazzi jest w świetnej cenie. Jak za zestaw PE to taniocha.

Ale jakbyś chciał się pobawić w robienie tego samemu to blaszka mosiężna, brass tuby od Abera Ci już wysłałem, a śruby spokojnie możesz poszukać w ofercie RB model. Na pewno coś znajdziesz odpowiadającego twoim potrzebom w ich ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.