Skocz do zawartości

T-62A 1:35 - Tamiya


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. Widziałem ten zestaw, ale uznałem, że nie będę kupował tylu blach. Znalazłem taki komplet. Myślicie, że będą dobre? Jest tam sporo tych zapięć, przydadzą mi się np. przy T-55, którego też będę chciał zrobić. Rozważałem również opcję aby samemu dorobić, ale myślę, że nie wyszło by to dobrze.

Co do tych zapięć lin, to myślę, że uda mi się je dorobić, np. z jakiejś puszki.

 

Będę musiał dokupić również te "rurki" od Abera, bo te które posiadam są zbyt szerokie (2mm).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za odpowiedzi. Widziałem ten zestaw, ale uznałem, że nie będę kupował tylu blach.

 

A wg mnie mógłbyś się skusić i powalczyć z tą materią

 

Znalazłem taki komplet. Myślicie, że będą dobre?

 

Akurat do T-62 bezużyteczne, lepiej wydaj na blachy do T-62 te 30zł niż na te zapięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem te zgrubienia na przewodach.

IMGP2677.jpg

Posklejałem też do końca karabin.

IMGP2680.jpg

No i mam problem, ponieważ celownik ramkowy nie mieści się tam, gdzie powinien być.

IMGP2685.jpg

Wszystko powyginane. Co mam teraz z tym zrobić? Usunąć ten celownik?

Powycinałem koła z ramek, każde z nich (poza napędowymi i napinającymi) miało szew na całej długości, sporo było szlifowania.

IMGP2686.jpg

 

IMGP2687.jpg

Nie wiem, czy mam skleić je przed malowaniem, czy po pomalowaniu? Lepiej będzie użyć masek, czy szablonu kołowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

Coś z tego będzie ale, zawzięte piłowanie kół z szwu nie zawsze jest dobrym pomysłem, wielu modelarzy tak robi a w oryginale jest ewidentny ślad łączenia formy w procesie wulkanizacji gumy na feldze...

ot na szybko

http://data3.primeportal.net/tanks/till_sunderman/t-62/images/t-62_24_of_28.jpg

http://data3.primeportal.net/tanks/till_sunderman/t-62/images/t-62_13_of_28.jpg

i np na T55

http://data6.primeportal.net/tanks/rob_tittle/t-55/images/t-55_016_of_112.jpg

także nie zawsze się trzeba śpieszyć z szlifowaniem, jak widać na fotkach iracki T62 -więc używany raczej w "trudnych" warunkach a ślad na kołach jest...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na modelu w skali nie powinno się może zostawiać całego, ale jednak jakiś tam widoczny ślad powinien pozostać, zauważalny po bliższym przyjrzeniu się. Dlatego Greif do brze pisze- nadgorliwość w szlifowaniu bandaży tez nie jest wskazana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, niestety już nic z tymi kołami nie zrobię, będę pamiętał na przyszłość.

W zasadzie model mógłbym już malować, ale czekam jeszcze na te blachy, w środę powinny być. Pomyślałem, że w między czasie zrobię gąsienice. Tutaj chciałbym zapytać, czy następująca kolejność prac będzie dobry?

-podkład

-kolor bazowy (najlepszy podobno Tamiya XF-84)

-metalizer

-(założenie gąsienic na model)

-błoto, pigmenty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy doszły.

IMGP2691.jpg

Elementy, których zamierzam użyć:

IMGP2692.jpg

No i teraz mam problem.

IMGP2695.jpg

Trzeba przykleić to tak, aby czerwone, "leżało" na niebieskim. Wydaje mi się, że jest to po prostu niewykonalne, ciągle się coś będzie odklejało. Ktoś doradzi, jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź element z niebieską linią w imadło z gumami ochronnymi i wtedy doklej element z czerwoną linią albo jak Adams M1A1 pisze - dokładnie dogięty, albo na raty przyklejaj doginając zaokrągleniem. ja bym kleił na Kropelkę :P

Zgrubienia na przewodach wyszły spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zrobię tak, jak pisze Spotter, wydaje mi się, że będzie najłatwiej. Nigdy nie łączyłem blaszek lutownicą, więc się trzeba nauczyć.

Mam jeszcze pytanie, czy tym czymś, dam rade rozkleić Kropelkę? Jeden z górnych zawiasów trochę mi się krzywo przykleił, więc chciałbym poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymyśliłem, że mógłbym "upiększyć" mojego tanka takim oto zestawem:

http://www.martola.com.pl/es141/produkty13714/

Na poniższych obrazkach zaznaczyłem, co gdzie bym mógł umieścić:

aa.png

 

czo%25C5%2582g%2B%25231.jpg

 

czo%25C5%2582g%2B%25232.jpg

To czerwone położyłbym na tylnej pycie, i dorobił jakieś linki, mocowania, a to niebieskie włożyłbym w te zapięcia. Teraz pytanie, czy takie rozmieszczenie klamotów byłoby poprawne, no i czy w ogóle warto to kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.