Skocz do zawartości

T-62A 1:35 - Tamiya


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co kto woli ,(czasami nie da się inaczej patrz haubicę M110A2 z Italeri straszny topór) dla mnie model jest tylko bazą wyjściową, wolę kupić tańszy model i do niego dołożyć blaszki, lufy, żywice i inwencję własną niż kupować droższy tak było np. z T55A ze Skifa który kosztował mnie 40PLN niż taki sam z Tamki droższy o 110 PLN. Za te 110PLN mam spalone żywiczne koła, gąsienice ogniwkowe, komplet blach i lufy, a fakturę odlewu na wieży, peryskopy czy spawy i inne duperszwance to dorobię sobie sam .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 252
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Skleiłem lufę:

IMGP2362.jpg

Uznałem, że lepiej będzie ją przykleić do wieży, po przyklejeniu wszystkich innych elementów.

 

Kupiłem karabin, antenek Abera nie było w sklepie, zamówiłem przez internet.

IMGP2375.jpg

 

IMGP2376.jpg

Będę musiał trochę ten zestawowy poprzycinać.

 

Zacząłem dorabiać te uchwyty na wieży, na razie mam taki:

IMGP2363.jpg

 

IMGP2364.jpg

Nie wiem, czy ten drucik nie jest za wąski.

Jeszcze fotka tego zestawowego, dla porównania:

IMGP2365.jpg

 

IMGP2372.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz jak burza. ...

Czasu było sporo, w tym tygodniu już nie jest tak kolorowo.

 

Zastanawiałem się nad tymi uchwytami, wydaje mi się, że ten drucik jest zbyt cienki.

IMGP2364.jpg

Choć z drugiej strony, ten zestawowy jest taki sam:

IMGP2365.jpg

Oglądałem zdjęcia tego modelu w galeriach innych użytkowników (tu i tu).

Tam, tego luzu nie ma. Tak samo na tych zdjęciach

t-62_13_of_28.jpg

 

t-62_25_of_28.jpg

Jak myślicie, ten drucik jest dobry, czy lepiej wziąć jakiś grubszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, będę próbował. Mam nadzieję, że jakoś mi to wyjdzie.

Mam też małe pytanie odnośnie jakiegoś kleju do metalowych elementów. Jest na rynku jakiś z cienkim pędzelkiem, takim jak ma Extra Tchin od Tamki? Przede mną sklejenie karabinu i boje się, że go zapaćkam Kropelką, bo z tej tubki zawsze się leje za dużo.

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam się nad tymi uchwytami. Znalazłem jeszcze taki drucik:

IMGP2399.JPG

Myślę, że jest za gruby, ale gdybym go zastosował, nie musiałbym szpachlować dziury. Ktoś z Was wie może jakiej średnicy był taki uchwyt w rzeczywistości?

 

Zacząłem sklejać karabin, na razie mam tyle:

IMGP2397.JPG

Wydaje mi się, że nie mam dwóch elementów.

km%2Bwie%C5%BCowy.jpg

 

IMGP2376.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB Model powinien zacząć dostarczać instrukcje do takich elementów. ...

Też tak uważam.

Już chyba ogarnąłem, jak to ma być, ale dzisiaj nie chciało mi się przy tym nic robić.

Podziałałem za to przy uchwytach na wieży, dorobiłem już wszystkie. Nie są jeszcze wklejone. Te ciemniejsze miejsca na uchwytach to zdarta zielona powłoka, a białe kropki to wszędobylski kurz.

1:

IMGP2447.JPG

2:

IMGP2444.JPG

3:

IMGP2451.JPG

4:

IMGP2454.JPG

Jak to wyszło? Mogę już wklejać, czy coś poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podziałałem.

Zostawiłem trochę tej szpachli, żeby po pomalowaniu wyglądało jak spaw.

IMGP2462.JPG

 

IMGP2464.JPG

 

IMGP2467.JPG

A tutaj nie zostawiłem szpachli. Nie wiem, jak jest lepiej.

IMGP2466.JPG

Na tym zdjęciu, te spawy nie są tak bardzo widoczne:

t-62_model_1972_32_of_32.jpg

Myślicie, że lepiej zostawić dużo szpachli, czy mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepiej się nie przejmować tą szpachlą i dorobić normalnie spawy, takie jak na ostatnim zdjęciu. Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, to te uchwyty są wręcz idealną sposobnością aby zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum można znaleźć przeróżne sposoby, ale ja osobiście używam do tego celu Green Stuff. Można to najczęściej kupić w sklepach z grami bitewnymi jak Warhammer itp.

Tego typu spawy robi się bardzo łatwo i paczka kosztująca jakieś 30 złotych starczy na bardzo wiele. Warto się tym pobawić i poeksperymentować, na internecie można zobaczyć wiele świetnych dodatków do modeli wykonanych z tej masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować i sprawdzić jak to będzie wyglądało za pomocą podkładu. Mimo wszystko warto się zaopatrzyć w coś z czego będzie można wykonywać spawy bo przyda się to w starych Tamkach jak i nowszych Dragonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża jest już w całości posklejana. Czekam tylko na antenki Abera, mam nadzieję, że już niedługo będę je miał.

IMGP2485.JPG

 

IMGP2486.JPG

No ale było by zbyt pięknie, gdybym czegoś nie zepsuł. Zgubiłem jeden element, ten oznaczony w instrukcji jako C6

IMGP2515.JPG

Gdzieś mogę taki dokupić? Jeśli nie, to z czego będzie najlepiej dorobić?

 

Wziąłem się też za przyklejenie góry pancerza do wanny. Mam z tym mały (albo duży) problem. Przeglądałem galerie tego modelu innych użytkowników, i nie którzy z nich mieli ten tył jakoś inaczej posklejany, ta tylna płyta nachodziła na górę pancerza. Ja nie mogę zrobić inaczej, niż tak:

IMGP2499.JPG

Na tej fotce jest tak, jak u mnie:

images?q=tbn:ANd9GcQ3vtdICFTLPGDIZSSgu2oOrPDIHAqh5NQ0F0qkBI-ozsvl7jskZA

Jeżeli jednak tak skleję, to w zaznaczonym miejscu będzie szpara:

szpara.jpg

Ktoś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o element C6, to powinieneś mieć zamiennik w zestawie od RB Model z lufa. O ile kojarzę, to tam to jest metalowe. I chyba nawet masz to już przyklejone!

Niestety nie. RB dało element, który oznaczyłem czerwonym (w ogóle nie ma go w zestawie), a ja zgubiłem ten oznaczony niebieskim.

t-62aaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się to fachowo równoległobok reflektora podczerwieni (taki mądry to ja nie jestem ,przeczytałem w książce o T55 ) a służy do sprzężenia ruchu reflektora podczerwieni ( tego dużego) z ruchem działa (reflektor patrzy tam gdzie działo), możesz to dorobić samemu. Wymierz z drutu taki kawałek do końca przyklej podwójne ucho z blaszki (np.wytnij sobie z tej reszty co Ci została z lufy od DSzk) przed tym uchem przyklej kawałek foli spożywczej grubszej jak się przyklei to pozaginaj to w sześciokąt i utnij nadmiar, analogicznie dorób drugi element i gotowe jakbyś miał jakieś problemy to napisz na Pw. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.