Skocz do zawartości

F-15E Hasegawa 1:48


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tego to nie wiem, bo to może być inny kolor, ale w realu na zdjęciach te blachy dla mnie wyglądają jak ze stali nierdzewnej.

Przynajmniej wydaje mi się, że ja bym tego metalizera użył.

Sam zobacz jak to wygląda na tle innych:

 

alclad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo też wydaje mi się że to będzie ten stainless steel.

 

Pisałem o tym cieniowaniu różnymi kolorami, trochę się pobawiłem, ciekaw jestem jakie będą efekty zastosowania żółtego, brązowego i khaki. To jest moje pionierskie kombinowanie, może ktoś to przerabiał ale ja jeszcze nie. Sam nie wiem co wyjdzie. Spróbuję, najwyżej zamaluję wszystko mocniej i poprawię preshading tamiya smoke. Liczę na ożywiona dyskusję na temat mojej wariacji w malowaniu.

 

gvib4ztz0hnoaipk.jpeg

fowrkonnbwaf1llu.jpeg

muces8vo1iwp69qm.jpeg

wlvthwvfms6ksvze.jpeg

dmchu0svmncvuvqr.jpeg

e0rpf3dahth7wt1z.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi. Maluj teraz na większym rozcieńczeniu i mniejszym ciśnieniu, cieńszym strumieniem. Jak farba podeschnie, oceniasz w dobrym świetle czy jesteś zadowolony z efektu i zostawiasz, albo malujesz kolejną warstwę. Trzeba oprzeć się pokusie szybkiego zamalowania szerokim strumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie cieniowanie powinno wykonywać się rozjaśnionym (albo przyciemnionym, w zależności od potrzeb) kolorem bazowym.

W tym przypadku zieleń warto rozjaśnić kolorem żółtym i mocno rozcieńczonym kłaść na kamuflażu (na zielonych plamach). Jak wyjdzie za mocno, to można to stonować bazowym kolorem, mniej lub bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak gęsta farba.

Ja jak biorę się za cieniowanie, to robię nawet 1:5, albo i jeszcze rzadziej, byle nie przesadzić bo wtedy taka rzadka farba lubi się rozlewać.

Cieniować to możesz i standardowo rozcieńczoną mieszanką farb, ale przy takiej bardziej rozcieńczonej masz po prostu lepszą kontrolę nad procesem cieniowania.

Nie zamalujesz od razu koloru bazowego, tylko go stopniowo cieniujesz właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że będzie kupa śmiechu z moich pionierskich poczynań a tu jednak jestem mile zaskoczony. Jaką proporcję rozcieńczalnika do farby zrobić? 3:1 czy jeszcze bardziej?

Jeszcze jakbyś dał podkład z Gunze C8 to bym powiedział, że wychowany na relacjach kolegi KFS. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra jasną zielenią pomalowana. Jak wyschnie to odwracam orzełka na plecy i maluję drugą stronę.

 

WdHLufn.jpg

 

cWVIRwR.jpg

 

Z tych trzech podkładów najlepszy efekt daje mi brąz i żółty, choć khaki tez coś tam miesza w odcieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znacznie lepiej, choć panele najlepiej cieniować poczynając od środka, który powinien być najjaśniejszy, ciemniej powinno być przy brzegach panelu.

Jak na pierwszy raz moim zdaniem jest całkiem ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tym że panel to po prostu powierzchnia ograniczona liniami podziału, tak z grubsza.

Może to nie jest najlepszy przykład (tu autor chyba trochę przesadził z rozjaśnianiem), ale tak to mniej więcej może wyglądać:

 

22551656564_40b77836c4_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kolorem (alclad) pomalować silniki, osłony silników? Steel z alclad mi nie pasuje, muszę coś kupić tyko co.

 

Bardzo fajnisty w/g mnie jest Exhaust z Model Master Metalizer. Ja używam, potem delikatnie Alclad Burt Metal, potem zabezpieczam przeźroczystym Glossem z Alclada i resztę wypracowuję tym :

 

Tamiya%20Weathering%20Master%20D_zps6jxpjoug.jpg

 

na prawdę szczerze polecam ten zestaw . Można dozować pomarańczowy z niebieskim w/g smaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ciebie zrozumiałem. w środku panelu jasniejszy kolor a im bliżej lini podziały tym ciemniejsze podklady dawać?

 

Tak dokładnie tak. Tu Solo ma rację. Rozjaśniamy od środka, ale bardzo, bardzo delikatnie rozjaśniaj kolor i radzę : używaj do tego jasnoszarego, nigdy białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuję moje szaleńcze tempo spód pomalowany pierwszym kolorem. Tu panele rozjaśniałemod środka żółtym, dalej brąz no i czarne linie podziału. Jak wszystko wyschnie to jeszcze trzeba będzie zweryfikować i nanieść poprawki.

 

pEJo3ba.jpg

wK3SAs7.jpg

KjQ5W1l.jpg

OhcDVSX.jpg

 

Troszkę będzie trzeba poprawić przy wlocie powietrza bo jak widać troszke za bardzo przykryłem preshading, zobaczymy jak wyschnie jak będzie wyglądac.

 

Dziś przyszła świeża porcja farb tamiya, gunze i stainles steel od alclad. Zwłaszcza ten ostatni kolor mnie cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę aby pod ten stainless steel dać jeszcze surfacera aby troszkę złagodzić kolory. Surfacera czarnego bo chyba taki lepiej dać pod farby alclad. Oczywiście taka delikatna mgiełka czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko. Które przejście między kolorami jest lepsze. Po prawej czy po lewej/na środku? Na środku nie jest jeszcze wykończone więc kolory nie do końca nachodzą na siebie. Chodzi mi tylko o ostrość przejścia między kolorami.

 

xvTs70n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: super wygląda ten kamuflaż!

Po drugie: po prawej, to po lewej wygląda jakbyś troszkę tego nie domalował. No i po prawej ma płynniejsze przejścia, choć chyba nie uniknąłeś trochę odkurzu tuż przy krawędzi natarcia.

Ale wygląda to naprawdę ładnie.

 

Pamiętaj także aby gondole silników pokryć błyszczącym, czarnym podkładem pod metalizery.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.