Skocz do zawartości

F-15E Hasegawa 1:48


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Okrągłe powierzchnie szlifuj gąbkami ściernymi, na przykład 3M.

 

Co do kółek to są ładne, ale te rysy ołówkiem wyglądają źle - po prostu jak porysowane ołówkiem.

To powinny być drobne ryski, odpryski na krawędziach.

Ja robię to zatemperowanym ołówkiem, lekko dotykając czubkiem miejsca gdzie mają być odpryski. To są lekkie muśnięcia, dotknięcia, nigdy długie kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Jestem w trakcie malowania aim'ow 7 i 9 oraz bomb mk.20. Instrukcja podaje do wybranego malowania modelu farbe h302 do wszystkiego. Moim zdaniem to troche mdłe bedzie. Chcialbym dac chociaz aimy biale a fuel tank i mk.20 zrobie tym h302. Poza tym wszystko bedzie z nie ieskimi paskami czyli jak dobrze sie orientuje to uzbrojenie cwiczebne.

 

No i mam problem ze szlifowaniem zbiornikow i bomb. Widac ciagle łączenia, albo za słabo wyszlifuje i widać nadmiar albo za mocno i łączenie jest wklęsłe. Widać to dopiero jak psikne surfacerem. Wiec za kazdym razem musze czekac az wyschnie aby moc dalej szlifowac. To wszystko trwa wieki. Jakas wskazowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZZ tego co pamiętam to chyba współczesne wersje AIM-7 i AIM-9 mają korpusy pomalowane na biało, a H302 to zielony kolor.

O ile bombu Mk.20 są malowane na biało oraz na zielono, tak rakiety AA chyba nigdy nie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Preshading zrobiony. Do tego częściowo zrobione rakiety AIM-7 i AIM-9. Na rakietach brakuje kalek i delikatnego washa.

 

wxG5ki.jpg

 

Co do preshadingu to nie będzie on jakoś mocno widoczny po pomalowaniu kolorami bazowymi. eF będzie w ciemnych kolorach więc tak na prawdę licze tylko na główne linie podziału. Nię bdę cieniował w żaden sposób poszczególnych paneli. Ze zdjęć w większości widać że F-15 w tej wersji malowania nie jest jakość mocno styrany tak więc ogranicze się do zapuszczenia linii podziału. Ewentualnie jeśli znajdziecie jakieś zdjęcia z większym brudzeniem to wrzućcie w wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za malowanie dysz silnikowych. Teraz pytanie takie. Jak osiągnąć efekt białych dysz z przepalanymi czarnymi smugami. Chodzi mi o wnętrze tych dysz. Jakie farby krok po kroku? Jaka technika modelarska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomalowalem na bialo cale wnetrze. Do tego dalem steel alclad. Malowalem nim z wiekszej odleglosci, tak aby w zasadzie przelecial przez dysze i minimalnie "zlamal" ta czystą biel. Teraz wlasnie sie zastanawiam czego uzyc. Mam washe, suchy pigment czarny i burnt iron oxide i tym bede probowal. Ewentualnie cos bialym pigmentem poprawie jesli czarnego za duzo wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że co silnik to i odcienie nieco inne, ale generalnie wewnątrz tych dyszy odcień nie jest taki całkiem biały, tylko lekko wpadający w kremowy, więc ja bym chyba takim kolorem je pokrył, może nawet bym pocieniował biel takim kremowym.

Te czarne smugi to raczej nie wash. Kiedyś próbowałem i on mi się pięknie rozlewał po całej dyszy, o robieniu smug nie było mowy.

Zdecydowanie lepiej byłoby kłaść tam drobinki dość gęstej, czarnej olejnej farby i je rozsmarowywać, wtedy smugi powinny wyjść.

Swego czasu KRL zachwalał metodę czarnego podkładu, na to biel/kremowy i delikatne szlifowanie zużytym papierem ściernym, tak aby odsłonić czarny kolor.

 

20080810114819_f-15e_eagle_engine.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podklad mam czarny wiec moze to jest mysl z tym przecieraniem bialej farby.

 

Jak by tak samym panellinerem zapuscic co nieco w srodku? Do tego przetrzec białą farbę? Olejnych farb nie mam niestety.

 

Czarny suchy pigment? Co sądzicie żeby go troche tam poprzecierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że te smugi muszą być bardzo wąskie, bo inaczej efekt nie będzie zbyt dobry.

Panelliner jest rzadki, próbowałem nic robić coś takiego i pięknie mi wsiąkał w matowy podkład i rozchodził się po całej powierzchni.

Nie wiem, może na błyszczącej jest łatwiej, ale nie sądzę - rzadka farba jest trudna do kontrolowania jak dla mnie.

Dlatego proponowałem gęstszą farbę olejną.

Pigment to też jakiś pomysł ale chyba trzeba by go kłaść cienkim pędzelkiem na wilgotnej powierzchni, żeby powstały dość ciemne i cienkie smugi.

U nasady tej dyszy, tam gdzie czarnego jest więcej, możesz po prostu aerografem nieco pocieniować matową czernią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi wyszła dysza stosując tylko cienie tamiya i trochę suchego pigmentu. Myślę aby jeszcze białego dodać na kilku "panelach" w środku. I trochę czarnego używając farb olejnych. Czy zostawić to jak jest?

 

uyxmrpap2f9qneja.jpeg

 

Niestety zdjęcie nie jest idealne ale robione tylko telefonem, z 15 minut ustawiałem się do tej dyszy aby zrobić to jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche czarnego mogl bys dodac ale zeby nie przesadzic... Zasada jest taka ze jak silnik pracuje glownie bez dopalacza dysza jest bardziej okopcona niz jak na dopalaczu... Bynajmniej taka to wyglada na MiGu-29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że w tych dyszach ciemne smugi powinny być ciemne i wąskie.

U Ciebie są takie szarawe, wygląda to jak cieniowanie, a tego nie powinno być.

Dlatego od początku sugerowałem użycie odrobiny czarnej farby olejnej roztartej w postaci takich wąskich i ciemnych smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam czarnej farby olejnej aby troszkę pogłebić czerń zwłaszcza bardziej w środku dyszy, im blizej wylotu będzie jaśniej i więcej białego.

 

tak naprawdę to trochę się bawiłem tymi pigmentami i tuszami tamki zeby zobaczyć jak to będzie wyglądać. Jutro dalej popracuję nad tym. Dam ten czarny w środku bardziej i biały na "panele".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.