Skocz do zawartości

F-15E Hasegawa 1:48


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak po lewej jest jeszcze niedomalowane. Ale postanowiłem się poradzić które przejścia sa lepsze. Po prawej przy krawędzi natarcia troszkę do poprawki jeszcze będzie. Po lewej do poprawki aby wyszło tak jak z prawej.

 

W skrócie. Bedę malował przejścia "z ręki" bo mi lepiej robota idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i nawet lepiej mi się maluje z ręki niż z tym blu tackiem :/ tylko szkoda że nie mam dyszy 0,2 przejścia byłyby jeszcze precyzyjniejsze a tak musze się pilnowac aby za daleko nie trzymac dyszy od modelu. Maluję trzymając dyszę około 1-1,5cm od powierzchni, wtedy wychodzi cienka linia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz pewniej trzymam aero w ręku, ostatnio trochę siędzę nad tym modelem. ty jak ciągle coś robisz to i w reku ci lepiej leży aerograf więc powienieneś spróbować. Kiedyś malowałem Hawker typhoon 1:72 z ręki, malutki samolocik a przejścia wyszły dyszą 0,3 całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś przykład cieniowania, żebym miał sie do czegoś odnieść. Nie cieniowałem po malowaniu więc nie chcę czehoś skopać na tym etapie.

 

Linie podzialu to mozna tamiya smoke. Panele to roznymi odcieniami koloru bazowego na zasadzie srodek panelu jasniejszy, krawedzie ciemniejsze?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno znaleźć dobry przykład kiedy jest potrzebny.

Tutaj masz coś zbliżonego do twojego kamo. Gdybym ja to robił, to starałbym się mniej więcej tak właśnie rozjaśniać panele, tylko na pewno nieco mocniej, bardziej kontrastowo.

 

20141210_151545-720x404.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię malując takie delikatne esy-floresy, tak długo aż powierzchnia się zróżnicuje jak na zdjęciu.

Tylko trzeba robić to tak, żeby nie wyszła jednolita powierzchnia, bo to wtedy nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że to takie esy floresy, tak w sumie malowałem i w kilku miejscach to widać, choć nie na zdjęciu bo prawie wszystko się błyszczy. Musze to bardziej uwydatnić. Bedę wiedział jak do tego się zabrać, tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra pomalowana. Nie jestem do końca zadowolony bo pod ciemnymi kolorami preshading nie jest mocno widoczny. Zamierzam to poprawić stosując tamiya smoke. Muszę wydobyć trochę cieni na liniach i w zakamarkach i pocieniować panele. Mam zamiar zrobić to właśnie wspomnianym smoke. Kolejna lekcja przede mną. Na cieniowanie kolorami bazowymi nie mam pomysłu, może po prostu po zastosowaniu smoke będzie dobrze.

 

nTnNZul.jpg

FguXZsB.jpg

2nfMuHg.jpg

CJVWghK.jpg

 

Co do pierwszego koloru, jasnej zieleni to muszę jeszcze troszke marmurkowej struktury dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz nieźle to wygląda, choć mocniejszy marmurek i rozjaśnienia paneli byłyby wskazane, bo pod ewentualnym brudzeniem ten kontrast będzie zniwelowany częściowo.

Cieniowanie smokiem powinno dać dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuszek pocieniowany smoke. Strasznie to ustrojstwo się błyszczy dlatego z robieniem zdjeć były problemy. Kolory i intensywność cieniowania może być miejscami nieco przekłamana, czytaj: zbyt mocna. Wina niestety mojego sprzętu fotograficznego i oświetlenia oraz koniecznością poprawy zdjęć w programie graficznym.

 

JeAKHbi.jpg

4QDcM15.jpg

a14jJDl.jpg

Dj7ljnY.jpg

4P7NHMW.jpg

XWTf5LN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej dodać niż odjąć. Tak więc na następnej sesji dodam jeszcze smoke. Nad samym smoke mam większą kontrolę bo to jednak transparentna farba.

 

Wydaje mi sie że na skrzydłach, na tych główniejszych, większych liniach można jeszcze pociemnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.