Skocz do zawartości

F-15E Hasegawa 1:48


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Te wloty powietrza to dobrze myśle dać całkowicie w poziomie?

Wójek google odpowiedz Ci da

 

f-15e_24_of_39.jpg

 

Chcę zrobić coś w tym stylu czyli otwarta kabina pilotów więc zrobię wloty w poziomie tak jak daje Hase. Co prawda fajnie wygląda opcja z jednym w poziomie i drugi pochylony w dół ale chyba nie dałbym rady tego ogarnąć.

 

Tymczasem kokpit na razie wygląda tak

2hZXQtzFKTnl6pQQeee8oCjDpXbrkiULsCnKRhtlSaQ=w1382-h781-no

Vkee_YvFMfz5nXb-Q0hh3B-ydrNog9g-WB06DdsBYjI=w1382-h781-no

 

Oraz wnęka podwozia, pusta co prawda, ale mam trochę blaszek od Edka i dołożę je jak już skleję dzióbek.

mMfzkX_DyQUV_Rfk2QyWEdc9pRp1bRRZ_9pNFUxkrQo=w1382-h781-no

 

Teraz pytanie. Kleić już ten dziób czy o czymś może zapomniałem? Mam zamiar użyć limone cement thin, aby sam wniknął w szczelinę i skleił dwie połówki oraz wnękę podwozia z dzióbkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Opcja jeden wlot wychylony drugi nie odpada. One zmieniaja geometrie razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umieszczam model na palcu w miejscu gdzie są golenie podwozia głównego i patrze czy leci na ogon czy na dziób. Jak na ogon to dociążam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zamontować golenie na sucho i zobaczyć czy model opiera się na przedniej goleni czy leci na ogon. Oczywiście jeżeli golenia są dobrze spasowane i siedzą ciasno bez użycia kleju.

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Armata Bofors - Ftf 1/72 - ukonczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w instrukcji nie ma nic w temacie ewentualnego obciążenia "nosa"?

Wycinaj sklejaj chętnie podglądam tym bardziej że mam wtedy powód by oderwać się od walki z Sufą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na szybko. Posklejałem model na taśmy, podstawiłem pędzel pod model w miejscu goleni. Model leci na dziób, jednak wystarczy przesunąć pędzel 5mm do przodu i model leci na ogon. Mały margines błędu więc trzeba będzie go nafaszerować ołowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym zaufał instrukcji to mój A-10 by na ogonie cały czas siedział. Włożyłem w niego chyba 2g więcej niż pisali i dzięki temu stoi prawidłowo.

 

Aktualnie bawię się z wlotami powietrza, szpachlowania dużo bo zrobili środek z kilku elementów. Wszystkie łączenia trzeba szpachlować. Miejsca nie dużo na manewry z gąbeczką ścierną więc schodzi się z tym. Wieczorem może uda się skończyć te wloty, o ile jakiś spontan ze znajomymi nie pochłonie mnie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Edka mam, przednia komora będzie jako tako zwaloryzowana. Szukałem do komór tylnych i nie mogłem nic znaleźć, aż w końcu zostałem uświadomiony, że klapy są pozamykane i niczego nie będzie widać. Tak więc luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca nad wlotami częściowo zakończona, środek wyszpachlowany, przetarty. Szpachli poszło dużo bo każdy element to miejsce do szpachlowania. Wolałem na powierzchni modelu jak najlepiej spasować elementy a więcej szpachli użyć w środku gdzie i tak jakoś strasznie nie będzie tego widać. Pozostaje mi spasować dwie połówki, znów łączenia szpachlować i malować.

 

8u8knwOaVDxF_dKzNywruTzPyzNaAWRNdosroTLBb6A=w1382-h781-no

 

Skleiłem już dzióbek, dołożyłem kilka gram ołowiu dla pewności.

 

Gdzie mogę kupić takie plastikowe zaciski? Sklep budowlany, papierniczy? Tesco albo Kaufland może? Do castoramy albo Leroy mam 70km a przydałoby się mieć to jak będę sklejał dwie połówki kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będę musiał jeszcze szpachlować w środku wlotów ale okazało się że połączenie zakrył ten pochyły element w środku. Na zewnątrz będzie trochę szpachlowania i docierania bo niestety, ale ten fragment modelu nie jest idealnie spasowany. Wkrótce ciąg dalszy relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kolory muszą być. Przeglądałem kilka zdjęć i tak było, tam gdzie na zewnątrz kamo zielone to i w środku też zieleń, tam gdzie grafit to i wlot grafitowy. Instrukcja też tak podaje. Nie wiem czy chodziło ci o dwa odcienie zielonego? Czy generalnie dwa różne kolory wlotów? Jeśli to pierwsze to po prostu wina światła, kolor zielony jest taki sam na pewno.

 

Na szybko coś tam wyszukałem i widać że wloty są w dwóch różnych kolorach. Co prawda innych odcieniach ale zamysł ten sam. Przypuszczam że tak samo ma być w moim modelu.

 

McDonnell_Douglas_F-15E_Prototype_060905-F-1234S-025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam.cie ze jest to grafit, nawet bardzo ciemny ale rozjasnialem zdjecie zeby detal byl widoczny, nie moglem doswietlic odpowiednio lampą. Kwestia zielonkawego koloru to moze byc sprawa indywidualnego ustawienia monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.