Skocz do zawartości

F-15E Hasegawa 1:48


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Dziś takie cudeńko do mnie dotarło tak więc nie wypada aby dziś odpuścić sobie pracę nad F-15.

 

QeD0T2YsTJI2jPXK9y7xJMOdds_Sy0cp7FE2IuVFlQM=w1155-h653-no

 

Do tej pory malowałem "chińczykiem" za 50zł, zużyłem dwa, trzeci jeszcze działa. Zobaczymy jaka będzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej lakierować, sorki ale to takie zawodowe wypaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szlifuję gąbkami ściernymi 3M, nie tylko niedostępne powierzchnie, ale wszystko.

W ogóle tylko nimi (i pilnikami) szlifuję modele, papieru ściernego nie używam zupełnie.

Docinam mały kawałek, wręcz skrawek, takiej gąbki, chwytam ją pęsetą i docieram w wygodny sposób.

Gąbeczki do kupienia w Exito, są też podobne Tamki, ale ich nie używałem no i są dużo droższe.

 

http://exito.sklep.pl/pl/p/3M-Srodek-scierny-na-piance-Fine/8766

 

328747b61dd25be8f01db91405ae998d.jpg

Używam głównie Fine, Superfine i Ultrafine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wloty zostawię zestawowe. Tak w ogóle to widziałem wloty w rożnym położeniu, raz bardziej wychylone w dół albo całkowicie w poziomie. Od czego to zależy? Mój model ma przedstawiać samolot stojący na lotnisku, z otwartą jeszcze szybą. Przypuszczam, ze wloty mają być w poziomie, choć mogę sie mylić.

 

Solo mówisz, że wnęki podwozia tył i przód są zamknięte gdy samolot stoi na lotnisku?Jesli tak to rzeczywiście szkoda szukać żywic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to kiedy stoi, to klapy ma w takiej pozycji - czyli prawie nic nie widać, poza najbliższą okolicą goleni.

 

LN_AF_91_0329_F_15E_Strike_Eagle_Approach_Red_Flag_10_2.jpg

 

Z tego co wiem, te klapy na ziemi mogą naturalnie być otwarte, ale normalnie tak nie jest.

Zerknij do instrukcji F-15E Revella, tam np. w pozycji 42 widać wyraźnie, że wszystkie klapy są pozamykane, a tylko ta jedna, osłaniająca okolicę goleni jest otwarta.

 

http://www.mojehobby.pl/products/F-15E-STRIKE-EAGLE-Bombs.html

 

Tu także dobrze widać, że tylko po jednej małej klapce otwartej ma ten samolot stojąc na ziemi:

 

f-15e_28_of_39.jpg

 

Dodam, że gdy przymierzałem się do zakupu F-15E to też latałem i szukałem takich wnęk podwozia, aż mnie Karambolis8 naprostował, tłumacząc że nie ma i nie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wloty powietrza to dobrze myśle dać całkowicie w poziomie?

Wójek google odpowiedz Ci da

f-15e_86-188_18_of_18.jpg

f-15team.jpg

f-15e_10_of_39.jpg

f-15e_24_of_39.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dopiero geometria się zmienia po włączeniu silników i przy danej prędkości (opuszczeniu klap?) bo jak przeglądałem nie znalazłem zdjęcia stojącego F-15 ze zmienioną geometrią wlotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-15E_equipped_with_LANTIRN_pods.jpg

0020b.jpg

 

Sprawa jasna (na ostatnim zdjęciu widac ze samolot ma juz włączone silniki, ale to nie ma znakiem tego wpływu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.