Skocz do zawartości

F-15E Hasegawa 1:48


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę nie ma co przesadzać z tym myciem.

Jeśli model nie jest jakoś zaciapany w trakcie klejenia, to wystarczy obmycie go w ciepłej wodzie ewentualnie z odrobiną mydła czy płynu do naczyń.

Nie zdarzyło mi się żeby surfacer odszedł potem od plastiku.

Zresztą jeśli nie umyłem modelu, to też takiego wypadku chyba nie miałem.

Co do stateczników, to sprawdź jak pasują do miejsc gdzie je przykleisz. Jeśli idealnie, to możesz przykleić je po malowaniu, jeśli jednak nie, to chyba lepiej najpierw je przykleić i zaszpachlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łatwiej się pozbyć pyłu po szlifierskiego odmu:bip:ąc dokładnie model. Jeżeli używasz aerografu oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany budową półek i schowków przez Przemka Przybulewskiego zacząłem robić coś na własny użytek. Wykorzystuję materiały które gdzieś tam się kurzą w garażu. Jakaś płyta meblowa, sklejka i listewki, choć kilka z nich dokupiłem. Na razie zrobiłem coś takiego.

 

BvPXnJJmpRBsyV8cb1Y9weieqJpqluuChB13LULFUCymAymt75jLtQi6kXCeVSEpe0AFNRnHQ35HvLhFaZiM9EiZPsIKrXsE1OBAyFDQX2ylNbbCniBKbJG282K1aNyVUYtD8SH1MLp5qQMqOIKG0lxY6AQrno4ySBnmpknHMeSSekPoQwljLfrpXRkhQJiPbfzoOa0yKZ0U5oRNiWGmhywuaAHY03es-jR_lSM9NXGgQnbWob3P240-pte_WnWnFOLYbDOM5Xb1zqTFi9xpVwX_oWWRSx_mG_RQT-Z4hgjkILxdYO_qkkyBzXB8_nYkl00nKFKBsRDkF63wwk-jBWI55UKV8VDz5OQgWOED8b2wbl8OVULIBMfx8cI2As56v_PVHvlvx7fsoAfivWDXWab_5o4MQ2uxCV-gEe-k1_FrCrLejqNvxjIOYfRL5wqlICtBrDc-jP6dJWEQbCcO2xYFp92KNkPQNB2Od-1m4Sw6JnXgCEYAksGnOETv96QvugI-1cSeAVLyxlKDflJ7Qug=w1382-h781-no

 

Oczywiście moje wykonanie nie jest tak staranne i profesjonalne jak u Przemka ale jestem zadowolony z mojej pracy. Farby i inna chemia modelarska się zmieszczą. Będzie jeszcze drugi moduł, czytaj prawa strona. Ponieważ zabrakło mi zacisków postanowiłem zasiąść do F-15 i okleić od środka owiewkę.

 

67bSayZNUQT6ZjsZCyAYmHiyqjJYa2ueWcT0P2YJZJi9y10ORpzPyENW308w-eJKT67XlQc25d-jRUvHcI7zE5YLSstCYYlQuLW2TB_bVBytJ4ivcMz8St7JPH1AjHGVVac4DGkb3r_NUaJDDtC74Hyp88_L21wzX4XKWnLb2eJj-tJGg8Kbze7QRwBIL8f_c6wrJbYykCky0u0qrCse6X95mk1eND6LcWGYDQcx1rxHS8unzEBSAP6MXr4GPA65wlyahtGnPZmFGERoxN4SXbmJTy-VAuGrnsG_6776VbqR9KzBnQifq4eNm0vnSe6kujz26vo11I0nig600cXYF89TARaV7pDuojsZTNYPMg95GF1WXc7lx1h-bGWCreXQL2Ey9tjCpfkydfIzXy5BT6U2T7CZidcc-U3f4oeNL5v0sSFwZdxFLLOhuogNMLAKYjbWXVYbgDO1XYEZ56a3Gq1h0A5PwKhbjlMHHW65v-EKhwNUFO0uBljxp7XfG-l8K2RU1HQyW-AVkN5kU_rJEpE=w1382-h781-no

HdVNlJqnwBdXXbLvux0D0hfMfQkzlPJWT2nq6z1v9MQEvs4UJC8T60O1Op7jRmecgwuIqgFShvQgp2TRbAdmqUxr3AfjvoPgOhR5VUSMruX4t1MVjGy5V6MwJyl6gAU_ZCuMD92Y4j-GA3XlkXCeTqSnTGHvwdGsm3bXq_IK4d-y5__TMkrAw0gZZ71Dk6gRUwp_X8S8qhz7wyxbLEmkjOp-iCVa7yqplTcTItKQfCJU9-omLYyWatk8feFu5wn1h6-ZOE6W4D3VrK079c8pjDJSnHMV3Quo9Dwe2g5d5NMgXuwAe5qfB6EvtmpqceEUmC32bpdN3D0qhQIuTB_8our2d0Zcn_FtMXD_Kt9p9ex67L1DklQLjEnBxBz9peHxhLeGyEgLxQ_3yAkTW-lVD3NJQDF6ifklDcrxiO9zxDxd5DrvTEbVHvjE-gEiAKPnaGuQQ5ZcHVoF3Em63N-aiw_9aeT2xvwpUKoUZGAz8-08F_g6G0u-_hoHyc0JGs2u0ms7pA89Wtx8_zqmnYzKpAM=w1382-h781-no

 

Przede mną jeszcze oklejenie wierzchu i doklejenie wszystkich blaszek, jest ich sporo jak na małą owiewkę.

 

Pytanko na koniec. Czy owiewkę pryskać surfacerem od środka? Pytam ponieważ surfacer jest jasny i z racji pewnej grubości "szkła" będzie delikatnie widoczny pod pewnym kątem, nawet jeśli wierzch będzie pokryty farbą. Jeśli pomalował bym od razu czarnym kolorem to nie byłoby widać jasnego podkładu podkładu. Przypominam, że model będzie w ciemnych kolorach więc owiewka będzie także miła ciemne barwy na zewnątrz. Jeśli nie pogubiliście się w tym wszystkich to cieszę się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na imageshack. Mam nadzieję że w końcu problem ze zdjęciami się skończy.

 

Przedstawiam zamaskowaną owiewkę i hamulec aerodynamiczny z doklejonymi detalami. Przygotowane do malowania podkładem.

 

JNFqRC.jpg

YlTE2W.jpg

 

Proszę o informację czy wszystko się wyświetla tak jak należy. Jutro kupuję surfacera i zabieram się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę podłubałem. Pomalowane podkładem, czarnym tak jak chciałem.

 

8xgGd7.jpg

 

Postanowiłem także troszkę się pobawić w waloryzację "wnęki" hamulca aerodynamicznego.

 

Powinno być tak

F-15_SpeedBrake-08.jpg

 

Wyszło tak:

qxEd1f.jpg

 

Zawsze to coś lepszego niż pusta przestrzeń bez żadnych rurek i dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, siłownik hamulca aero, podobnie jak w F/A-18, musi mieć blokadę (ta czerwona obejma na zdjęciu), żeby pod własnym ciężarem nie zamykał się.

Jeśli chcesz zrobić otwarty hamulec, to w takiej sytuacji musisz tez pomyśleć o takiej czerwonej blokadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę nad tym myślał. Na razie robię tą wnękę i sam hamulec. Siłownik będzie na końcu robiony, do jego montażu jest jeszcze sporo czasu, ale dzięki za informację bo bym nie wiedział.

 

Jaki kształt ma ta blokada? czy to jest coś o przekroju ceownika nakładane na siłownik?

 

Druga sprawa. Jaki kolor ma wnętrze hamulca biorąc pod uwagę, że będzie to malowanie European? Białe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był bym sobą jak bym czegoś nie spaskudził. No chyba, że ja na to nie miałem wpływu. Kupiłem podkład czarny w sprayu Vallejo. Pomalowałem zamaskowaną owiewkę. Po pierwsze, podkład pokurczył się dziwnie. Zrobiła się skórka od pomarańczy. Niby żaden problem, może źle nałożyłem, może powierzchnia była źle odtłuszczona (wątpię w to). Biorę Wamod i zmywam. Okazuje się że podkład wżarł się w owiewkę i nie da rady tego zmyć. To wygląda tak jak klej np. contacta rozpuszcza plastik. Czy podkład powinien rozpuszczać plastik? nie sądzę. chyab że się mylę ale mr. surfacery tak nie reagują. Nie wiem co było nie tak. Nie wiem czy odratuję owiewkę. Może uda się to jakoś papierami poprzycierać i wypolerować. Jak nie to będę musiał szukać owiewki do F-15. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.