Skocz do zawartości

T-34/85 1/35 Academy


paweltomasik1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie spowodowanej walką z kalkami . Ale to za chwilę.

 

Producent powinien poprawić fakturę odlewu na podstawie prac takich jak Twoja. Kibicuję bo warsztat pozytywny. Pzdr.

Dzięki, ale jeszcze daleko mojej fakturze do doskonałości.

 

Kadłub pomalowany, lekko cieniowany (mój pierwszy raz), koła pomalowane i czeka wszystko na wasza.

Kalki.... grubości skóry słonia, nie chciały się przykleić nie wspominając o ułożeniu się. Używałem Micro Set i Sol i.... nic. Sidolux zaczął odchodzić z wieży a kalki dalej nie przyklejone. Po kilku próbach postanowiłem, że kalki walnę na masking tape Tamiya i wytnę szablonik do malowania. Pomysł dobry ale wykonanie.... wygląda jakby Wania po trzech litrach bimbru malował . Na dzień dzisiejszy szukam kalek. Zdjęcia:

 

20150630_161640.jpg

 

20150630_161703.jpg

 

20150630_161723.jpg

 

20150628_201511.jpg

 

20150628_201527.jpg

 

Następny krok to kupić kalki, zrobić wash i ta dalej. Sorki za jakość trzeciego zdjęcia.

 

Pozdrowienia ze słonecznej (wreszcie) Anglii,

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery wyszły jakby były ręcznie malowane, jak dla mnie to ma nawet swój urok. W sumie oznakowania Rosjanie często malowali od ręki, albo i wcale .

Cieniowanie mi się podoba, ale wydaje mnie się, że zagłębienia na zbiornikach powinny być raczej ciemniejsze, nie jaśniejsze, chyba, że to dopiero początkowy etap prac i coś dalej będziesz działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieża wyszła OK, jak ją lekko szlifniesz papierem 1500 będzie cacunio. Malowanie trochę za ciemne wyszło moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie odróżniam jakoś specjalnie T-34/85 ale ten, o numerze 1113 ma zupełnie inaczej wyglądającą wieże. Znawcy tematu znajdą pewnie jeszcze wiele innych niepasujących elementów, więc ja bym radził zostawić te namalowane numery, tym bardziej że całkiem fajnie wyglądają. Można je też zawsze jakoś wygładzić delikatnie pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to "walnij" 1213. Jak widzę, kalkomania od ToRo zawiera ten numer, a złożona wersja czołgu odpowiada "1213" na zdjęciach. Jest tylko mały problem. Po pierwsze, na lufie "1213" był namalowany szereg liter tworzacych słowo i nie ma pewności, jakie. Wg mnie "RODACY", ale były też jakieś inne interpretacje. Czy napis ten był po obu stronach, nie wiadomo. Po drugie, na osłonach działa widać u góry rąbek jakiegoś oznaczenia dla lotnictwa i nie da się ustalić, co za kształt to był - może trójkąt, może co innego, może w postaci pasa, a może pełnej figury.

http://img.photobucket.com/albums/v19/bigmodel/1213a.jpg

http://bj85.users.photofile.ru/photo/bj85/150673414/xlarge/168561231.jpg

Te dwa zdjęcia to chyba wszystkie, jakie są dostępne, więc więcej o oznaczeniu i innych szczegółach pojazdu można sobie tylko domyślać. Ale w końcu każdy prawie egzemplarz stwarza podobne trudności. Np. wyobraźni trzeba też w przypadku ciekawego wozu nr 1232, z bocznymi oznaczeniami naniesionymi na starych, w dodatku trudno raczej w tym przypadku liczyć na jakiekolwiek kalkomanie.

http://bj85.users.photofile.ru/photo/bj85/150673414/xlarge/174839412.jpg

http://bj85.users.photofile.ru/photo/bj85/150673414/xlarge/174839413.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.