Skocz do zawartości

Boeing 747-8 1:144 Revell + oświetlenie


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczynam bardziej zaawansowany projekt. Na początku wspomniany Boeing wraz z oświetleniem a drugi model również duży będzie oraz również samolot pasażerski ;)

 

Chwilowo tylko jedna fotka dla uzmysłowienia wielkości modelu (52,5cm długości i 47,6cm rozpiętości). Dzisiaj rozpocząłem więc aktualizacja oraz kolejne fotki będą po zmontowaniu układu oświetlenia. Może w tym miesiącu się wyrobię ;)

 

0932608e377bd4abgen.jpg

 

PS.

Jeśli ktoś z Trójmiasta znający się na elektronice to bardzo proszę o kontakt w celu małej pomocy przy montowaniu układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę :-) Będę robił podobny projekt ale Boeing transportowy w wersji 8F. Twoje świetlenie będzie "mrugające"?

Mi kolega z forum Modelarzy RC pomógł bardzo w tym zakresie. Będę instalował mrugające beacony, strobo na końcówki skrzydeł i na ogon. W razie pytań służę pomocą. I przede wszystkim trzymam kciuki za powodzenie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadłeś mi z niebios więcej info na priv

 

Razem będzie zamontowanych 17 diod na dwóch przełącznikach:

- standard (10 diod w tym dwie czerwone mrugające)

- podczas lądowania w nocy (7 diod)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat co do umiejscowienia przełączników. 3 możliwości:

a) przełączniki pod lekkim skosem z boku podstawki,

b) przełączniki na górze podstawki (dalszy przełącznik) ale wysokość taka jak pierwszy,

c) pod białą podstawką będzie jeszcze pudełko kartonowe po galaretkach w którym będzie bateria oraz na górze tego pudełka dwa przełączniki pionowo (pierwszy przełącznik pokazuje wysokość a drugi umiejscowienie)

 

Oczywiście pudełko będzie pomalowane, prawdopodobnie na czarno.

 

11651248_10204247047366630_865667828_n_zpsdrdg4ljj.jpg

11653285_10204247047326629_1074645414_n_zps2jbxds5y.jpg

11651202_10204247069647187_170659764_n_zpsfzoc18xe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja ze względu na brak czasu, brak weny oraz wiele zniechęceń dlatego tak to się przeciągnęło. Mianowicie przełączniki będą w wymiarach "micro". Podsunięto również pomysł by silniczki wibracji w telefonie wykorzystać w silnikach Boeing'a. Wiele porażek nastąpiło, za każdym razem coś szło nie tak jak powinno. Rezygnacji z tego pomysłu również było kilka ale udało się! Najprostszy sposób zamontowania okazał się skuteczny a oto efekty pierwszego silnika:

 

 

Teraz zaczęło się nakręcanie na dodanie efektu dźwiękowego i/lub potencjometru by regulować prędkość obrotów czterech silników. Co z tego wyniknie? Okaże się niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt silniczkow rewelacyjny. Tam wibracji nie ma?

 

Przelacznik zdecydowanie w wersji mikro, np. takiej:

 

P3052126.JPG (to pudelko po bateryjkach AAA), ten przelacznik ma ok. 5x5mm i dwa pstryczki zamykajace dwa obwody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia przełączników wstawię później wraz ze zrobionymi wszystkimi silnikami. Łącznie będzie 4 lub 6 przełączników: 2 od oświetlenia oraz dwa (jeśli silniki podzielę na wewnętrzne/zewnętrzne) lub 4 (jeśli każdy silnik będzie miał osobny włącznik).

 

Co do pytania kolegi kret69: wibracji nie ma ponieważ ciężarek który je powodował został odłączony.

 

milczacy aż tak nie bawmy się w drobiazgi

 

PS.

końcowa scena mnie załamała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik już poskładany "na sucho". Pozostały jeszcze trzy. Również załączam zdjęcie mikro przełącznika jak wcześniej obiecałem. Pozostało pomalowanie silników, przykleić na stałe i zabrać się za oświetlenie. Mam małą zagwozdkę czy robić odczepiane skrzydła w razie transportowania modelu. Jeśli tak to nie wiem w jaki sposób to zrobić. :(

 

Slash tak, to jest oryginalna z pudełka podstawka. Mnie się podoba więc pozostanie.

 

11737021_10204348328018583_83020645_n_zpsicxqbsxb.jpg

11737097_10204348327898580_13707018_n_zpsdebybe7a.jpg

 

PS.

Przepraszam za jakość ale byłem pewny, że jest lepsza (przynajmniej tak wydawało się na kalkulatorze).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykuję i malowanie silników wzorowane będzie tym zdjęciem:

 

20120531122-Lufthansa-Boeing-747-8-Engine1.jpg

 

I mam dylemat przy podłączaniu silników do Boeing 747-8. Mianowicie chodzi o fakt którą opcję wybrać przy włączaniu silników:

1) jeden przełącznik - wszystkie silniki włączane od razu;

2) dwa przełączniki - pierwszy przełącznik włącza zewnętrzne silniki, a drugi wewnętrzne;

3) cztery przełączniki - każdy przełącznik do osobnego silnika.

 

 

Gdyby ktoś robił ten sam model polecam stronę z prezentacją:

 

http://747-8.lufthansa.com/pl/#/b747/experience/exterior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym dał potencjometr ale nie mam gdzie go umiejscowić już... W podstawce nie będzie miejsca niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą bardzo powoli ale w tygodniu postaram się skończyć silniki całkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody i inne części elektroniczne kupuję w tme.eu - mają ogromny wybór.

 

Lutuję natomiast lutownicą grzałkową z dość mocno zaostrzonym grotem. Miałem obawy czy się to uda, ale poszło dość dobrze. Diód kupiłem sporo na zapas, bo wiedziałem że kilka na pewno "zaginie w akcji" i faktycznie, chyba ze 2 szt. spadły na podłogę i 'zniknęły'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja mam patencik że sobie SMD przyklejam na superglue bokiem do kawałka szyby i dopiero lutuję

Temperaturę mam bodajże 340 stopni -> cyna ledwo się topi i jest taka fajna "gęsta", i topnik się długo utrzymuje.

Najpierw pobielam końcówki drucika i pady w smd, potem przykładam drucik, lekkie dotknięcie z odrobiną cyny na grocie i gotowe.

Po lutowaniu wystarczy pyknąć diodkę nożykiem i odkleja się od szkła bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.