Skocz do zawartości

F/A-18A+ // Academy // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 304
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tornado fajna maszyna, ale jakoś nie widzę żadnego w ładnym malowaniu.

Nie chodzi o to, że wybrzydzam, ale chciałbym tez jakiś prosty, ładny model, który szybko skończę.

Co do F-16, skończę gdy będę gotowy żeby go skończyć, na razie leżakuje i nabiera mocy.

 

Póki co waham się między Kifrem AMK w malowaniu pudełkowym, EE Lightning Airfixa w malowaniu szaro-zielonym, a Hawker Hunterem, w malowaniu także szaro-zielonym.

Opcjonalnie myślę jeszcze o pięknym F-105G Hobby Bossa oraz mniej pięknym, ale prościutkim A-37B Trumpetera, w malowaniu może chilijskim, albo innym południowo-amerykańskim.

"Osiołkowi w żłoby dano..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się też tak mam, schodzę do piwnicy i nie wiem co sklejać tym bardziej, że zwykle zakupy robię na jednym z zagranicznych portali aukcyjnych hurtowo i mimo krótkiego czasu nazbierałem już sporo modeli.

 

Jednak chodzi za mną śmigłowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chodzi za mną śmigłowiec

 

Popieram!!! Wiatraczki są wprawdzie pracochłonne ale za to bardzo efektowne. do tego można wybierać w ciekawych kamuflażach i śladach exploatacji

 

a F-18 super. śledziłem i warsztat pierwsza klasa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo. wiem, ze skromnie oceniasz swoje modelarskie umiejętności. Ale umiesz juz bardzo dużo. Zrób teraz cos mega spektakularnego.

F-111 z otwarta mechanika skrzydeł, albo A-10 również z otwartymi klapami i hamulcami. Cos na pełnym wypasie. Wierz mi, dasz sobie znakomicie rade z każdym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że dam radę (lepiej albo gorzej, różnie to bywa), chodzi o to na co mam ochotę.

A mam ochotę na w miarę prosty model (żeby nie siedzieć nad nim przez kolejne miesiące), mam ochotę na kolorowy model (bo przez ostatnie pół roku robiłem szare samoloty) i największą ochotę mam na model w pustynnym kamuflażu.

Jak widać - tysiące modeli na rynku, a ja nie mogę znaleźć takiego który by powyższe warunki spełniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze dodam listę modeli które mam w składziku, to może szybciej ktoś coś fajnego podpowie, szczególnie w kierunku możliwości zrobienia pustynnego kamo (kupno kalkomanii, dodatków etc. jak najbardziej wskazane):

 

1. F-16CN Agressor Tamiya

2. F-16C Block 25/32 Tamiya

3. F-16C (mangowa wersja neonowa) Hasegawa

4. F-14D Hobby Boss

5. F-14A Danger Zone

6. F-15C GWH

7. F-15E Revell

8. F-8J Hasegawa

9. F-4B Good Morning Da Nang!

10. F-4J Academy

11. F-4C Academy

12. F-4C Good Evening Da Nang!

13. F-111B Hobby Boss

14. X-47B Freedom MK

15. F-35C Kitty Hawk

16. F/A-18E Hasegawa

17. A-10A Hobby Boss

18. A-4E Hasegawa

19. A-4M Hasegawa

20. F-104G Bundesfighter

21. F-105G Hobby Boss

22. F-106A Trumpeter

23. F9F-8&8P Kitty Hawk

24. JAS-39A/C Kitty Hawk

25. Jaguar Kitty Hawk

26. Rafale M Hobby Boss

27. Gloster Javelin Airfix

28. BAC Lightning Airfix

29 A-37B Trumpeter

30. MQ-9 Revell

31. Sea Harrier Kinetic

32. Kfir AMK

33. Tie Advanced Fine Molds (1:72)

34. Hawker Hunter Italeri

35. A-4E/F Vietnam Scooters

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę można ograniczyć do kilku typów - izraelskie Kfir, A-4, F-4, F-15, F-16, irański F-14 /wczesne lata 80-te/, Jaguar /ale ten ma jednolity kolor/, Hunter, Lightning też latały u arabów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz faktycznie musisz pałać niezwykłym uczuciem do samolotów Rosyjskich.

 

Masz na skłądzie kilka bardzo fajnych smolotów spełniających twoje wymagania choć nie wszystkie jednocześnie.

Ale widzę tam BAC Lightning nie często spotykany na modelarskich półka i łatwy w budowie choć nie w pustynnym kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest dobry pomysł, bo EE ma brytyjskie malowanie które mi się bardzo podoba (obok kamo pustynnego), jest w sumie prostym i bardzo dobrym modelem.

Ale na razie obstawiam Hawker Huntera, choć jutro to może się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór kolejnego modelu, w przypadku osoby, co jak model zacznie to na bank skończy, to odpowiedzialna decyzja ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemieckim malowaniu? Też o tym myślałem.

No za dużo mam opcji, nie mogę wybrać.

 

Na boku z kolegą właśnie wymyśliliśmy (całkiem na serio), model czysto s-f, w stylu Spitona:

- F/A-18E Superhornet

- samolot zakupiony dla pierwszego polskiego lotniskowca ORP Lech Kaczyński (albo Andrzej Duda, jeśli to ma być s-f nieco odległe czasowo)

- malowanie niebiesko-szare, coś w stylu

 

IMG_3329.jpg

 

Musiałbym tylko trochę kalkomanii zamówić, ale to akurat najmniejszy problem.

Podoba mi się ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.