Skocz do zawartości

F/A-18A+ // Academy // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 304
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dokładnie też mam ochotę na pustynny kamuflaż i nawet mam pomysł.

A tobie Solo polecam Su-27 lub pochodne samolot piękny i kamuflaży do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o Kfirze myślę (i mam go nawet), choć bardziej podoba mi się klasyczne, żółto-brązowe malowanie (bez zieleni).

Jest coś dobrego na rynku z zachodnich maszyn (w sensie - nie wschodnich) w takim malowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zieleni to na pewno były Mirage III malowane przez Francuzów. Był też amerykański A-6, ale to chyba jeden egzemplarz, wyglądający genialnie. Generalnie praktycznie wszystko co miały Żydy w swoim egzemplarzu było w pustynnym kamuflażu, ale te nowsze samoloty to już z zielenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaguar też fajnie wygląda w takim kamo.

 

Faktycznie, zapomniałem o francuskim Jaguarze, cały czas miałem przed oczami Jaguara w malowaniu brytyjskim, który chociaż miał malowanie pustynne to jednak jednokolorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zieleni to na pewno były Mirage III malowane przez Francuzów. Był też amerykański A-6, ale to chyba jeden egzemplarz, wyglądający genialnie. Generalnie praktycznie wszystko co miały Żydy w swoim egzemplarzu było w pustynnym kamuflażu, ale te nowsze samoloty to już z zielenią.

 

Hmmm, Mirage III to fajny pomysł, choć nie powiem - zacząłem się przyglądać mocno temu Lighningowi, kamo szaro-zielone jest naprawdę super.

Co do A-6, to w tym miesiący Hobby Boss wypuszcza nową wersję A-6E, w tym także w pustynnym kamo.

Napaliłem się jak szczerbaty na suchary, bo przepięknie w tym kamo wygląda ten samolot, ale niestety nie ma sensownych kalkomanii na rynku (bo zestawowe to raczej standardowo nadają się pewnie do kosza tylko).

Swego czasu Fightertown wypuścił piękny zestaw:

ftd48057a.jpg

 

Niestety, jest nie do kupienia.

To znaczy - na forum ARC znalazłem człowieka który chce mi to sprzedać, ale piekielnie drogo i raczej nie skorzystam.

A wracając do Mirage III - jeśli chciałbym to zrobić, to który model najlepszy?

 

Jaguar też fajnie wygląda w takim kamo.

 

To prawda, mam takiego z Kitty Hawk, ale troszkę boję się jak ze spasowaniem tego modelu.

Mam ochotę na coś prostszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny gratuluję talentu i wyczucia modelarskiego, chociaż w temacie brudzenia jestem bardziej sceptyczny (stara szkoła lat 70/80: Matchbox, Airfix i Novo). Ale chyba nie mam wyboru tylko ten temat też muszę "łyknąć".

I Twoje warsztaty kolego Solo są dla mnie dużą i dobrą nauką, chociaż nie będę posuwał się tak daleko z brudzeniem.

 

W temacie samego modelu to mam trzy Hornety 1/72: z Fujimi, Academy i Hasegawy, i Fujimi jest zdecydowanie najlepszy wymiarowo i pewnymi niuansami w rozwiązaniach szczegółów. Na przyszłość rekomendowałbym właśnie tą 18.

 

A ponieważ widzę, że zainteresowania kolegi są podobne do moich to podpowiadam jeszcze A-4KU Free Kuwait - wersja A-4M po I wojnie w Zatoce. Na pewno były modele 1/72 - Fujimi (najlepszy w tej skali! - chyba nie do zdobycia) i 1/48 - Hasegawa (czasem widzę go na różnych stronach zagranicznych. Moim zdaniem samolocik przyjemny i prosty. Oczywiście w pustynnym kamuflażu!

 

Kalkomanie do A-6 w pustynnym malowaniu mam, ale 1/72 (polski HDL) i jeśli trzeba mogę udostępnić (robię tylko w szarościach.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa.

Co do kolejnego modelu, to biorę na razie pod uwagę tylko 1:48.

A-4M Hasegawy w tej skali mam, ale nie zetknąłem się z kalkomaniami do malowania o którym piszesz.

Jeśli gdzieś są do kupienia, to podpowiedz, wtedy przemyślę sprawę.

A-4 to fajna maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wygląda na to, że kalkomanie Free Kawait to "biały kruk". Może łatwiej zdobyć cały model Hasegawy 1/48 Free Kuwait (jest on gdzieś tak z 2006 r.

 

Widziałem też kiedyś Mirage F-1C też Free Kuwait w bardzo ładnym pustynnym malowaniu - kształt klasyczny, ale nie znam modelu i kalkomanii 1/48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.