Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.I - AIRFIX 1:48 Dywizjon 303


Ripper1

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam swoją wizję samolotu V6684 na którym latał dowódca dywizjonu Witold Urbanowicz

 

2c4ae520.jpg

 

samolot w znanym chyba wszystkim malowaniu okolicznościowym upamiętniającym 126 zwycięstw powietrznych jakie piloci dywizjonu 303 odnieśli w czasie bitwy o anglię

 

5b79e590.jpg

995f439e.jpg

 

a tak wygląda ten samolot w mojej interpretacji:

 

748eea1a.jpg

03b97620.jpg

2426051a.jpg

7953c2a5.jpg

593f9b40.jpg

fdfbaad6.jpg

29bd0b5b.jpg

e525a964.jpg

8af0a8ca.jpg

83f6498f.jpg

9ed64bf8.jpg

11d6604c.jpg

766e1c8f.jpg

e454e34f.jpg

bda6642a.jpg

 

czekam na wszelkie zapytania i uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo ładny model tylko mam dwa pytanie które mnie nurtują czyli jak robiłeś obicia i zabrudzenia (chodzi mi o technikę) no i drugie najważniejsze a mianowicie jak robiłeś malunek zestrzeleń i karykaturę Hitlera? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo ładny model tylko mam dwa pytanie które mnie nurtują czyli jak robiłeś obicia i zabrudzenia (chodzi mi o technikę) no i drugie najważniejsze a mianowicie jak robiłeś malunek zestrzeleń i karykaturę Hitlera? Pozdrawiam

No cóż zacznę od łatwiejszego - oznaczenia zestrzeleń i karykaturka to po prostu kalka dedykowana do tego samolotu z Techmodu.

Obicia i zabrudzenia - część obić to farba Mr Hobby nr 8 malowana pod kolorem kamuflażu który następnie był zrywany za pomocą taśmy a w niektórych miejscach drapany, inna część srebrnych obić to kredki akwarelowe, brudzenia spodu a więc wszelkie kolory ziemi to kombinacja nakładanych aerografem washy valeho, cieni TAMIYA i szminek tegoż producenta w kolorach Dark Earth i Light Earth. Góra to taka sama kombinacja jak na dole tylko kolory inne zostały do tego wykorzystane, na koniec delikatna warstwa Track Wash ścierana patyczkami nasączonymi white spirytem

Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny.

 

To teraz Mustang.

Dzięki, na razie pilnie obserwuję postępy przy Twoim koniku

Na warsztat wraca zaś Bf 110G4 z Revella przy którym prace przerwałem jak dostałem nowe "zabawki" z AIRFIX-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz jak burza, sztuka za sztuką. Fajny ten zestaw Airfixa, ja się z Italeri będę mordował

Też zacny model wymagający trochę więcej pracy przy dopasowywaniu części ale za to ma zdecydowanie więcej dedykowanych do niego dodatków żywicznych i metalowych. Powodzenia - trzymam kciuki i poobserwuję jak ruszy warsztat ( chyba że już jest a ja nie zauważyłem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardziej podoba góra. W ogóle mi się podoba. Mam taka uwagę. W pamiętnikach z epoki często powtarza się zdanie, że "o chyba była walka bo widać okopcenia przy wylotach luf". A u cienie walki nie było, a okopcenia są, i te na dole w dodatku krzywe. To jedyna uwaga krytyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Hurek naprawdę świetnie się prezentuje. Gratuluję eleganckiego malowania i ciekawie wykonanych przebarwień. Uwagi krytyczne mam tylko dwie z czego o jednej wspomniał już powyżej kolega Spiton. Druga dotyczy wyrzutników łusek. Widać lekkie osmalenia na ich krawędziach, ale one same wyglądają wewnątrz nieco dziwnie jakby w środku nie były zaciemnione.

 

Poza tą pierdołą reszta wygląda extra!

 

Gratuluję ładnego modelu

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Hurek naprawdę świetnie się prezentuje. Gratuluję eleganckiego malowania i ciekawie wykonanych przebarwień. Uwagi krytyczne mam tylko dwie z czego o jednej wspomniał już powyżej kolega Spiton. Druga dotyczy wyrzutników łusek. Widać lekkie osmalenia na ich krawędziach, ale one same wyglądają wewnątrz nieco dziwnie jakby w środku nie były zaciemnione.

 

Poza tą pierdołą reszta wygląda extra!

 

Gratuluję ładnego modelu

 

Pozdrawiam

Kornik

Dzięki, fakt wyrzutniki do poprawki - były zaciemnione ale znikło to po nałożeniu okopceń na zewnątrz i nie dopatrzyłem.

Co do okopceń za km-ami - cóż mogę powiedzieć, po nałożeniu wydały mi się zbyt ciemne i za bardzo intensywne ( nierzeczywiste ) dlatego przytłumiłem je filtrem. Co do nierówności aero coś nie chciało współpracować wkurzyłem się i ręka dygła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardziej podoba góra. W ogóle mi się podoba. Mam taka uwagę. W pamiętnikach z epoki często powtarza się zdanie, że "o chyba była walka bo widać okopcenia przy wylotach luf". A u cienie walki nie było, a okopcenia są, i te na dole w dodatku krzywe. To jedyna uwaga krytyczna.

rozumiem, że walki nie było bo taśmy na km-ach nie rozerwane ja to interpretuję tak, że mechanicy którzy jak widać uzupełniali amunicję w broni pokładowej nakleili już nowe taśmy. Licencja poetica

Co do krzywych okopceń - tłumaczyłem już powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardziej podoba góra. W ogóle mi się podoba. Mam taka uwagę. W pamiętnikach z epoki często powtarza się zdanie, że "o chyba była walka bo widać okopcenia przy wylotach luf". A u cienie walki nie było, a okopcenia są, i te na dole w dodatku krzywe. To jedyna uwaga krytyczna.

rozumiem, że walki nie było bo taśmy na km-ach nie rozerwane ja to interpretuję tak, że mechanicy którzy jak widać uzupełniali amunicję w broni pokładowej nakleili już nowe taśmy. Licencja poetica

Co do krzywych okopceń - tłumaczyłem już powyżej

Kupuje ,-)) To w koncu BoB. Ostra walka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale dla mnie wygląda bardziej jak przetarcie brudu przy zdejmowaniu panelu bocznego faktem jednak jest że jest tam jaśniejsze miejsce na literze "R" trudno jest jednak uzyskać idealnie takie same przybrudzenia i zadrapania jak na rzeczywistej maszynie - zrobię co mogę żeby to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno jest jednak uzyskać idealnie takie same przybrudzenia i zadrapania jak na rzeczywistej maszynie

 

Pogodzenie się z tym to pierwszy krok na drodze do budowania modeli samolotów odzwierciedlających rzeczywiste obiekty. ;)

To zupełnie inne podejście do procesu malowania i odtwarzania śladów eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale dla mnie wygląda bardziej jak przetarcie brudu przy zdejmowaniu panelu bocznego faktem jednak jest że jest tam jaśniejsze miejsce na literze "R" trudno jest jednak uzyskać idealnie takie same przybrudzenia i zadrapania jak na rzeczywistej maszynie - zrobię co mogę żeby to poprawić

„Życiorys” Hawker Hurricana V6684:

Do 303 przyszedł 13 września i był najprawdopodobniej do listopada 1940 r.

Następnie służył w 46 dywizjonie, by potem trafić do 121 dywizjonu.

Następnie oddawał swe usługi, szkoląc młodych pilotów w 55 i 56 OTU.

22/08/1942 roku, został zniszczony w trakcie lądowania i ze złomowany.

 

Wykaz zestrzeleń uzyskanych na V6684

F/O Witold Urbanowicz 15 września 1940 zestrzelił dwa Do 17Z z 8/KG 2 - (2549) "U5+FS" i (4245) "U5+GS". Powrócił do Northolt na lekko uszkodzonym samolocie po starciu nad Gravesend ok. 15:00.

Jan Zumbach 26 września o godz. 16:30 zestrzelił nad Portsmouth Bf 109 i He 111

Jan Zumbach 27 września o godz. 9: 20 zestrzelił nad Horsham Bf 109

F/Lt John A. Kent 27 września powrócił do Northolt z licznymi przestrzelinami w kabinie i łopatach śmigła po zniszczeniu Ju 88A-1 z 5/KG 77 (7106) 3Z+GN nad wybrzeżem Sussex ok. 15: 20.

F/O Zdzisław Henneberg 5 października 1940 nad Rochester zestrzelił Bf 110 ok. godz. 11:40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to zdjęcie, bo widać, że dobrze jest po kalkach przejechać się pędzlem ,-)) Co często robię ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Bardzo fajnie tobie wyszedl ten model.

Szczegulnie malowanie i slady eksploatacyjne mi sie podobaj.

Gratuluje.... ja sie jeszcze musze troche podszkolic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.