Skocz do zawartości

Caudron G.III - 1/72


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsze zastrzały (najbliżej kadłuba) wyglądają na zdjęciach jak zwykła kantówka, nie oprofilowana jak inne zastrzały.

Przejrzałem kilkanaście zdjęć i tylko na jednym wydają się być równe na całej długości, zaoblone, ale równe. Nie popełnisz błędu jeżeli zrobisz je oczywiście "cieńsze" od skrzydłowych środkowych i jeszcze dodatkowo zwęzisz końcówki. Na swoich zastrzałach przy kabinie nie zrobiłem "opasek", według mnie na większości Kordonków ich nie było.
Denerwują mnie nity na tych blaszanych osłonach za silnikiem
Firmowe pokrywy po prostu zeszlifowałem i dorobiłem nowe blaszkowe i to chyba jest najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza, że będziesz tam wyprowadzał połączenie dwóch elementów.
ja mam edycję limitowaną
Zdecydowanie, a nawet mocno limitowaną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ciągnę pod górę ten kamień... dzięki!

 

Zamknąłem kadłub

 

Caudron_045.JPG

 

Próbuję ogarnąć śmigło

 

Caudron_046.JPG

 

Polutowałem płozy i zaczynam dorabiać do nich zastrzały

 

Caudron_047.JPG

 

Jutro mam wolne, to może pomaluję skrzydła, bo trzeba ponaklejać kalkomanie zanim zacznę dokładać zaczepy pod olinowanie. Robi się jakąś atrapę śrub rzymskich w tej skali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się jakąś atrapę śrub rzymskich w tej skali?
Dobre pytanie, wg mnie wystarczy na końcówkach naciągów zaznaczyć obecność śrub np. stalową farbą, bądź srebrną i uzyskuje się przez ten zabieg złudzenie większej średnicy, a rzymskie śruby były grubsze od samych naciągów. Osobiście robię te nieszczęsne śruby i wklejam w odpowiednie miejsca, a po sklejeniu np. płatów wplatam w nie naciągi, tak się po prostu "naumiałem" i tak mi wygodniej, bez tej całej plątaniny żyłek się klei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że robię go dalej, choć model cały czas usilnie próbuje zmienić moją decyzję

Przód był jeszcze zbyt wąski; właściwie nie cały, a głównie jego dolna część, która zbiegała się w stożek. Aby to sensownie poprawić musiałem jednak zerwać wszystko z boków i poszerzyć ten fragment płytkami. Teraz pozostaje znowu dopasować do tego górę i odtworzyć boczne blachy z nitami.

Na razie musimy od siebie tak z tydzień odpocząć

 

Caudron_048.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Potrafię być zawziętym su!@#$45

i dobrze twardym trzeba być nie miętkim! ;)

Widzę, że jesteś na najbardziej znienawidzonym przeze mnie etapie zabawy modelami: surfacer i szlifowanie ad infinitum ;)

Myślę, że widok tego Caudrona na półce dużo Ci zrekompensuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.Jesli chcesz to moge przeslac Ci na priv dokumentacje zdjeciowa Caudrona z Muzeum lotnictwa w Brukseli.Ale to dopiero po 12.10 jak bede w Polsce i odszukam plytke ze zdjeciami.Troche ich narobilem,moze cos sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze przy takich oczekiwaniach to już muszę skończyć ten model

 

Panowie! Każda pomoc oczywiście mile widziana.

Trochę mam dużo pozaczynanych rzeczy i muszę dzielić czas sprawiedliwie, ale obiecuję, że ten model potraktuję priorytetowo

Czy na skrzydłach robić te czary mary szmatopłatowców, znaczy na dolnych żebra czarne, na górnych jasne, czy sobie darować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

No cóż... model miał swoje 5 minut w moim kalendarzu. Nie udało się. Głównie za sprawą, że Tamiya to to nie była...

Nie oznacza to, że go wywalam, ale co innego ma teraz priorytet. Wybieram się do Moson i chcę jakiś okręt postawić na stole. To ostatni dzwonek by się tym zająć. Dlatego niestety musi zaczekać do maja

Proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.