Skocz do zawartości

Bismarck 1:200 Trumpeter


dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, rzuciłem okiem do wspomnianego przez M.A.V.a czytadła i śmiem się zgodzić:)

Reasumując czeka mnie jeszcze dodatkowe wycinanie pokładu na dziobie i rufie.

Btw. jakby ktoś był ciekaw postępów prac skoro już piszę:

Otwory powycinane, siatka wklejona, podwyższenie burt usunięte, bulaje przewiercone, porobione otwory pod schodki na wylot (jak zakleję folią to od strony wewnątrz igłą zrobię dziury w folii i mam gotowe), aktualnie jestem na etapie wyrównywania niedociągnięć konstrukcyjnych, następnie naklejam folię, bulaje, schodki na burcie, wklejam pokład, maluję całość, wash, naklejam drewniany pokład.

Jakby ktoś polecił jak zrobić szyby w bulajach i w którym momencie będę wdzięczny. Planowałem od wewnątrz wkleić folię przezroczystą i od tejże strony pomalować ją na czarno, ale wyjdzie za głęboko schowane w burcie... można by wyciąć z tej folii koła o średnicy tych 2mm i podkleić od spodu bulaja, natomiast nie mam pojęcia czym powycinać takie małe kółka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Prace trwają...wiem, wiem, brzydko i krzywo ale "I do my best" ;)

Na to polecą 2 warstwy podkładu (+odrobina wypełnienia bo w niektórych miejscach nie byłem w stanie dobrze spasować kawałków folii) no i oczywiście farba.

2wly54y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, przyda się

najgorzej jest na dużych krzywiznach, za cholerę nie chcą się zgrać kolejne elementy potem

Niemniej jednak po tygodniu klejenia jestem w połowie...połowy :3

I jestem bardzo zadowolony, że się tego podjąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię na styk, układam piramidkę tj. 6-4-2 i dokładam po jednym, podług prób tak mi wychodziło najdokładniej. Co jakiś czas się zdarzają małe luki, musi to wynikać z różnych krzywizn bo tnę 5cm kawałki z taśmy o tejże szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ta folia to jakiś mur ?

Na tej stronie jest zdjęcie (małe ale jest) planóf :-) poszycia

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=13&t=57213&start=540

wygląda to całkiem inaczej :-)

Swoją drogą szkoda że nie idzie rozszyfrować o co biega z tymi planami , czy są do kupienia czy ktoś ma i nie da ?, jakoś nie po naszemu tam piszą :-)

U mienia też dwusmark jest w skali 200 ale jeszcze nie czas na niego :-)

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię na styk, układam piramidkę tj. 6-4-2 i dokładam po jednym, podług prób tak mi wychodziło najdokładniej. Co jakiś czas się zdarzają małe luki, musi to wynikać z różnych krzywizn bo tnę 5cm kawałki z taśmy o tejże szerokości

 

No ale Bismarck był w większości spawany i w tej skali szwów nie powinno być widać. Onegdaj zrobiłem poszycie przy pancerniku ale to był pierwszowojenny nitowany na zakładkę. I tam to robiło"robotę". A zrobiłem to z papieru samoprzylepnego do drukarek atramentowych. Po pomalowaniu efekt jak diabli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Plany poszycia znajdziecie tutaj:

http://bismarck-tirpitz.com/

 

Tzn - w książce, która trzeba najpierw kupić...

 

Tak na marginesie - to jaki jest sens nakładania tego z kawałków folii? Nie lepiej by było wyryć połączenia poszycia jakimś delikatnym skrobakiem? Mnie też czeka ta 200-tka za jakiś czas dlatego pytam.... ewentualnie - może należało by wytrawić takie poszycie w blaszce?

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Olaboga, a kiedy Wy tu tyle napisali?

Ułożenie pancerza brałem ze swojej książki:

2rojk79.png

Co prawda nie idealnie oczywiście, ponieważ nie czułem się na siłach ale w uproszczeniu. //edit: czyli ten kawałem z dzioba powieliłem na całość

Co więcej, pokrywa mi się to z foto:

jfxlpl.jpg

To z linku natomiast nijak nie pasuje.

 

@Reflect: może można, ja się bawię a ta folia mi się niezmiernie spodobała

@Iron Duke: na zdjęciach widać więc stwierdziłem, że w 1:200 też raczej powinno być widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może jakiej farby z palety vallejo powinienem użyć jako czerwony pod linię wody?

Producent podaje 70.985 "cocoa brown" natomiast wydaje mi się, ze jest ona zbyt brązowa..

Mam 70.908 i 70.934 ale znowuż te wydają się zbyt jaskrawe...

Niedługo czas na pierwsze przymiarki malowania a tego wolałbym nie poprawiać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zbyt ciemna, jak dla mnie... Spróbuj 70.982, jest nieco jaśniejsza i bardziej w czerwonym odcieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem te 70.985, musiałem ją jedna kupić i zrobiłem próbkę na sterze... i tak jak nadal mam wrażenie, że to zly kolor to porównując z tym...

bism40.gif

 

ci8ly.jpg

 

Jak myślisz?

Czy jednak lecieć kupić te 70.982, które proponujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek Google mówi, że 982 wygląda tak:

_vyr_2584vmc137.jpg

Przy tej skali, na twoim miejscu skorzystałbym z obu, 985 jako baza i 982 jako rozjaśnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły pierwsze 3 warstwy podkładu i muszę powiedzieć, że efekt mnie bardzo zadowala.

Łączenia widać dobrze -choć nadal za bardzo, ale jeszcze 2 warstwy podkładu i malowanie czeka - z bliska i ledwo z daleka.

Mam nadzieję, że widać to na zdjęciach, niestety i aparat słaby i tło dla takiego wymiaru ciężko zrobić...

z daleka:

28iajq8.png

 

z bliska:

15plmdu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie - nie masz usztywnionego tego kadłuba poprzecznie?

Może gadam głupoty ale to trochę ryzyko przy takich gabarytach

Wszystko może się zwichrować i wypaczyć - tym bardziej jak już oklejone to ciężko będzie prostować.

Na fotkach nic nie widać, a chyba przydałoby się wkleić (nawet czasowo) co jakiś czas jakieś rurki z wyprasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie głupio a i trumpeter to przewidział ;) dołączone są 3 grube poprzeczki, które wciskamy w gotowe otwory, całość powinna odpowiednio usztywnić kadłub

 

edit:// a nie są jeszcze wklejone, gdyż czeka mnie jeszcze klejenie bulajów itd., zostawiam to sobie na koniec przed kładzeniem pokładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej, hej zdecydowałem się na małe dodatki widoczne poniżej (pewnie i po woli dokupię resztę), lecą do mnie też dodatki żywiczne od CMK.

 

sgki93.jpg

 

27y7a0.jpg

 

Poniżej też efekty dalszych prac wraz z fotkami porównawczymi. Ogólnie jestem zadowolony z efektów Brakuje torped i kół ratunkowych, ale rzeczone znajdują się we wspomnianych już el. żywicznych i zostaną zamontowane już po pomalowaniu. Balkoniki są odcięte, a miejsce po cięciu przyszpachlowane, zamontuje je na sam koniec jako, że wydają się być dość wątłe. Jakby ktoś pytał o kadłub, to czeka gotowy na więcej miejsca do malowania ;)

 

zk3ms7.jpg

2up4rqx.jpg

 

244aafs.jpg

a9x1fs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak "gargantuicznej" skali wskazane byłoby nieco więcej precyzji Niestety,ale te drabinki spaprałeś, a będą widoczne, oj będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak "gargantuicznej" skali wskazane byłoby nieco więcej precyzji Niestety,ale te drabinki spaprałeś, a będą widoczne, oj będą

 

Nie są może idealnie prosto ale jednak nie skłoniłbym się przy stwierdzeniu, że są spaprane Skala może i duża niemniej dla mnie drabinka, która nie ma nawet 2cm nie jest tak prosta do zrobienia idealnie prosto a wychodzę z założenia, że lepiej je zrobić niż zostawić drzwi, do których można wejść jedynie poprzez teleportację

 

Masz fotografię, a mimo to jedną z "fajek" przykleiłeś odwrotnie....

 

kurde, faktycznie ta skrajna się odkleiła i musiałem przyklejać na nowo ale już nie spojrzałem na foto, dzięki ^^

 

P.S. szukam kogoś kto robił ten model z dodatkami eduarda, ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.