Skocz do zawartości

Bismarck 1:200 Trumpeter


dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

nie ze sie czepiam bo fajnie ci idzie, ale jak dajesz zdjęcie oryginału + model to wszyscy bawimy sie w znajdź różnice - środkowy bulaj po prawej (ten w linii trzech) powinien otwierać sie w bok a nie w dół ? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak, powinien, niestety po montażu bulajów zostaje tak nie wiele miejsca na przyklejenie drzwiczek (sorrki, nie wiem jak to się nazywa :( ) że bałem się, że się będą odrywać stąd taka decyzja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...drabinka, która nie ma nawet 2cm nie jest tak prosta do zrobienia idealnie prosto...

2 cm??? Toż to jakiś kolos!!

A poważniej, to wystarczyło zrobić odrobinkę krótsze szczeble i wkleić je pomiędzy słupki drabinek, zamiast naklejać na nie Słupki zrobiłeś przyzwoicie, ale szczeble potraktowałeś "po macoszemu"... Aktualnie wygląda to tak:

drabina-drewniana-14391195.jpg

Spróbuj poprawić, bo na prawdę warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to juz nie lepiej wykorzystać gotową fototrawionkę ? wiem ze koszt ale przy drabinkach to strasznie dużo ... a faktycznie błąd potrafi zniweczyć ogrom pracy bo cos nie równo bo coś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...drabinka, która nie ma nawet 2cm nie jest tak prosta do zrobienia idealnie prosto...

2 cm??? Toż to jakiś kolos!!

No wiesz, że tak powiem...

Drabinki robię sposobem następującym: 2 prowadzące belki, na to naklejam szczeble i ucinam po bokach. Nie ma szans, że wkleję szczeble między belki, CA ledwo łapie i w tym momencie, z takim wklejaniem 1mm szczebelków powiesiłbym się na pasku zadań :( już teraz robię 2-3 zanim którąś przykleję :/

 

a to juz nie lepiej wykorzystać gotową fototrawionkę ? wiem ze koszt ale przy drabinkach to strasznie dużo ... a faktycznie błąd potrafi zniweczyć ogrom pracy bo cos nie równo bo coś ...

 

Tylko skąd w zestawach eduarda brakuje dużej ilości drabinek niestety, gotowców pod te skale nie widziałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziuba oczywiście że powklejasz bez żadnego problemu, pzy użyciu echnologii kartonikowej.... zaraz znajdę link i edytuję posta

 

TECHNOLOGIA KARTONIKOWA

 

i jeszcze tu:

 

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=13759&start=130

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziuba oczywiście że powklejasz bez żadnego problemu, pzy użyciu echnologii kartonikowej.... zaraz znajdę link i edytuję posta

 

Czekam ;)

w między czasie kolejna fotka:

5ex4yu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, ja stosowałem metodę, że 2 belki, na to szczeble i ucinanie po sklejeniu...spróbuję Twoją metodą, choć jak teraz się rozklejało a była większa powierzchnia styku.. albo ja używać kleju ni umiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, widziałem na paru relacjach, że ludzie kładą el fototrawiony na plastik, a potem za pomocą cienkiego pędzla nakładając odrobinę CA. Moje pytanie brzmi jak potem usunąć klej z pędzla pomiędzy częściami zakładając, że schnie dość szybko i jakim cudem ów elementy trzymają się plastiku przed zaaplikowaniem kleju? Przykład klejenia bulajów w relacji podanej przez biegacz90:

viewtopic.php?p=726666#p726666

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, to części są kładzione na kadłub leżący na burcie, zadziałała grawitacja A klej to żaden super glut, tylko klej akrylowy, rozpuszczalny w wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrzymać by chyba nie utrzymał tyle bulajów, powierzchnia jest jednak małym łukiem a położone ma wręcz idealnie... a może dał tam ciutke wody, potem klej skoro mówisz, że to akryl i takoż się złapało? W sumie nie używałem nigdy takiego, jakie różnice z CA? ten mnie niestety trochę denerwuje, raz łapie raz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo żywicy, niestety kompletnie nie polecam. Więcej nadlewek niż części, żeby w kole ratunkowym z zaczepem nadlewka się wylała na koło i wypełniła cały środek to już są jakieś jaja...i to nie ta cieniutka, ktora mozna latwo odciac

Większe części, które mają mniejsze nadlewki ok, ale te maleństwa to nonsens, próba odcięcia elementu mniejszego niż odlewka to masochizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrzymać by chyba nie utrzymał tyle bulajów, powierzchnia jest jednak małym łukiem a położone ma wręcz idealnie... a może dał tam ciutke wody, potem klej skoro mówisz, że to akryl i takoż się złapało? W sumie nie używałem nigdy takiego, jakie różnice z CA? ten mnie niestety trochę denerwuje, raz łapie raz nie

 

jest taki twór co się nazywa papier milimetrowy. Wytnij pasek, przyklej na burcie taśmą i masz wzornik ułożenia bulajów ...

Podlej CA lub użyj PVA (zwykły wikol) - daje dostatecznie mocne połączenie - pozwala na swobodną korektę. Resztę zrobi farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i taka średnia sytuacja, bo malowanie dwoma czerwonymi dało w wyniku...brązowy

 

edit:// chciałem wstawić foto, ale na zdjęciu wychodzi...czerwony, i to taki jaki chciałem :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vallejo model air, najpierw ciemniejszy czerwony, po wyschnięciu ciut jaśniejszy. Oczywiście na podkład. Zdjęcie nic nie da bo wygląda ok ^^ ogólnie sprawdzałem pod różnymi światłami i najwidoczniej pod jakąś temperaturą światła tak wygląda Jest ok lecę dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mocne słowa, ale malowanie przedniej części kadłuba, mniej więcej 1/4-1/3 spier...oliłeś... Od rufy trzymałeś ładny poziom, nagle na dziobie pojechałeś z linią wodną mocno w górę Przemaluj, bo paskudnie to wygląda... Górna część czarnego pasa na dziobie powinna być w okolicach, a nawet poniżej, dołu tej białej kalkomanii pokazującej zanurzenie... Sama kalkomania też powinna być mocno niżej...

Mniej więcej od czerwonej krechy ku dziobowi skopałeś sprawę:

JUSymoG.jpg?2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybacze

Wiem o tym, choć ta linia jest skopana ciut dalej, mniej wiecej od podstawy barbety, na dziobie powinna być mniej więcej o szerokość paska niżej, niestety nie było tego tak widać przed pozrywaniem taśmy. Kwestia tego, że dziób się lekko podnosi, czego nie wziąłem pod uwagę przy odliczaniu odległości od pokładu zamiast od :/ Nadal myślę czy to poprawiać, nie wiem czy nie skopię bardziej w momencie, gdzie przemalować trzeba tylko ćwiartkę kadłuba Chociaż dodatkowym "za" jest fakt tych brzydkich zacieków od washa/spirita, nie mogę dojść skąd one, ale skoro wash jest raczej ciemny to wychodzi na to, że white spirit zostawia po sobie taki brzydki ślad.

Z innych ciekawostek: pokład bardzo fajny, na dystansie połowy długości jest jakiś 1mm przekłamania, może mniej, może to wynikać nawet z wilgotności drewna czy innych, sam pokład 3 dni poprawiałem gdyż miejscami się odklejał i powstawały fale, aktualnie jest prawie ok, w 2-3 miejscach małe przesunięcie, ale jestem zadowolony. A na dziobie kalkomanii nie ma, z palucha malowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.