Skocz do zawartości

Geschützwagen 38 M für s.I.G.33/2 - Drsgon - 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Dragon nie odnosi się w instrukcji w żaden sposób do kolorystyki wnętrza.

Wzorowałem się na informacjach dot. Mardera III ausf. M na tym samym podwoziu.

 

Domyślam się, że wersja z '44 roku szczególnie na tym typie podwozia to już była loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka wnętrz też się zmieniała przez okres wojny.Nie był to tylko kolor "kość słoniowa".

Szaro-zielone pokryte prawie wszystko,drążki dźwignie,wał napędowy,panele podłogowe też jednolicie szaro zielony.

Skrzynki i inne moduły produkowane przez podwykonawców też dostarczano w tym kolorze.

Pod koniec 1942 wszedł w życie rozkaz nakazujący pozostawiać podłogę w kolorze podkładu, a reszta tak jak poprzednio szaro-zielony.

H.Doyle znalazł mnóstwo pojazdów potwierdzających iż ten rozkaz był przestrzegany.

Przez pewien czas malowano całość wnętrza tylko podkładem.(Od września 1944 są ocalałe Pantery i Hetzery w tym kolorze wnętrza.)

15-02-1945 wprowadzono ponownie malowanie wnętrz na kolor kość słoniową (zawieszone 25-08-1944 roku).

Siedzenia zawsze w czarnej skórze lub gumie (mniejsze elementy),grubsze przewody elektryczne nie malowane (kolor izoacji - szary), komora silnikowa zawsze tylko malowana podkładem, silnik nie malowany itd.

Łączenie kolorów na "ostro".Inna kolorystyka używana była w wieżach czołgowych.

Malowanie wnętrz tak samo jak zewnętrznego kamo uzależnione od okresu działań.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec 1942 wszedł w życie rozkaz nakazujący pozostawiać podłogę w kolorze podkładu, a reszta tak jak poprzednio szaro-zielony.

H.Doyle znalazł mnóstwo pojazdów potwierdzających iż ten rozkaz był przestrzegany.

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Czyżby wzorowali się na admirale Nelsonie, który kazał malować pokłady okrętów na czerwono żeby w czasie bitwy krew nie rzucała się w oczy tak jak dotychczas obniżając morale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że blachy poszły w ruch.

 

Dobrze że w wersji H ten wał łączący silnik z tylna ścianą przedziału kierowcy jest długi i mało skomplikowany. W mojej wersji Dragon zrobił wszystko na styk i bywało nieciekawie mimo przymiarek.

 

Malujesz na taką sama kolorystykę jak ja, czy inny wariant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że blachy poszły w ruch.

 

Dobrze że w wersji H ten wał łączący silnik z tylna ścianą przedziału kierowcy jest długi i mało skomplikowany. W mojej wersji Dragon zrobił wszystko na styk i bywało nieciekawie mimo przymiarek.

 

Malujesz na taką sama kolorystykę jak ja, czy inny wariant?

 

Malowanie planuje trochę w innej kolorystyce niż ty .

 

Te blachy są z zestawy?

 

Do budowy wykorzystałem zestaw Griffon Model BPL 35007 - BONUS PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zająłem się nieco wnętrzem. Sporo jeszcze do zrobienia w tym domalować trzeba tu i tam, ale generalnie zmierzam do zamknięcia całości.

 

DSC_0334_zpsmmgq4q32.jpg

DSC_0336_zpshkshat4f.jpg

DSC_0337_zpsm9bijof2.jpg

DSC_0338_zpsvthghvxp.jpg

DSC_0340_zpskonk056e.jpg

DSC_0341_zpsnge4o8ld.jpg

 

Piszcie czy wszystko kolorystycznie jest ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Kolejna odsłona budowy.

Tym razem wnętrze dostało washa. Jeszcze nie kończyłem pracy z nim, gdyż czekam na etap kiedy będę malował całość pancerza i wtedy skomponuje brudzenie wewnętrzne z zewnętrznym.

 

DSC_0348_zpsr2ithyhg.jpg

DSC_0349_zpsiexhqkoo.jpg

DSC_0350_zpsrgh8tvq0.jpg

DSC_0351_zpsbmix1h1h.jpg

DSC_0352_zps6zlievsa.jpg

 

Ku przestrodze, przednia płyta pancerna budy w moim zestawie była lekko zwichrowana tak jak tylna płyta. Trzeba było się sporo namęczyć by jakotako to poskładać. Widać minusy technologii razor edge, która sprawia, że elementy się okształcają.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie.

 

Powalczyłem z klamrami przy narzędziach.

Niestety moim zdaniem 3-częściowe Dragona są dużo mniej ergonomiczne niż np. 1 częściowe Eduarda.

 

DSC05024_zps4edk10yz.jpg

DSC05025_zpshq2ymsfh.jpg

DSC05027_zpsojnsojvz.jpg

\DSC05026_zpsesntqe4d.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po woli do przodu z budową Geschützwagen 38 H bo wraz z nim powstaje Elefant od Tamyij , Jak widać na zdjęciach pomalowałem wnętrze przedziału kierowcy i załogi , ale patrząc na instrukcję myślę że sie z tym trochę pospieszyłem . Teraz kolej na brudzenie tego co jest już w kolorze , Jak widać również zacząłem montować błotniki .Do dałem także dodatkowe pociski i karabin by wnętrze nie było takie puste .

DSC_0540-001.jpg

DSC_0541.jpg

DSC_0543.jpg

DSC_0542-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu, ładnie wykonane błotniki!

 

Wnętrze też niczego sobie. Swoją drogą w twojej wersji kierowca miał dużo więcej miejsca wewnątrz niż w wersji M.

 

Dawaj dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie Szlachta.

 

W weekend trochę popracowałem przy modelu. Efektem tego wysiłku są pierońsko złośliwe klamry przy skrzynce na błotniku składające się z trzech elementów. Nie dość że to małe to jeszcze złośliwe. Po godzinnej walce wyszło coś na ten wzór.

 

DSC05074_zpsje2csvdl.jpg

DSC05075_zps39qy1llq.jpg

 

Tak to wygląda już po zamontowaniu:

DSC05079_zpsckg1ttbn.jpg

DSC05080_zpsmbh5zgzd.jpg

DSC05081_zpsei7akhuj.jpg

Doszły też blaszki z tyłu pojazdu - w tym stopień do wgramolenia się do środku

DSC05084_zpsjlnrrres.jpg

 

Swoją drogą, to analizując malowanie znalazłem na planszach barwnych u MIG-a informacje dot. Grille występującego w "Lutlampe Batalion" powiązanego z Joahimem Peiperem. Czy ktoś coś wie więcej na temat tego batalionu? Należał do LSAH to pewne, ale pytanie czy to kwestia oznakowania w Normandii czy jakas podgrupa specjalna?

 

DSC05072_zpsgywftcrh.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Trzy godziny malowania i interpretacji kamuflażu.

Musze jeszcze filtry ponakładać, lekką korektę plam, washa i oleje i powinno być cacy.

 

Próbowałem także zmodulować plamy lekko, ale niezbyt to wyglądało więc obwódki ujednoliciłem, a środki nieco rozjaśniałem.

 

12074589_1043337465697433_1631032648519588694_n_zpsycuqkwto.jpg

 

zdjęcie cienkie jak odbyt węża, ale nic lepszego póki co nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.